29 במאי 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

יותר מ-100 אלף נדבקים בנגיף הקורונה בארה"ב


יותר מ-100 אלף נדבקו בקורונה בארה"ב; טראמפ: "נייצר מכונות הנשמה"
עריכה: שאול אדם

מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בארצות הברית עבר ביממה האחרונה את ה-100 אלף – כך דיווחה סוכנות הלילה (שבת) הידיעות רויטרס. לפי הדיווח, כ-18 אלף בני אדם נדבקו בנגיף ביממה האחרונה, כאשר 1,558 בני אדם מתו מהמחלה. ארצות הברית היא המדינה שבה נדבקו הכי הרבה אנשים בנגיף, כאשר איטליה אחריה עם 86,498 מקרים, וסין עם 81,340 מקרי קורונה.

ברקע ההתפשטות המואצת של הנגיף בארצות הברית אישר אמש הקונגרס האמריקני את חבילת הסיוע הכלכלי שהוביל טראמפ, בהיקף של 2.2 טריליון דולר – תכנית הסיוע הגדולה ביותר בהיסטוריה האמריקנית. בית הנבחרים אישר את הצעד בהצבעה קולית, בתמיכה רחבה של מחוקקים משתי המפלגות, שהתייצבו מאחורי הצעת החוק. טראמפ אף חתם על צו המחייב את יצרנית הרכב האמריקנית ג'נרל מוטורס לייצר מכונות הנשמה. בסין התגלו 54 מקרי הידבקות חדשים בנגיף הקורונה.

בישראל עלה אתמול מניין הקורבנות מנגיף הקורונה ל-12. בבית החולים וולפסון בחולון נקבע מותו של גבר כבן 80 שאושפז במצב אנוש. בבית החולים סורוקה בבאר שבע הלך לעולמו קשיש בן 93, בבילינסון בפתח תקווה מתה אישה בת 76 ובבית החולים רמב"ם בחיפה נקבע מותו של גבר בן 73 – שלושת האחרונים סבלו ממחלות רקע. במקביל, מספר הנדבקים עלה ל-3,035, בהם 49 חולים במצב קשה. במשרד הבריאות מתכוונים להעלות את מספר הבדיקות היומיות ל-30 אלף, החל מעוד שבועיים. שיעור האבטלה עלה ל-21.4%, כשביממה אחרונה נרשמו כ-43 אלף דורשי עבודה נוספים.

03:01 – 54 מקרי קורונה חדשים התגלו בסין; כולם של נוסעים מחו"ל

54 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף הקורונה התגלו ביממה האחרונה בסין – כך מסרה נציבות הבריאות הלאומית במדינה. לפי הנציבות, כל המקרים התגלו אצלו אנשים שהגיעו ממדינות אחרות. אתמול נרשמו 55 מקרים חדשים בסין. כעת, מספר הנדבקים הכולל בנגיף בסין עומד על 81,394 בני אדם, כאשר מספר ההרוגים עלה בשלושה בני אדם ל-3,295.

02:53 – חמישה בני אדם מתו מקורונה בפנמה; 12 נוספים נדבקו

חמישה מקרי מוות דווחו כתוצאה מנגיף הקורונה בפנמה – כך מסרו רשויות הבריאות במדינה. עד כה מתו במדינה 14 בני אדם כתוצאה מהווירוס. בנוסף לכך, אושרו 112 מקרים חדשים של קורונה, מה שמעלה את מספר המדבקים בפנמה ל-786.

02:18 – ברזיל תמנע כניסת תיירים לשטחה למשך 30 יום

ברזיל תמנע כניסה של תיירים לשטחה מיום ראשון למשך 30 ימים, כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה במדינה – כך הודיע משרד המשפטים במדינה.

01:22 – טראמפ: "נייצר בתקופה הקרובה 100 אלף מכונות הנשמה"

ארצות הברית תייצר 100 אלף מכונות הנשמה חדשות בתקופה הקרובה – כך הודיע נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, במסיבת עיתונאים בעקבות הזינוק במספר הנדבקים במדינה. לדבריו, "אם לא נשתמש בכל מכונות ההנשמה שנייצר, נוכל לסייע לאיטליה ולמדינות אחרות". בנוסף לכך, אמר טראמפ כי מנכ"ל חברת בואינג התחייבה לסייע בייצור אמצעי מיגון מפני הנגיף.

01:00 – אירלנד: על האזרחים להישאר בבית עד 12 באפריל

ראש ממשלת אירלנד ליאו ורדקר הודיע לאזרחי המדינה כי עליהם להישאר בבית עד 12 באפריל, בכדי לסייע בהאטת התפשטות נגיף הקורונה. לדבריו, ניתן לעזוב את הבית רק כדי לקנות מצרכים, פעילות גופנית פרטנית קצרה או ביקורים משפחתיים חיוניים. עוד מסר ראש הממשלה האירי כי כמעט כל החנויות ייסגרו, כל המפגשים הפומביים ייאסרו, ועל אנשים מעל גיל 70 או עם מחלות כרוניות, להישאר בבתיהם למשך תקופה ארוכה.

00:50 – מקרה מוות ראשון מנגיף הקורונה בירדן

מקרה מוות ראשון כתוצאה מהידבקות בנגיף הקורונה דווח על ידי סוכנות הידיעות הממלכתית במדינה. לפי הדיווח, אישה בשנות ה-80 לחייה מתה בבית החולים. שר הבריאות הירדני אמר כי ביממה האחרונה אותרו בירדן 23 מקרים חדשים של קורונה, מה שהעלה את כמות הנדבקים במדינה ל-235.

00:32 – יותר מ-100 אלף נדבקו בנגיף הקורונה בארה"ב

מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בארצות הברית עבר את ה-100 אלף, והוא עומד כעת על 100 אלף וארבעים – כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. לפי הדיווח, המדינה שנמצאת במקום השני מבחינת מספר הנדבקים היא איטליה עם 86,498 מקרים וסין במקום השלישי עם 81,340 מקרים של הידבקות בנגיף.

23:20 – טראמפ חייב את ג'נרל מוטורס לייצר מכונות הנשמה

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, חתם על צו המחייב את יצרנית הרכב האמריקנית ג'נרל מוטורס לייצר מכונות הנשמה. זאת במסגרת מאמצי הממשל להיאבק במשבר הקורונה. כמות המכשירים שתייצר החברה טרם נקבעה.

21:30 – ארה"ב: הקונגרס אישר את חבילת הסיוע במאבק בקורונה

הקונגרס האמריקני אישר את חבילת הסיוע שהוביל נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בסך 2.2 טריליון דולרים, במסגרת המאבק במשבר הקורונה והשפעתו על המשק. בית הנבחרים אישר את הצעד בהצבעה קולית, בתמיכה רחבה של מחוקקים מטעם שתי המפלגות שהתייצבו מאחורי הצעת החוק שכוללת את הסכום הגובה ביותר בהיסטוריה.

במסגרת התמריץ הגדול, תינתן עזרה כלכלית למובטלים ויועברו תקציבים נוספים לבתי החולים ברחבי המדינה. בנוסף לכך, יוקצו כספים רבים מתוך התקציב כדי לתמוך כלכלית בעסקים קטנים.

19:40 – איטליה: 919 מתו בתוך יממה

מניין הקורבנות מנגיף הקורונה באיטליה עלה ב-919 מתים נוספים – שיא בכמות המתים בתוך יממה. בכך, הגיע מניין המתים הכללי במדינה ל-9,134. מספר הקורבנות הגבוהה ביותר עד הערב על 793, ביום 21 במרץ.קרדיט – פורסם לראשונה