6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

התפשטות הקורונה: 1,238 חולים בישראל, בהם 24 במצב קשה


התפשטות הקורונה: נבחנת הגבלת תנועה לאוכלוסיות בסיכון, בחינות ההסמכה לרופאים נדחו
צילום: רויטרס, עריכה: עמית שמחה

מספר החולים בישראל עלה הבוקר (שני) ל-1,238, 24 מהם במצב קשה. עוד 34 חולים מטופלים במצב בינוני, ו-1,142 במצב קל. מניין המחלימים נותר 37 והם שוחררו לבתיהם. החולים כוללים בין היתר פג בן חודשיים שנמצא חיובי לנגיף בבית החולים שערי צדק וכן 65 חסידי חב"ד שהגיעו מארצות הברית ושוכנו במלון דן בירושלים ולאחר מכן הועבר לבית החולים שמואל הרופא. החל מאתמול בערב שורר סגר ברשות הפלסטינית שצפוי להימשך 14 ימים.

נגיף הקורונה ממשיך את התפשטותו המואצת ברחבי העולם, עם יותר מ-300 אלף נדבקים עד כה. בסין עומד מניין הקורבנות על 3,255 בני אדם, באיטליה על 5,476 ובספרד על 1,720 בני אדם. ראש ממשלת איטליה הורה לסגור את כל בתי העסק הלא חיוניים ולהשאיר את אלה המהווים חלק משרשרת האספקה במהלך המשבר. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר הוא כי הציע סיוע לאיראן וקוריאה הצפונית ובערב הסעודית המלך סלמאן הטיל עוצר למשך 21 יום.

כמו כן, משרד הבריאות השיק אפליקציה לבדיקת שהייה בקרבת חולי הקורונה, המבוססת על איכון שב"כ. במקביל, המשרד ממשיך לפרסם מסלולים נוספים של חולי הקורונה בישראל. לרשימת המקומות המלאה לחצו כאן.

13:05 – נדחו בחינות ההסמכה למתמחים ברפואה

ההסתדרות הרפואית בישראל הודיעה על דחייתן של בחינות ההסמכה של המתמחים לרפואה שהיו אמרות בשבועות הקרובים. בהתסתדרות הסבירו כי הדחיה באה בעקבות הנחיות משרד הבריאות בשל התפשטות הקורונה.

13:02 – הדיון בהחמרת הצעדים: נשקלת הגבלת תנועה לאוכלוסיות בסיכון

ראש הממשלה בנימין נתניהו והשרים ממשיכים לדון באפשרות להחמרת ההנחיות למאבק בנגיף הקורונה. בין השאר נשקלים צעדים הנוגעים להגבלת התנועה של אוכלוסיות בסיכון, בהם מבוגרים מעל לגיל 70, שיידרשו להסתגר בבתיהם.

12:34 – ספרד: מניין המתים מנגיף הקורונה עלה ל-2,182

מספר המתים מנגיף הקורונה בספרד עלה ב-462 תוך יממה, וכעת מניינם הו 2,182 בני אדם. מספר הנדבקים במדינה עלה ל-33,089 בני אדם.

12:16 – איראן: מניין הקורבנות מנגיף הקורונה עלה ל-1,812

מניין הקורבנות מנגיף הקורונה באיראן עלה ביממה האחרונה ב-127 בני אדם ל-1,812 – כך נמסר דובר משרד הבריאות האיראני. עוד צויין כי 23,049 חלו עד כה בנגיף במדינה.

11:32 – סופית: שעון הקיץ לא יידחה ויחל בלילה שבין חמישי לשישי

למרות הכוונה לדחות את שעון הקיץ בשל משבר הקורונה – התברר כי אין אפשרות לעשות זאת, והשעון יחל בלילה שבין חמישי לשישי השבוע, כמתוכנן. ההחלטה התקבלה בישיבה הראשות המשנה לראש המל"ל (המטה לביטחון לאומי), איתן בן דוד, בהשתתפות נציגי צה"ל, המל"ל, רשות התקשוב הממשלתי, מערך הסייבר וכן משרדי הפנים, האוצר התקשורת והמשפטים. לאחר שהמטה לביטחון לאומי הציג את עמדתו, שלפיה אין אפשרות לדחות את שעון הקיץ, הנחה שר הפנים אריה דרעי לאמץ את המלצת אנשי המקצוע.

דרעי רצה לדחות את שעון הקיץ ל-1 במאי במטרה לצמצם את שהיית התושבים במרחבים הציבוריים בשעות האור ולמזער את הסיכון להמשך התפשטות הנגיף. עם זאת, מהישיבה עלה כי נדרשת היערכות טכנולוגית של כמה חודשים למהלך, כי בגופי התקשורת עומסים גדולים, ועל כן כל תקלה עלולה להשבית מערכות שלמות, וכי יש סכנה לפגיעה בכשירות המבצעית של צהל ושל טכנולוגיות רפואיות בבתי חולים.

10:40 – שירות התעסוקה: יותר מ-570 אלף מובטלים מתחילת מרץ

572,660 דורשי עבודה נרשמו מאז תחילת חודש מרץ בשירות התעסוקה. 90% מהנרשמים הם עובדים שיצאו לחופשה ללא תשלום. לפי השירות, במהלך הלילה חל גידול של 21 אלף נרשמים מאז פורסמו הנתונים אמש. במהלך 24 השעות האחרונות גדל מספר דורשי העבודה ב-62 אלף. שיעור המובטלים מכלל המועסקים שעמד על 16.5% אתמול בבוקר, עומד היום על 17.6%.

08:39 – עיכוב בפתיחת מתחם "היבדק וסע" בחיפה

פתיחת מתחם "היבדק וסע" בחיפה, במסגרתו מתבצעות בדיקות קורונה בכלי רכב פרטיים עדיין מתעכבת. גורם המעורה הפרטים ציין כי ייתכן שהמתחם יחל בפעילותו מחר.

08:32 – מניין החולים בישראל עלה ל-1,238

מספר חולי הקורונה בישראל עלה ל-1,238 – כך עולה מנתונים שפרסם משרד הבריאות. 24 מהחולים במצב קשה. עוד 34 חולים מטופלים במצב בינוני, ו-1,142 במצב קל. מניין המחלימים נותר 37 והם שוחררו לבתיהם.

07:58 – נתניהו יקיים דיון התייעצות על הידוק הגבלות התנועה

ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים בשעה 10:00 התייעצות לבחינת האפשרות להדק את ההגבלות על התנועה. הדיון יתקיים באמצעות שיחת וידיאו בהשתתפות השר לביטחון פנים, שר האוצר, שר הכלכלה, שר הבריאות ושר הביטחון. בין הצעדים שייבחנו: החרפת אכיפה על אוכלוסיות שלא נשמעות להנחיות ולתקנות שעת חירום וחסימת גבולות המדינה לכניסה. כמו כן, בדיון תוצג תמונת מצב של היערכות המשטרה לסגר מלא במידה ויוחלט בהמשך להחריף את המגבלות.

07:45 – 65 חסידי חב"ד מארה"ב ששוכנו במלון בירושלים התגלו כחולי קורונה

65 חסידי חב"ד שהגיעו מארצות הברית התגלו כחולים בנגיף הקורונה. הם שוכנו בשבוע שעבר במלון דן בירושלים כחלק מקבוצה של 114 חסידים, שעלה החשש שנדבקו בנגיף. כעת, 41 מהשוהים יישארו במלון, שישמש בשלב זה לטיפול במקרים מיוחדים ולא לאשפוז חולים. החולים שנמצאו חיוביים יועברו בשלב זה לאשפוז בבית החולים שמואל הרופא. כמו כן, לגבי שמונה מהחולים טרם התקבלו תוצאות הבדיקה, וההחלטות התקבלו בהתאם.

06:20 – תאילנד: 122 מקרים הידבקות חדשים בנגיף הקורונה

הרשויות בתאילנד דיווחו על 122 מקרי הידבקות חדשים בנגיף הקורונה ביממה האחרונה. בכך, עלה מספר החולים במדינה ל-721 בני אדם בסך הכל.

04:50 – דרום קוריאה: 64 מקרי הידבקות חדשים בנגיף הקורונה

64 מקרי הידבקות חדשים בנגיף הקורונה אובחנו בקוריאה הדרומית, ובכך עולה מספר החולים הכללי במדינה ל-8,961 – כך עדכן המרכז הדרום קוריאני לשליטה ולמניעת מחלות.

03:45 – ראש משלת יפן: האולימפיאדה לא תבוטל, אך יתכן ותידחה

ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, אמר לראשונה כי יתכן ויהיה צורך לדחות את המשחקים האולימפיים בטוקיו, אם לא ניתן יהיה לקיים את האירוע "בצורתו המלאה", בעקבות משבר נגיף הקורונה. אבה ציין כי ביטול האולימפיאדה היא איננה אפשרות הנמצאת על הפרק, וכי אפשרות הדחייה היא הדרך הנכונה לקיום התחרות באופן מלא.

02:13 – סעודיה: המלך סלמאן הורה על עוצר במסגרת המאבק בקורונה

סלמאן מלך ערב הסעודית הורה על עוצר למשך 21 ימים בממלכה, זאת במסגרת המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה – כך דווח בטלוויזיה הממלכתית במדינה. העוצר יתבצע כל יום החל מהשעה 19:00 ועד 06:00 בבוקר.

01:22 – טראמפ: הצענו לאיראן סיוע במאבק בקורונה

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר כי הוא הודיע לאיראן, לקוריאה הצפונית ולמדינות נוספות כי וושינגטון פתוחה להעניק להן סיוע בעניין נגיף הקורונה. טראמפ אמר את הדברים במהלך מסיבת עיתונאים שערך בבית הלבן, בה ציין כי מדינתו חווה מבחן לאומי ענק. עוד אמר הנשיא כי בניסיון להיאבק בנגיף, ממשלו שוקל העברה של אסירים מבוגרים לא-אלימים מבתי כלא.

01:10 – ארה"ב: הצעת חוק לסיוע במאבק בקורונה נבלמה בסנאט

הצעת חוק בעניין סיוע כלכלי במאבק בנגיף הקורונה נבלמה הלילה בהצבעת המחוקקים בסנאט האמריקני, כש-47 רפובליקנים תמכו ומספר זהה של דמוקרטים התנגד. הצעת החוק שהגישה המפלגה הרפובליקנית, השולטת בסנאט, הכוללת חבילת סיוע בסך כ-1.4 טריליון דולר, העלתה התנגדות לאחר שהדמוקרטים טענו כי הסיוע הכלכלי לא יוזרם עבור עובדי שירותי הבריאות, אלא מתרכז בעזרה לתאגידים שנפגעו ממשבר הקורונה. כדי להעביר את ההצעה מבחינה טכנית נדרשו 60 תומכים.

23:21 – ארה"ב: המפיק לשעבר ויינשטיין אובחן כחולה בנגיף

המפיק לשעבר הארווי ויינשטיין, שמרצה עונש של 23 שנות מאסר בגין אונס ותקיפה מינית, אובחן כחולה בנגיף הקורונה. גורמים רשמים מסרו כי ויינשטיין בן ה-68 מוחזק בבידוד בכלא במערב ניו יורק.קרדיט – פורסם לראשונה