7 בפברואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

התפשטות נגיף הקורונה: שני נדבקים ראשונים ברצועת עזה


התפשטות הקורונה: 945 חולים בישראל, שני נדבקים ראשונים בעזה
צילום: רוני כנפו, עריכה: אסף דרורי

מספר החולים בנגיף הקורונה בישראל עלה היום (ראשון) ל-945 בני אדם. בין הנדבקים מצבם של 20 מוגדר קשה, 24 במצב בינוני, והיתר במצב קל. במהלך הלילה הובא למנוחות הקורבן הראשון מנגיף הקורונה בישראל, אריה אבן בן ה-88 מירושלים. עד כה החלימו 37 מהחולים בישראל, ושוחררו לביתם. במקביל, משרד הבריאות הפלסטיני מסר על שני מקרים ראשונים של הידבקות בקורונה.

נגיף הקורונה ממשיך את התפשטותו המואצת ברחבי העולם, עם מעל ל-300 אלף נדבקים עד כה. בסין עומד מניין הקורבנות על 3,255 בני אדם, באיטליה על 4,825 ובספרד על 1,378 בני אדם. ראש ממשלת איטליה הורה לסגור את כל בתי העסק הלא חיוניים ולהשאיר את אלה המהווים חלק משרשרת האספקה במהלך המשבר. בפנמה עלה מניין המתים מהווירוס לשלושה בני אדם ובקולומביה אושר מקרה מוות ראשון. בקוריאה הצפונית דווח כי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ טראמפ הציע למנהיג קים ג'ונג און סיוע במאבק נגד התפשטות הנגיף במדינה.

09:12 – 16 חולים בצה"ל: אחד מהחולים החדשים – משרת קבע מצפון הארץ

אחד מהנדבקים החדשים, חולה 938, הוא משרת קבע בצה"ל, בן 22 מצפון הארץ. מצבו של החולה קל והוא החולה ה-16 בצה"ל.

09:08 – מניין הנדבקים באפגניסטן עלה ל-34

עשרה בני אדם נדבקו בנגיף הקורונה ביממה האחרונה באפגניסטן. הנדבקים הנוספים, שעליהם הודיע משרד הבריאות האפגני, מעלים את סך החולים במדינה ל-34.

08:54 – מניין החולים בישראל עלה ל-945

משרד הבריאות עדכן כי מניין הנדבקים בקורונה בישראל עלה ל-945. מתוכם, 20 במצב קשה ו-24 במצב בינוני. 37 החלימו ושוחררו עד כה ו-863 חולים במצב קל. כמו כן, בסוף השבוע הלך לעולמו אחד מהחולים, אריה אבן בן ה-88 מירושלים – הקורבן הראשון של הקורונה בישראל.

8:49 – המנהל האזרחי יעביר ערכות מיגון ובדיקה לרשות הפלסטינית

המנהל האזרחי, בפיקודו של תא"ל רסאן עליאן, תיאם העברה לשטחי הרשות הפלסטינית של כ- 1500 ערכות מיגון, ויותר מ-500 ערכות בדיקה לגילוי נגיף הקורונה. כמו כן, בוצע תיאום להעברת 20 טונות של חומרי חיטוי ממפעלים ישראליים למפעלים פלסטיניים, והועברו 100 ליטרים של אלכוג'ל. בשל התפשטות נגיף הקורונה בשטחי הרשות הפלסטינית, עם 53 חולים שזוהו עד כה, נסגרו אתרי התיירות ושמורות הטבע ביהודה ושומרון.

8:25 – סגן השר איציק כהן נכנס לבידוד בעקבות שהות סמוך לחולה קורונה

סגן שר האוצר ח"כ איציק כהן (ש"ס) נכנס לבידוד לאחר שנודע כי במוצאי השבת שעברה היה בסמוך לחולה קורונה. מלשכתו נמסר כי הוא "דיווח על כך מיידית למשרד הבריאות" וישהה בבידוד עד 28 במרץ, בהתאם להנחיות. הוא מצטרף לשרים וחברי כנסת נוספים השוהים בבידוד בעיקבות היחשפות לחולי קורונה, בהם בצלאל סמוטריץ' (ימינה), צחי הנגבי (הליכוד), אריה דרעי (ש"ס), משה אבוטבול (ש"ס), רם בן ברק (כחול לבן) ואלון שוסטר (כחול לבן).

07:19 – תפילת יום השישי במסגדים ברצועת עזה בוטלה מחשש להתפשטות הקורונה

כל המסעדות, בתי הקפה והאולמות ברצועת עזה נסגרו, למניעת התפשטות נגיף הקורונה באזור. כמו כן, בוטלה תפילת יום השישי במסגדים עד להודעה חדשה. זאת, לאחר שזוהו שני מקרים ראשונים בנגיף ברצועה.

07:15 – תאילנד: זוהו 188 מקרי הידבקות בקורונה ביממה האחרונה

188 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף הקורונה זוהו בתאילנד – כך מסרו גורמי הבריאות במדינה. בכך, עלה מספר החולים בווירוס בתאילנד ל-599 בני אדם. עוד נמסר כי מרבית הנדבקים החדשים הם תושבי הבירה בנגקוק, וכי מדובר בצעירים שהמשיכו לצאת למקומות בילוי.

06:39 – הובא הלילה למנוחות הקורבן הראשון מהנגיף בישראל

אריה אבן, תושב ירושלים בן ה-88 שמת ביום שישי האחרון כתוצאה מנגיף הקורונה, הובא במהלך הלילה למנוחות בבית העלמין שמגר שבעיר. על פי הוראות משרד הבריאות, עבר בית העלמין לפעול במתכונת חירום, והוקם בו אגף שהותאם לטיפול במתים נשאי קורונה. אנשי חברת קדישא הובילו את המת כשהם עוטים מסכות וככפות מגן.

06:00 – ארה"ב: סגן הנשיא פנס ורעייתו אובחנו שליליים בבדיקת קורונה

סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, ורעייתו קארן, ערכו בדיקת קורונה. תוצאות הבדיקות של שניהם חזרו שליליות.

05:44 – קולומביה: קורבן ראשון לווירוס הקורונה במדינה

קורבן ראשון לווירוס הקורונה בקולומביה – כך מסר משרד הבריאות במדינה. הקורבן הוא נהג מונית בן 58 מהעיר קרטחנה.

05:13 – דיווח בצפון קוריאה: טראמפ הציע לסייע בבלימת הקורונה

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הציע למנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און, סיוע במאבק בנגיף הקורונה במדינה – כך אמרה אחותו של קים, קים יו ג'ונג, לסוכנות הידיעות הקוריאנית. לדבריה, הנשיא שלח מכתב למנהיג קוריאה הצפונית בו הוא קורא לשיתוף פעולה בין המדינות, והוסיף כי זהו זמן טוב להעמקת הקשרים. עוד אמרה כי אחיה הביע תודה על המכתב.

04:16 – הפיליפינים: 73 בני אדם נדבקו בקורונה ביממה

73 בני אדם חלו בנגיף הקורונה ביממה האחרונה בפיליפינים – כך מסר משרד הבריאות במדינה. בכך, עלה מספר הנדבקים ל-380 בני אדם. בנוסף, מניין הקורבנות מנגיף הקורונה במדינה עומד על 25 בני אדם. שר הבריאות רוסאריו ורגייר אמר כי מספר החולים שאובחן עשוי להיות "מלאכותי" משום שרק כעת מתחילה המדינה לבצע בדיקות באופן נרחב.

03:56 – דרום קוריאה: 98 מקרי הידבקות ביממה

98 בני אדם נדבקו בווירוס הקורונה ביממה האחרונה בקוריאה הדרומית – כך נמסר מהמרכז למניעת מחלות במדינה. בכך, עלה מספר החולים ל-8,897 בני אדם. מספר המתים בקוריאה הדרומית עומד על 104 בני אדם.

03:15 – סין: 46 בני אדם נדבקו בוירוס הקורונה ביממה האחרונה

46 בני אדם נדבקו בווירוס הקורונה ביממה האחרונה בסין – כך מסרה נציבות הבריאות הלאומית. עד כה, 81,054 בני אדם נדבקו בווירוס הקורונה במדינה, ו-3,261 בני אדם מתו מהווירוס.

02:34 – רה"מ אוסטרליה: נשקול אמצעים דרסטיים לאכיפת הריחוק החברתי

ראש ממשלת אוסטרליה, סקוט מוריסון, אמר כי יישקלו "אמצעים דרסטיים על מנת לאכוף את הנחיות הריחוק החברתי", זאת בשל משבר הקורונה. באוסטרליה נדבקו בנגיף כ-2,992 בני אדם, ושמונה מתו.

01:50 – פנמה: עלה מניין המתים מקורונה לשלושה בני אדם

רשויות הבריאות בפנמה מסרו כי שני בני אדם נוספים מתו מנגיף הקורונה במדינה, מה שהעלה את מספר המתים לשלושה בני אדם. בפנמה נדבקו עד כה כ-245 בני אדם.

01:34 – משרד הבריאות הפלסטיני: שני נדבקים ראשונים ברצועה

שני נדבקים ראשונים בקורונה אובחנו ברצועת עזה – כך נמסר היום (ראשון) ממשרד הבריאות הפלסטיני. החולים הם שני אנשים שחזרו מפקיסטן והושמו בבידוד בבית חולים ברפיח.

00:50 – ראש ממשלת איטליה: על כל העסקים להיסגר, למעט החיוניים

ראש ממשלת איטליה, ג'וזפה קונטה, אמר כי על כל העסקים להיסגר, למעט אלה המהווים חלק משרשרת האספקה החיונית למשבר הקורונה. קונטה הדגשי כי סופרמרקטים, בתי מרקחת, שירותי דואר ובנקים יישארו פתוחים. "זה המשבר הקשה ביותר בתקופתנו שלאחר המלחמה", אמר קונטה בסרטון שפורסם בפייסבוק, והוסיף כי "רק פעילויות ייצור שנחשבות חיוניות לייצור לאומי תותרנה". לדבריו, "אנחנו מאטים את מנוע הייצור של המדינה אבל אנחנו לא מפסיקים אותו".

00:19 – ג'ונסון: אם לא ייעשה מאמץ לאומי – שירותי הבריאות יוצפו

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, אמר כי הנגיף הגיע לבריטניה רק "שבועיים-שלושה" לאחר שהתפרץ באיטליה, והוסיף כי "אלא אם נפעל יחד, אלא אם נעשה את המאמץ הלאומי ההרואי והקולקטיבי להאט את ההתפשטות – סביר להניח ששירות הבריאות הלאומי שלנו יהיה מוצף".קרדיט – פורסם לראשונה