2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

חשש במשרד הבריאות: לפחות 2,500 חולי קורונה לא אובחנו


לאחר שהתגלו ארבעה מקרים של חולי קורונה שחקירה אפידמיולוגית לא הצליחה לאתר את מקור הידבקותם, עולה ההערכה במשרד הבריאות כי ישנם בין 2,500 ל-3,000 חולי קורונה לא מאובחנים באוכלוסיית ישראל.

שאלות ותשובות על נגיף הקורונה // באדיבות משרד הבריאות

בעקבות ההערכה הזו, החל מהבוקר (ראשון) ייאספו גם בדיקות שיוכלו לשפוך מעט יותר אור על השכיחות האמיתית של נגיף הקורונה באוכלוסייה ולא רק בקרב החוזרים מחו"ל.

בתוך כך, בעקבות איבחון של מורה בבית הספר האזורי דביר במועצה אזורית הר חברון של המועצה כחולת קורונה נכנסו הבוקר לבידוד כ500 תלמידים וצוותי הוראה. במקביל בעקבות גילוי נגיף קורונה אצל תלמידה נוספת בתיכון עירוני ה׳, שהשתתפה בפורימון בבית הספר בתאריך 8.3.2020, הוחלט שכל התלמידים בתיכון נדרשים לבידוד בית של 14 יום. 

עוד בנושא:

• "מפתחים שגרה חדשה": נתניהו הכריז על השבתת חלק מהמשק; הגנים ומקומות הבילוי ייסגרו

• המסלולי כל חולי הקורונה בארץ

• החמרה במצבו של חולה קורונה באיכילוב – מטופל בתרופה ניסיונית

אחת מארבעה החולים היא תושבת אור יהודה בשנות ה-40 לחייה, שנדבקה כאמור במחלה ממקור לא ידוע – ועל פי החקירה האפידמיולוגית שבוצעה עמה, היא לא הייתה במגע עם חולה ידוע אחר ולא שבה מחו"ל. בשלב זה היא בידוד בביתה, יחד עם ארבעת ילדיה שנדבקו ממנה.

החולים הנוספים ממקור לא ידוע הם גבר כבן 70 מצפון הארץ, שכעת מאושפז בבית חולים, נהג אמבולנס מהשומרון שהדביק את אשתו ושניים מילדיו ועוד אדם נוסף שהיה איתו במגע ועובד רשות שדות התעופה. יש לציין כי החולה האחרון ביקש להיבדק מספר פעמים האם הוא נושא את נגיף הקורונה – אך סורב.

בהלה בציבור. תושבי תל אביב מתגוננים מהקורונה // צילום: קוקו

במקביל לכך, ישנו חשש מהתפשטות המחלה ביישוב קריית יערים-טלזסטון, וזאת לאחר שמשפחה אובחנה כחולה במחלה ביישוב. שבעת בני המשפחה נדבקו לאחר שקרוב משפחתם הגיע לביקור והדביק אותם.

 

בעקבות ההידבקות, כ-1,000 מתושבי היישוב נקראו להיכנס לבידוד, אך הגישה ביישוב החרדי שונה מבשאר האוכלוסייה. העירייה פנתה לתושבים וקראה להם להישמע להוראות המשרד.

 

יצחק הורביץ, תושב טלזסטון, אמר ל״ישראל היום״: ״אנחנו מקפידים על הוראות משרד הבריאות, אבל אין אצלנו בהלת קורונה גם בגלל שאחרי המקרה הראשון של קורונה שהתגלה אצלנו אף אחד לא נדבק עד עכשיו״.

קרדיט – פורסם לראשונה