6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

כרטיס הרב-קו יאפשר לנוסעים לדעת אם חלקו נסיעה עם חולה קורונה


האם גם אתם נסעתם בתחבורה ציבורית עם חולה קורונה? הרשות הארצית לתחבורה ציבורית תפעיל שירות חדש שיאפשר לנוסעי התחבורה הציבורית לקבל מידע על היסטוריית הנסיעות שלהם. בין היתר, יוכלו הנוסעים לדעת אם חלקו נסיעה עם אדם שנדבק בנגיף.

קראו עוד בכלכליסט:

 

הבירור ייעשה בשיחת טלפון, שבמהלכה ניתן יהיה לבצע השוואה בין הנסיעות שביצע החולה בתחבורה ציבורית – ופורסמו על ידי משרד הבריאות – לנסיעות שביצע הנוסע. כידוע, משרד הבריאות מבצע חקירה אפידמיולוגית לכל חולה קורונה ומפרסם לציבור גם את מסלול נסיעותיו של החולה בתחבורה הציבורית.

 

כרטיס הרב-קו (מימין) ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ' כרטיס הרב-קו (מימין) ושר התחבורה בצלאל סמוטריץ' צילום: רב קו,עוז מועלם

 


"נוסעים החוששים כי נסעו יחד עם חולה הקורונה באותה נסיעה, יוכלו מעתה לבדוק בעזרת היסטוריית הנסיעות שלהם, אם היו באותו קו אוטובוס ובאיזו שעה תיקפו את כרטיס הרב-קו", נמסר מהרשות הארצית לתחבורה ציבורית.

 

"השירות יינתן לכלל כרטיסי הרב-קו. היסטוריית הנסיעות תינתן עד שבועיים אחורה. הנוסע יקבל את מספר הקו, שעת העלייה שלו לאוטובוס, ושעת העלייה של חולה הקורונה לאוטובוס".

 

השירות יינתן במוקד המידע של משרד התחבורה בטלפון *8787 או דרך מפעיל התחבורה הרלוונטי. הזיהוי של כל נוסע ייעשה באמצעות מסירת מספר כרטיס הרב-קו שלו ומספר תעודת הזהות.קרדיט – פורסם לראשונה