16 באוגוסט 2022

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

ח"כ מעוז: "מעל 4,200 מתי קורונה בשנת כהונת הממשלה". יו"ר הכנסת: "אין סיכוי"


"מעל 4,200 נפטרים מקורונה זה ניצחון?" יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז נפרד אמש מהממשלה היוצאת בנאום בן דקה בו ביקש להפריך את תאוריית הניצחון על הקורונה שנושאים ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבריאות ניצן הורוביץ בחודשים האחרונים. בדבריו במליאת הכנסת אמר מעוז כי "ראש הממשלה הפורש אמר בשבוע שעבר שניצחנו את הקורונה בלי יום אחד של סגר. איזו הנדסת תודעה איזה נצחון עצוב. ממשלה שקיבלה לאחריותה מדינה שנמצאת במקום הראשון בחיסונים הצליחה להגיע למספר המזעזע של של 4200 נפטרים בשנת קיומה".

לדבריו של מעוז, זהו "הנצחון המדומה על הקורונה". הוא האשים "ככה זה כשמוכנים להכיל את המתים למען שרידותה של הממשלה ולמען הכסא והטוהר של העומד בראשה. ברוך השם שסוף סוף נפלה הממשלה הרעה הזאת".

יו"ר הכנסת מיקי לוי. צילום: נועם מושקוביץ

יו"ר הכנסת ח"כ מיקי לוי נדהם מכמות המתים שנפטרו מנגיף הקורונה במהלך שנת כהונתה של הממשלה ותחת מדיניות ההכלה וביקש להפריך אותם "נראה לי שהמספרים לא מדוייקים. no way" אמר. מעוז השיב לו כי "סך הכל 10,950 וקיבלתם את זה ב6,600".

בחשבון הטוויטר של מפלגת 'נעם' הם תיקנו הבוקר את הנתונים העגומים שהציג ח"כ מעוז בנאומו ועולה מהם כי מחיר מתי המגיפה בשנה שחלפה, תחת גל האומיקרון, הוא חמור יותר משהוצג. ביום ה13 ביוני 2021 עם כינון הממשלה ומינויו של ניצן הורוביץ לשר הבריאות מניין הנספים עמד על 6,386 אך נכון להבוקר המספר עומד על 10,946 בני אדם. בסך הכל נפטרו מהמחלה 4,560 איש ואישה.

 

קרדיט – פורסם לראשונה