2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

לראשונה: אין נדבקים חדשים בקורונה במוקד ההתפרצות בסין


לראשונה: לא אותרו נדבקים חדשים בקורונה במוקד ההתפרצות בסין
צילום: רויטרס, עריכה: עמית שמחה

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט, ומניין החולים בישראל עומד היום (חמישי) על 433 בני אדם. בין החולים שישה במצב קשה, עשרה במצב בינוני ומצבם של השאר מוגדר קל. 11 בני אדם החלימו לחלוטין מהנגיף ושוחררו לביתם. בשעות הערב אמש הודיע משרד הבריאות כי החל השימוש באמצעים טכנולוגיים לאיתור האזרחים שבאו במגע עם חולי קורונה. במשרד אמרו כי עד כה נשלחו כ-400 הודעות אישיות לאותם אזרחים, וכי בהודעה נמסר להם התאריך בו שהו בקרבת החולה וכן שחובה עליהם להיכנס לבידוד בית באופן מיידי. אל על הודיעה על הוצאת רכבת אווירית מיוחדת לחילוץ המטיילים הישראלים השוהים בפרו. זאת לאחר שמאות מטיילים נותרו במדינה לאחר השבתת הטיסות בעקבות משבר הקורונה. בשלב זה ידוע כי אחד המטוסים יצא לדרכו משדה התעופה שבלימה, וכי טיסה נוספת תצא לדרכה בשעות הבוקר.

המאבק בווירוס נמשך גם ברחבי העולם. בפעם הראשונה מאז התפרצות נגיף הקורונה – לא אובחנו לאורך היממה האחרונה מקרים חדשים של הידבקות במחוז חוביי, מוקד התפרצות נגיף הקורונה – כך הודיע משרד הבריאות הסיני. עם זאת, אותרו במדינה 34 מקרי הידבקות חדשים בנגיף מחוץ למחוז, כאשר מרבית הנדבקים חזרו ממדינות אחרות. מדובר בזינוק לעומת היממה הקודמת, שבה אובחנו 13 חולים בלבד ברחבי המדינה. עוד נמסר ממשרד הבריאות הסיני, כי עד כה נדבקו בנגיף הקורונה כמעט 81 אלף אזרחים סינים, ומניין המתים עומד עד 3,245.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ חתם על חבילת סיוע כלכלי להתמודדות עם נזקי נגיף הקורונה על המשק האמריקני. הוא חתם על חבילת הסיוע שאותה אישר הסנאט אתמול, שצפויה להבטיח חופשת מחלה לעובדים שנדבקו בנגיף. הוא השתמש בסמכותו על פי חוק הייצור הביטחוני, כדי לתת לממשלה יותר כוח כדי להגדיל את ייצור הצרכים הרפואיים על ידי חברות פרטיות, כדי לנסות להתגבר על המחסור במסכות, מאווררים וציוד נוסף. עם זאת, הוא הסביר מאוחר יותר בטוויטר כי הוא חתם על החוק, "אם נצטרך להפעיל אותו בתרחיש הגרוע ביותר בעתיד". בערים מרכזיות בברזיל התקיימו הפגנות קולניות נגד התנהלותו של הנשיא ז'איר בולסונארו במאבק למניעת התפשטות הנגיף.

06:55 – אין חשש שראש האולימפיאדה בטוקיו נדבק בקורונה

רשויות הבריאות ביפן לא יצרו קשר עם ראש המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020, יושירו מורי, בנוגע לסיכון להידבקות בנגיף הקורונה – כך הודיעה הוועדה המארגנת של המשחקים. זאת לאחר שמורי נפגש עם סגן ראש הוועד האולימפי ביפן, שנמצא חיובי בבדיקת הנגיף.

05:12 – מלאניה טראמפ תשתתף בקמפיין העלאת מודעות לקורונה

מלאניה טראמפ, רעייתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, וד"ר אנתוני פאוצ'י, ראש המכון האמריקני לאלרגיות ומחלות מדבקות, ישתתפו בקמפיין ציבורי שמטרתו ליידע את האמריקנים כיצד להגן על עצמם ועל אחרים מפני נגיף הקורונה. הבית הלבן הודיע כי הוא מצטרף לחברות מדיה גדולות ופלטפורמות דיגיטליות, כדי לחלוק "מידע מדויק ומתוזמן ישירות לעם האמריקני".

04:55 – מקרה ראשון של הידבקות בקורונה התגלה באל סלבדור

מקרה ראשון של הידבקות בנגיף הקורונה התגלה באל סלבדור – כך הודיע הנשיא ניב בוקלה. הוא אמר שידוע כי האדם שנדבק בנגיף ביקר לאחרונה באיטליה.

04:45- חבר קונגרס נוסף הודיע שהוא נדבק בקורונה

בן מק'אדמס, חבר קונגרס מיוטה הודיע כי הוא נדבק בנגיף הקורונה. "אמשיך לעבוד מבידוד בבית", כתב מק'אדמס בחשבון הטוויטר שלו. חבר הקונגרס הדמוקרטי הוא השני שהודיע הלילה על הידבקות בנגיף, לאחר שחבר הקונגרס הרפובליקני מריו דיאז-בלארט הודיע כי הוא נדבק בקורונה.

04:30 – מקרה הידבקות ראשון בקורנה התגלה בניקרגואה

מקרה הידבקות ראשון בנגיף הקורנה התגלה בניקרגואה – כך הודיע סגן הנשיא רוזאריו מורילו. החולה, גבר בן 40 שנדבק בנגיף במהלך ביקור בפנמה.

03:55 – ניו זילנד: ממליצים לאזרחים שלא לנסוע לחו"ל בכלל

ניו זילנד המליצה לאזרחיה שלא לנסוע לחו"ל בגלל הסיכונים הנובעים מנגיף הקורונה. שר החוץ ווינסטון פיטרס אמר כי "אנחנו מעלים את אזהרת המסע לרמה הגבוהה ביותר: אל תיסעו. זו הפעם הראשונה שממשלת ניו זילנד מייעצת לתושבים שלא לנסוע לשום מקום מעבר לים. זה משקף את חומרת המצב שאיתו אנו מתמודדים". מוקדם יותר אישרה ניו זילנד שמונה מקרים חדשים של נגיף הקורונה שהתגלו אצל אנשים שחזרו מחו"ל, מספר ההידבקויות הכולל במדינה עלה ל-28.

03:40 – מושל קליפורניה: כ-60 אלף הומלסים עלולים לחלות

מושל קליפורניה אמר כי מחקר שנעשה על ידי מומחים העלה כי כ-60 אלף הומלסים במדינה עלולים לחלות בנגיף הקורונה במהלך שמונה השבועות הקרובים.

03:30 – עצרת של עולי רגל מוסלמים באינדונזיה נדחתה

עצרת של עולי רגל מוסלמים בהשתתפות אלפי אנשים במחוז דרום סולאווסי באינדונזיה נדחתה בעקבות החשש להפצת נגיף הקורונה – כך הודיע גורם רשמי מקומי. הרשויות במדינה שיכנעו את מארגני האירוע לדחות אותו, לאחר שאירוע דומה במלזיה הוביל למאות הידבקויות בנגדיף.

03:15- מצב החירום במחוז שבו הכי הרבה נדבקו ביפן יסתיים היום

צילום תוכנית האיחוד של הסדרה "חברים" נדחה עקב התפשטות נגיף הקורונה – כך דיווח מגזין הבידור "וראייטי". הצילומים אמורים היו להתקיים בשבוע הבא, אך לפי הדיווח הם נדחו לפחות לחודש מאי.

02:16 – חבר הקונגרס האמריקני מריו דיאז-בלארט נדבק בקורונה

חבר בית הנבחרים של ארצות הברית מריו דיאז-בלארט הודיע כי הוא חלה בנגיף הקורונה. דיאז-בלארט מהמפלגה הרפובליקנית, שהה בבידוד בוושינגטון מאז יום שישי, ולא חזר לביתו בפלורידה משום שמצבה הרפואי של אשתו לא אפשר זאת. הוא מסר כי הוא פיתח תסמינים בסוף השבוע, וכי הבדיקה לאיתור הנגיף בגופו חזרה חיובית.

01:54 – שלושה מקרי הידבקות ראשונים התגלו במאוריציוס

שלושה מקרי הידבקות ראשונים בנגיף הקורונה התגלו במאוריציוס – כך מסרה הממשלה במדינה. "שלושה אזרחים שחזרו למאוריציוס לאחרונה, בגילאי 21, 25 ו-59. שניים מהם עבדו על ספינות שייט ואחת מבריטניה", נמסר בהצהרת הממשלה.

01:12 – מקרה מוות ראשון נרשם בקוסטה ריקה

מקרה מוות ראשון כתוצאה מהידבקות בנגיף הקורונה נרשם בקוסטה ריקה – כך מסר משרד הבריאות במדינה.

00:45 – סגר יוכרז בסלובניה מיום שישי הקרוב

סלובניה מתכננת להכריז על סגר במדינה מיום שישי הקרוב, כדי להאט את התפשטות נגיף הקורונה – כך הודיע שר הפנים לטלוויזיה במדינה. הוא אמר כי אנשים עדיין יוכלו ללכת לעבודה, בתי מרקחת או חנויות מזון, אך כל פעילות חברתית בשטחים פתוחים תיאסר. עד כה אותרו 286 מקרי הידבקות בווירוס במדינה, מהם אדם אחד מת ושישה נוספים בטיפול נמרץ.

23:45 – מרקל: הקורונה – האתגר הגדול מאז מלחמת העולם

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל קראה לכל אזרחי המדינה לסייע במאבק בהתפשטות נגיף הקורונה באמצעות קיום ההנחיות שנועדו לצמצם את האינטראקציה החברתית הישירה ולצמצם את מספר החולים החדשים. "זה רציני, התייחסו לזה ברצינות", אמרה מרקל בנאום הטלוויזיוני שנשאה, הראשון שאינו לרגל השנה החדשה במהלך כל 15 שנות כהונתה. "מאז איחוד גרמניה, למעשה מאז מלחמת העולם השנייה, לא היה אתגר דומה למדינה שלנו, שבו סולידריות היא כה מכרעת".קרדיט – פורסם לראשונה