6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

חולה קורונה ביקש להיבדק – וסורב, עד שפונה לבית החולים…
מחדל: תושב תל אביב כבן 64, הגיע לארץ מניו יורק לפני פחות משבועיים. הוא נכנס לבידוד ביתי, וכשהרגיש תסמינים כמו שיעול וקוצר נשימה טלפן למד"א – וביקש לבצע בדיקת קורונה. במד"א סירבו, בטענה שאין לו חום. כשהמשיך לחוש ברע, משפחתו התערבה וצוות מד"א הגיע לבצע בדיקה – אך התשובה לא מגיעה. אתמול (שבת), משפחתו גילתה שמצבו קשה, הזמינה אמבולנס – והוא פונה לבית החולים איכילוב שם עשו לו בדיקת קורונה, שיצאה חיובית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גבר כבן 64, תושב תל אביב, נחת ב-10.3 מניו יורק לאחר שהשתתף בוועידת איפא"ק בוושינגטון. הוא נכנס לבידוד ביתי על פי הנחיות משרד הבריאות, ואחרי מספר ימים החל להרגיש ברע וסבל משיעול, חולשה בריאות וקוצר נשימה.

הוא התקשר למד"א, וביקש לבצע בדיקת קורונה. תשובת מד"א הייתה: "אם אין לך חום – אנחנו לא מבצעים את הבדיקה". הימים עברו, הוא המשיך להרגיש ברע ושב והתקשר – אך במד"א סירבו לבצע את הבדיקה. רק ביום שלישי האחרון, אחרי ההתערבות של קרובי משפחתו, הגיע צוות ובידיו בדיקה.

לחולה נאמר שתהייה תשובה תוך 48 שעות – אך התשובה לא התקבלה. המשפחה התקשרה לקופת החולים מכבי, ולמשרד הבריאות – אך לא הצליחה לקבל מידע על הבדיקה. אתמול, האדם הפסיק לתקשר עם משפחתו. הם הגיעו ודפקו בדלת, הבינו שמצבו קשה – והזמינו אמבולנס שפינה אותו לבית החולים איכילוב כשהוא מורדם ומונשם. הבוקר, הוא עבר בדיקה בבית החולים שיצאה חיובית – כך התברר שהוא חולה בקורונה.

"אני התקשרתי במשך שעות למשרד הבריאות, למכבי, העבירו אותי מאחד לשני", סיפרה לורי קציר, קרובת משפחתו של החולה. "הייתה רשלנות בדרך. גם של מד"א שלא באו מיד כי לא היה לו חום, זה המשיך בזה שעד עכשיו בעצם לא ידענו שבבית החולים עשו לו שוב את הבדיקה ושזה יצא חיובי. גם כשידענו שזה קורונה אף אחד ממשרד הבריאות לא יצר איתנו קשר – בשביל לדעת איפה הוא היה, באיזה טיסה הוא היה, עם מי. הרי יש נהג שהחזיר אותו משדה התעופה, אנחנו עדכנו את הנהג היום בבוקר".

החולה חזר לארץ עם טיסה 090 של חברת התעופה יונייטד איירליינס, שנחתה בשעה 15:00 ב-10.3. מי שהיה על הטיסה נדרש להיכנס לבידוד – ליומיים.

עד כה לא התקבלה תגובה רשמית ממשרד הבריאות.

 

 

 

 


קרדיט – פורסם לראשונה