2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

חניון בשיבא הופך למתחם טיפול נמרץ לחולי קורונה


מניין חולי הקורונה בישראל ממשיך לעלות, וכך נערכים גם לתרחיש של עלייה במצב החולים המוגדרים במצב קשה: המרכז הרפואי שיבא בתל השומר מקים מתחם ייעודי ומבודד, המיועד לחולים קשים הזקוקים לטיפול נשימתי. המתחם, הצפוי להכיל בשלב ראשון כ-45-40 מיטות, מוקם בחניון בית החולים, בשטח המשמש כבית-חולים בעיתות חירום.

 

צפו בהקמת המתחם הייעודי בחניון שיבא    (צילום: נדב אבס ושאול גולן)

 


ההיערכות כוללת מיטות המיועדות לטיפול נמרץ מוגבר. מתחם זה מתווסף למתחם הבידוד הראשון שהוקם בשיבא, הכולל כיום 43 חולים, מהם ארבעה מוגדרים במצב קשה, ועם סיומו יוכל לקלוט עד 90 חולי קורונה. בנוסף, בשיבא מצהירים כי אם יהיה צורך, יוכלו לספק 300 מיטות נוספות במתחם הטיפול הנמרץ של בית החולים.

 

מרכז הרפואי שיבא מקים מתחם ייעודי לטיפול נמרץ ומוגבר בחולים מונשמים (צילום: נדב אבס ושאול גולן)

מתחם ייעודי לחולים במצב קשה(צילום: נדב אבס ושאול גולן)מרכז הרפואי שיבא מקים מתחם ייעודי לטיפול נמרץ ומוגבר בחולים מונשמים (צילום: נדב אבס ושאול גולן)

נערכים לכל תרחיש(צילום: נדב אבס ושאול גולן)


מרכז הרפואי שיבא מקים מתחם ייעודי לטיפול נמרץ ומוגבר בחולים מונשמים (צילום: נדב אבס ושאול גולן)

40-45 מיטות במתחם החדש(צילום: נדב אבס ושאול גולן)


מרכז הרפואי שיבא מקים מתחם ייעודי לטיפול נמרץ ומוגבר בחולים מונשמים (צילום: נדב אבס ושאול גולן)

טיפול נמרץ – בחניון(צילום: נדב אבס ושאול גולן)

 


"אנחנו מנסים להתכונן לשלב הבא בתקווה שהוא לא יגיע", מסביר פרופסור ארנון אופק, המשנה למנכ"ל המרכז הרפואי שיבא. לדבריו, המחלקה החדשה מיועדת לחולים המוגדרים במצב קשה, שיטופלו באמצעות מכונות הנשמה ומכשור רפואי נוסף. הוא מוסיף כי האפשרות להתרחב קיימת על השולחן, אולם מבהיר: "ברגע זה נכין מקום ל-40 חולים, ונוכל לסייע גם לבתי חולים אחרים ולטפל בחולים נוספים".

 

פרופ' חיים ביקנשטיין, מנהל ההרדמה של המרכז הרפואי שיבא, מספר כי משרד הבריאות הוא זה שפנה אל המרכז הרפואי שיבא במטרה להקים אתר נוסף לחולי קורונה קשים שיזדקקו להנשמה."הצפי הוא שאם מתקדמים במחלה זה עלול לקרות, אני אופטימי, אני מקווה שזה לא יקרה". עוד הוסיף כי בימים הקרובים נעשות עבודות רחבות במתחם, וגם מתקיימת הכשרה של צוות ייעודי. "אנחנו צריכים צוות מיומן של טיפול נמרץ, גם רופאים, גם אחיות, שיתרגל לעבוד במיגון". כיום ישנם 6 חולי קורונה המוגדרים במצב קשה בישראל. 

/>

 קרדיט – פורסם לראשונה