6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

התשובה לקורונה: דגל בכל חלון ומרפסת


שרדנו לאורך ההיסטוריה מבחנים קשים, לעיתים קשים מאוד. אנחנו למודי אתגרים. אבל נגיף הקורונה הוא אויב מסוג חדש. באופן נדיר, הוא שם את ישראל בחזית, יחד עם כל אומות העולם.

"עם כל הבעיות ועם כל הצרות – עם ישראל חי ויחיה", אמר ראש הממשלה מנחם בגין. הוא התכוון לאיומים על היישוב ועל מדינת היהודים המוקפת אויבים. הוא לא חשב אז על קורונה. ואכן, "עם ישראל חי ויחיה" כי יש לו מדינה אחראית שדואגת לביטחונו בזמן מלחמה, ומערכת בריאות ושירותי חירום שדואגים לבריאותו בעת שגרה. ישראל נערכה להתמודד עם הנגיף המאתגר, אבל הניצחון הפעם תלוי בכל אחת ואחד מאיתנו. 

נגלה אחריות, נמלא אחר ההנחיות, נשמור על מורל גבוה, נדאג לילדים, וגם לסבא ולסבתא – מרחוק. ובסוף גם ננצח, כי אין לנו ברירה אחרת.  

ולמרות שהאויב החדש מאלץ אותנו לשהות בבתים, מנותקים זה מזה, אנחנו תמיד ביחד. תסתכלו על הדגל שלנו. הוא משותף לכולנו, הוא מלכד אותנו ושומר עלינו יחד, כל אזרחי המדינה, יהודים, ערבים, נוצרים, דרוזים. כולם.  

יום העצמאות עוד רחוק, אבל זה הזמן להוציא את הדגלים מהארונות, לאוורר אותם ולתלות אותם על החלונות, על המרפסות, על הגגות. הניפו את הדגל ומלאו את הארץ בסולידריות, באחדות ובלאומיות שלנו. ואם לא הספקתם לקנות, קחו את הדגל שהדפסנו בעמוד האמצעי של העיתון והדביקו על החלון, על הדלת או על הקיר. בדיוק כפי שנגיף הקורונה לא מבדיל בין האזרחים שעליהם הוא מאיים, כך גם הדגל שלנו לא מבדיל בין האזרחים שעליהם הוא שומר. שימו את הדגל מול העיניים, כדי שנזכור בכל רגע שאנחנו יחד, תמיד. 

ומערכת "עיתון ישראל היום" תמשיך יום־יום, שעה־שעה, באמצעות העיתון המודפס בבוקר, ואתר האינטרנט המתעדכן ללא הפסקה, לשרת אתכם, קוראים יקרים.

קרדיט – פורסם לראשונה