6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

התפשטות הקורונה: שיא במספר המתים בארה"ב; כ-900 ביממה


התפשטות הקורונה: שיא במספר המתים בארה"ב; כ-900 ביממה

917 בני אדם מתו מנגיף הקורונה בארצות הברית ביממה האחרונה – כך דיווחה הלילה (חמישי) רשת CNN. מדובר בכמות המתים הגדולה ביותר שדווחה במדינה מאז התפרצות נגיף הקורונה. לפי CNN, מניין המתים בארצות הברית עומד כעת על 4,745 בני אדם. בין המתים ביממה האחרונה, גם תינוק בן כחודש וחצי שמתה בבית חולים באזור הרטפורד שבמדינת קונטיקט מנגיף הקורונה. מושל המדינה נד למונט מסר כי התינוק לא הגיב כשנלקח לבית החולים ומת זמן קצר לאחר שפונה מביתו. הוא נבדק במהלך נתיחת גופתו לאחר המוות, ונמצא כי נדבק בנגיף הקורונה. לפי גורמי הרפואה, לא ידוע אם התינוק סבל ממחלות רקע כלשהן. "התינוק הזה היה בן פחות משבעה שבועות. זו רק תזכורת לכך שאיש אינו בטוח מפני הנגיף הזה", אמר המושל למונט במסיבת עיתונאים.

ילדים מהווים חלק קטן מהמקרים הקשים של הקורונה ברחבי העולם. במכתב שפורסם בעיתון ניו אינגלנד לרפואה טוענים חוקרים סיניים כי בחודש שעבר מת ילד בן עשרה חודשים מנגיף הקורונה. התינוק סבל מכשל במעי, ומת ארבעה שבועות לאחר שאושפז. במחקר שפורסם בכתב העת Pediatrics עקבו חוקרים בסין אחר מצבם של יותר מאלפיים ילדים שנדבקו בנגיף ורק ילד אחד, בן 14, מת מהמחלה. במחקר נמצא כי פחות מ-6% מהילדים שנדבקים בקורונה חולים באופן קשה.

בתוך כך, התפשטות הווירוס ברחבי העולם נמשכת, ומניין הקורבנות ביותר מ-200 מדינות שונות הגיע ל-45 אלף בני אדם, כשיותר מ-900 אלף נדבקו בנגיף. גם בישראל ממשיך נגיף הקורונה להתפשט, ומספר החולים עלה אמש ל-6,092, מתוכם 95 במצב קשה. מניין הקורבנות עלה ל-26, עם שישה מתים נוספים. שר הבריאות יעקב ליצמן ורעייתו נדבקו בנגיף הקורונה. ממשרד הבריאות נמסר כי ליצמן בן ה-71 ורעייתו מרגישים טוב, מטופלים, וישהו בבידוד ובהשגחה בהתאם להנחיות. במשרד הבריאות הוסיפו כי ליצמן נפגש השבוע עם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ועם בכירים נוספים במשרד, והם צפויים להיכנס לבידוד.

06:38 – אינדונזיה: הממשלה שוקלת להכריז על חג שימנע התגודדות

ממשלת אינדונזיה שוקלת להכריז על חג לאומי חדש, שימנע יציאה של המונים לחגיגות עיד אל-פיטר בסוף חודש צום הרמדאן המוסלמי, מחשש להתפשטות נגיף הקורונה – כך אמר נשיא אינדונזיה יוקו ווידודו. בישיבת הממשלה הוסיף הנשיא כי ניתן לנקוט בצעדים במהלך החג החדש, כמו למשל חופש מאטרקציות תיירותיות שיעזרו "להביא קצת רגיעה לאנשים".

06:20 – יפן: חברות שניזוקו מקורונה יקבלו פטור מחלק מהמסים

חברות שמכירותיהן ירדו ביותר ממחצית מהשנה הקודמת בתקופת התפרצות נגיף הקורונה יקבלו פטור ממסים מסוימים – כך הודיעה ממשלת יפן. החברות יקבלו פטור ממיסוי על נכסים, וראש הממשלה שינזו אבה הורה לקבינט להרכיב חבילת צעדים חסרת תקדים לתמיכה בכלכלה היפנית, שניזוקה קשות מהתפשטות הווירוס.

04:46 – מקרה מוות רביעי מקורונה נרשם בסינגפור

מקרה המוות הרביעי מנגיף הקורונה נרשם הלילה בסינגפור, יום לאחר שמדינת העיר דיווחה על מספר שיא של מקרי הידבקות חדשים, שהעלו את המספר הכולל של מקרי הקורונה במדינה לאלף בני אדם. ממשרד הבריאות הסינגפורי נמסר כי האדם האחרון שמת היה אזרח אינדונזי בן 68.

04:23 – מניין המתים מנגיף הקורונה במקסיקו עלה ל-37

8 מקרי מוות כתוצאה מנגיף הקורונה נרשמו ביממה האחרונה במקסיקו – כך נמסר ממשרד הבריאות במדינה. בכך עלה מספר הקורבנות ל-37 בני אדם. בנוסף לכך, מספר מקרי ההידבקות בווירוס במדינה עלה ל-1,378. בתוך כך, משרד החוץ במקסיקו ביקש ממקסיקנים שחיים בארצות הברית להימנע בתקופה הקרובה מביקור קרובי משפחתם במקסיקו.

03:52 – אותרו 1,317 מקרי הידבקות חדשים בקורונה בפנמה

1,317 מקרי הידבקות חדשים בנגיף הקורונה התגלו ביממה האחרונה בפנמה – כך מסר משרד הבריאות במדינה. מדובר בעלייה של 136 מקרים. עוד נמסר כי נרשמו 32 מקרי מוות מהנגיף במדינה שבמרכז אמריקה.

03:14 – דיווח בארה"ב: 917 בני אדם מתו ביממה האחרונה מקורונה

לפחות 917 בני אדם מתו מנגיף הקורונה בארצות הברית ביממה האחרונה – כך דיווחה רשת CNN. מדובר בכמות המתים הגדולה ביותר שדווחה במדינה מאז התפרצות נגיף הקורונה.

02:50 – הפנטגון יספק כ-100 אלף שקי גופות לשימוש הרשויות בארה"ב

הפנטגון מתכוון לספק כ-100 אלף שקי גופות לשימוש הרשויות האזרחיות בארצות הברית, עם התגברות התפרצות נגיף הקורונה – כך מסר גורם בפנטגון לסוכנות הידיעות רויטרס. לקראת מספר מקרי המוות הגבוה שצפוי בשבועות הקרובים, פנתה הסוכנות הפדרלית לניהול מצבי חירום בבקשה לקבל לידיה כ-100 אלף שקים כאלה ממשרד ההגנה האמריקני.

02:07 – טראמפ: בקרוב יהיו לנו יותר מכונות הנשמה ממה שנצטרך

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר כי בארצות הברית יהיו בקרוב יותר מכונות הנשמה ממה שהיא צריכה ויהיה לה מספיק בסופו של דבר כדי לשלוח כמה מהן למדינות אחרות. בניגוד לדבריו, מושלים רבים במדינה מתלוננים כי אין להם מספיק מכונות הנשמה כרגע בכדי לענות על הצורך במדינותיהם. בנוסף לכך, הטיל טראמפ ספק במספרי המתים והנדבקים שפרסמה סין, ואמר כי נראה שהם הקלו בנתונים.

טראמפ הוסיף כי הוא שוקל תכנית להפסקת הטיסות לאזורים שנגועים בנגיף הקורונה, בעוד הוא נאבק להכיל מגיפה שצפויה להרוג לפחות 100 אלף איש. "אנחנו בהחלט בוחנים את זה, אבל ברגע שאתה עושה את זה אתה באמת מחסל את הענף הנחוץ הזה", אמר טראמפ בתדרוך בבית הלבן.

01:15 – שר הבריאות בברזיל: "מספר מקרי המוות מדאיג מאוד"

"מספר מקרי המוות וההידבקות בברזיל מדאיג מאוד" – כך אמר שר הבריאות לואיס אנריקה מנדטה, שהביע דאגה גוברת גם מאספקת ציוד המגן, הציוד הרפואי ומכונות ההנשמה במדינה. "מספר המקרים שאושרו נמוך עד כה מהמספר בפועל של הנדבקים", אמר השר. לטענתו, אורח חייהם של הילידים בברזיל עשוי להקל על התפשטות הנגיף.

01:52 – שר הבריאות יעקב ליצמן ורעייתו אובחנו כחולים בקורונה

שר הבריאות יעקב ליצמן ורעייתו אובחנו כחולים בקורונה – כך נמסר ממשרד הבריאות. ליצמן ורעיתו מרגישים טוב, מטופלים, וישהו בבידוד ובהשגחה בהתאם להנחיות משרד הבריאות. לפי הנדרש ובהתאם לחקירה האפידמיולוגית שתתבצע, יימסרו הודעות לכניסה לבידוד לאלו שנחשפו לקירבת השר ליצמן ורעייתו בשבועיים האחרונים. ראש הממשלה בנימין נתניהו עודכן בפרטים. שר הבריאות ליצמן ימשיך לנהל מביתו סדר יום רגיל, בהתאם להמלצות הרפואיות.

01:08 – טראמפ: נמנע ממבריחי סמים לנצל את המגיפה

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע על פריסת ספינות חיל הים האמריקניות באיים הקריביים ובמזרח האוקיאנוס השקט, כדי למנוע מקרטלי סמים לנצל את התפשטות מגיפת הקורונה כדי להבריח סמים. טראמפ, שאליו הצטרף שר ההגנה מארק אספר ויו"ר המטות המשולבים מארק מיליי בתדרוך הבית הלבן, אמר כי המהלך נחוץ מכיוון שישנו "איום הולך וגובר" שקרטלים ופושעים ינסו לנצל את המגיפה. "אסור לתת לזה לקרות", הוסיף.

00:14 – משרד הביטחון: השבים מחו"ל יעברו בדיקת חום ותסמינים

משרד הביטחון עדכן את המל"ל כי מנגנון הטיפול בישראלים השבים מחו"ל ייכנס לפעילות עם השלמת ההיערכות הלוגיסטית. בשלב זה ועד להשלמת ההיערכות, הטיפול בשבים מחו"ל יתנהל כפי שבוצע הערב: כלל החוזרים מחו"ל עוברים בדיקת חום ותסמינים. מי שנמצא כבעל חום גבוה או תסמינים אחרים, מועבר לטיפול מד"א בנתב"ג ולאחר מכן תתקבל החלטה לאן להעבירו, בתיאום עם משרד הבריאות. שאר הנוסעים יחתמו על טפסים שמאשרים כי יש ביכולתם לקיים בידוד ביתי, ולאחר מכן ישוחררו לביתם. מי שאין ביכולתו לבצע בידוד ביתי, יועבר למלונית בסיוע משרד הביטחון.

21:58 – 15 מטופלים ו-4 אנשי צוות רפואי במאיר נדבקו בקורונה

15 מטופלים וארבעה אנשי צוות רפואי במחלקה השיקומית בבית החולים מאיר בכפר סבא נדבקו בקורונה. זאת לאחר שאחד המטופלים במחלקה אובחן חיובי לנגיף. מבית החולים נמסר כי שלושה מהחולים מאושפזים במצב קל והיתר הועברו לבידוד.

21:52 – מניין המתים מקורונה בישראל עלה ל-26

בבית החולים שערי צדק בירושלים הלך הבוקר לעולמו גבר בן 72, והערב התקבלה תשובה חיובית לבדיקת הקורונה שעבר. בכך, מניין המתים מקורונה בישראל עלה ל-26.קרדיט – פורסם לראשונה