2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

יועצת ראש הממשלה נתניהו לענייני חרדים נדבקה בנגיף הקורונה


יועצת ראש הממשלה בנימין נתניהו למגזר החרדי ולכנסת, רבקה פאלוך, שנדבקה בנגיף הקורונה, אמרה הבוקר (שני) בשיחה עם ג'רוזלם פוסט כי ראש הממשלה לא יצטרך להיכנס לבידוד, וכי הדיווחים על כך אינם נכונים. לדבריה, כשליוותה את נתניהו ביום חמישי האחרון להצבעה לבחירת יו"ר הכנסת החדש, היא לא באה איתו במגע. גורמים במשרד ראש הממשלה מסרו: "נפעל על פי הנחיות משרד הבריאות".

פאלוך הגיעה ביום חמישי האחרון לכנסת כדי לתאם את ההצבעה של ראש הממשלה במליאה, וזאת במסגרת תפקידה. לדברי הגורמים בסביבת רה"מ, פאלוך לא נכנסה לחדרו, לא ניהלה שיחה עימו ולא השתתפה באף פגישת עבודה אחת שלקח בה חלק. באותו היום נצפה נתניהו  יושב במרפסת בקומת השרים של הכנסת ומקיים בה פגישות עבודה. היועצת גם לא ליוותה אותו בדרכו למליאה, נוכח הנהלים של מנכ"ל הכנסת. לדברי הגורמים בכנסת, גם העוזרים של יו"ר כחול לבן, בני גנץ, לא הורשו להיכנס למליאה וגם הם נשארו מחוצה לה. מסביבת פאלוך נמסר כי "לא ידעה על כך שבעלה חש שלא בטוב, לכן הגיעה לכנסת".

גורם המקורב לראש הממשלה מסר כי "פאלוך לא שהתה בקרבת רה"מ, אלא בסביבה הכוללת של הכנסת ובשמירה על ההנחיות של משרד הבריאות".

כזכור, נתניהו וסביבתו הקרובה עברו לפני כשבועיים בדיקת קורונה, ולא נמצאו חיוביים לנגיף. הבדיקות נעשו אז על פי הנחיות סמנכ"ל ביטחון וחירום במשרד ראש הממשלה, כשלאף אחד מהנבדקים לא הופיעו סימפטומים טרם הבדיקה. "על פי הנחיות סמנכ"ל ביטחון וחירום במשרד ראש הממשלה, נעשות בדיקות קורונה שגרתיות לסביבתו הקרובה של ראש הממשלה וכן לראש הממשלה. לאף אחד מהנבדקים לא הופיעו סימפטומים טרם הבדיקה", הסבירו במשרד ראש הממשלה. 

קרדיט – פורסם לראשונה