2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

טראמפ הודיע: עברתי בדיקת קורונה, התוצאות יגיעו בקרוב


טראמפ הודיע: עברתי בדיקה לגילוי קורונה, התוצאות יגיעו בקרוב
צילום: רויטרס, עריכה: שאול אדם

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע הערב (שבת) כי הוא עבר בדיקת קורונה. זאת בעקבות הביקורת שהושמעה נגדו בימים האחרונים, בעקבות סירובו לעבור את הבדיקה למרות שנפגש עם שני אנשים שנדבקו בנגיף בשבועות האחרונים. לפי שעה, לא ידוע מתי יגיעו תוצאות הבדיקה. טראמפ הוסיף כי הוא מדד חום וכי טמפרטורות גופו "נורמלית לחלוטין".

בנוסף לכך, הוא וסגן הנשיא, מייק פנס, המופקד על נושא המאבק בנגיף הקורונה בארצות הברית, מסרו על צעדים נוספים שצפויים לחול בקרוב, כדי להילחם בנגיף הקורונה. בין היתר, נשקל להרחיב את האיסור על טיסות גם לבריטניה ולאירלנד.

כמו כן, אמר טראמפ כי הוא מקווה שהבנק הפדרלי יוריד את הריבית במשק. לדבריו, ראש הבנק הפדרלי קיבל "עד כה הרבה החלטות רעות לדעתי". טראמפ הוסיף במהלך מסיבת העיתונאים כי פעולותיהם של הבנקים המרכזיים באירופה, שלדבריו פעלו בצורה אגרסיבית יותר, סייעו לרשויות להתמודד עם המשבר באופן מקיף יותר.

בתוך כך, קשישה בת 82 ממנהטן שחלתה בנגיף הקורונה מתה היום בניו יורק – כך הודיע מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו. "היא אושפזה בבית חולים בעיר ב-3 במרץ וסבלה מקושי בדרכי הנשימה", אמר קואומו.

מוקדם יותר העביר בית הנבחרים האמריקני חבילת סיוע נוספת למאבק בנגיף הקורונה, שתספק בדיקות בחינם ותשלום חופשות מחלה, במטרה להגביל את הנזק הכלכלי כתוצאה מההתפרצות. ברוב דו-מפלגתי של 363 תומכים מול 40, העביר בית הנבחרים הנשלט על ידע הדמוקרטים מיליארדי דולרים להרחבת תכניות רשת הביטחון כדי לסייע במאבק. טראמפ אמר שהוא תומך בתכנית, מה שמעלה את הסבירות שהיא תעבור לסנאט בשבוע הבא. עם זאת, למרות כל הצעדים, מרבית הכלכלנים סוברים כי ההתפרצות עלולה לגרור את הכלכלה האמריקנית למיתון.

אמש הכריז טראמפ על מצב חירום לאומי בעקבות ההתפשטות המהירה של נגיף הקורונה בארצות הברית. בהצהרה שנשא בפתח הבית הלבן, הודיע הנשיא כי יקצה 50 מיליארד דולרים לממשל המקומי למען המאבק בווירוס, שגבה עד כה את חייהם של 50 אמריקנים ובו נדבקו לפחות 1,678 אזרחים נוספים.

טראמפ אמר כי הוא מעניק למזכיר הבריאות אלכס אזר סמכויות חירום, על מנת לאפשר לרופאים ובתי חולים "גמישות" בטיפול בחולים. בשל המחסור בבדיקות לאבחון הנגיף בארצות הברית, הוא אף הכריז על שיתוף פעולה ציבורי-פרטי שנועד להרחיב את יכולות הבדיקות. השותפות תכלול עמדות בדיקה לנהגים בכמה מוקדים ואתר אינטרנט שיוקם על ידי חברת גוגל שיסנן את מי שרוצים להיבדק.

הנשיא שב וביקש מהאזרחים לגשת להיבדק רק אם הם זקוקים לכך. "אנחנו לא רוצים שאנשים יערכו את הבדיקה אם אנחנו חושבים שהם לא צריכים לעשות את זה. ואנחנו לא רוצים שכולם ירוצו וייבדקו – רק אם יש לכם תסמינים מסוימים", הסביר.

(עדכון ראשון 18:35)קרדיט – פורסם לראשונה