6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

מגן דוד אדום מקים מתחמים ציבוריים לאיסוף בדיקות קורונה


מגן דוד אדום הודיע היום (שלישי) כי הוא נערך להגדלה משמעותית של מערך הדגימות ברחבי הארץ, לכדי אלפי דגימות ביום, על רקע התפשטות נגיף הקורונה בישראל, ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, תקים מתחמים ציבוריים לאיסוף הבדיקות. הדגימות יאספו, החל ממחר, במתחמי ״Drive through״, אליהם יגיעו אזרחים ברכביהם הפרטיים, כאשר הדגימה תילקח בעודם יושבים ברכב.

לצורך כך הוחלט להקים בשלב הראשון מתחם Drive through בתל אביב, ובהמשך חמישה נוספים בחיפה, ירושלים, פתח תקווה, ראשון לציון ובאר שבע. המתחמים יפעלו 24 שעות ביממה, ואל כל אחד מהם צפויים להגיע ולהיבדק בין מאות לאלפי ישראלים בכל יום. המתחמים ימוקמו באזורים פתוחים, המאפשרים כניסת ויציאת רכבים בנסיעה רציפה, כדוגמת חניית מגרשי כדורגל וחניונים. בכל אחד מהמתחמים יוצבו צוותים של מגן דוד אדום, אנשי משטרת ישראל ומאבטחים, אשר יישמרו על הסדר הציבורי. חולים אשר לא יהיו מסוגלים להתנייד למתחם, ללא שימוש בתחבורה ציבורית, יוכלו לבצע את הדגימה בביתם, כפי שהיה עד כה.

אזרח שיאושר שיש ליטול ממנו דגימה, רק על ידי רופא כמובן, יקבל מסרון לנייד עם הפרטים, ויתבקש להגיע למתחם החדש בשעה הנקובה. כחלק מתהליך הדגימה, יגיע הנבדק למתחם ברכב פרטי, יבוצע במקום זיהוי ואימות נתונים, שלאחריו תילקח דגימה על ידי פרמדיק מד"א, אשר עוטה ערכת מיגון מלאה נגד הדבקה. במשך כל התהליך, הנבדק יישאר ברכבו, ולאחר מכן ייסע חזרה ישירות לביתו.

קרדיט – פורסם לראשונה