6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

מחאה נגד פינוי קשישים לטובת מחלקת קורונה: "גזר דין מוות"


 

מחאה נגד פינוי קשישים בפרדס חנה. בתו של אחד הדיירים    (באדיבות המשפחה )

 

עשרות בני משפחה של מאושפזים במרכז הגריאטרי שהם בפרדס חנה
הפגינו היום (ג') בכניסה למקום במחאה על כוונת משרד הבריאות לפנות את החולים ולפתוח מחלקות לחולי קורונה.
המפגינים נושאים שלטים בהם נכתב בין היתר: "שערורייה בהתהוות", "תשושי נפש סוג ב'", "לא לפינוי ניצולי שואה לטובת חולי קורונה" ועוד. לטענתם, פינוי קרוביהם הוא "גזר דין מוות בייסורים".

 הממשלה תאשר סגר של 80%

עלה ל-1,656 מניין הנדבקים בקורונה בישראל

המדינה לבג"ץ: "לבטל את הצו שהוצא נגד השימוש באמצעי איכון ע"י המשטרה"

בנט הנחה לקלוט כ-260 ישראלים שישובו מאיטליה במלון בטבריה

23 הישראלים שנתקעו בפרו יחזרו בטיסה לאזרחים גרמנים

מתחם נוסף לחיילים בבידוד נפתח בבית החייל בקריית שמונה

גרמניה: מניין חולי הקורונה עלה ל-27,436 בני אדם

 

אתמול הוחלט על המהלך, מבלי לעדכן בדבר את משפחות המאושפזים – חלקם שוהים במקום יותר מעשר שנים ובהם גם ניצולי שואה. ההחלטה גרמה כאמור לזעם רב בקרב המשפחות, שחשות כי המדינה מפקירה את יקיריהם לטובת חולי קורונה, ומבטיחים להיאבק ולא לאפשר את הפינוי. "לא ניתן שיוציאו מפה קשישים חולים המרותקים לכיסאות גלגלים", אמרו.

 

יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום

קשיש המוסד הסיעודי שוהם (באדיבות המשפחה )

"גזר דין מוות בייסורים". שוהה במרכז הגריאטרי(באדיבות המשפחה )קשיש המוסד הסיעודי שוהם (באדיבות המשפחה )

גם במועצה מתנגדים לפינוי החולים(באדיבות המשפחה )

 

 


 

גם במועצת פרדס חנה מתנגדים לפינוי החולים, ואף מתכוונים לפנות לבית המשפט שימנע את הדבר. ראש המועצה הגר פרי יגור ציינה: "בעיצומו של משבר בריאות עולמי, ממשלת ישראל מבקשת מכולנו לשמור על הסבים והסבתות, על האזרחים הוותיקים, על האוכלוסיה שהכי רגישה להידבקות בנגיף הקורונה.


 

"מצד אחד מבקשת, ומצד שני מעבירה הנחיה למרכז גריאטרי שהם לפנות מחלקה שלמה ולהיערך לקליטה של חולי קורונה כאן במרכז", המשיכה יגור. "ההחלטה הזאת מביאה לידי כך שאנחנו נערכים לפינוי של יותר מ- 100 חולים סיעודיים, קשישים תשושי נפש, למקומות אחרים – ובעצם מקרבים את הסכנה לחולים ולקשישים שכן נשארים במתחם. היום בבוקר קיבלנו הנחיה להתחיל להיערך לבידוד של בני 65 פלוס. כל המתחם הזה הוא בני 65 פלוס, ואנחנו מקרבים את המחלקה של החולים אל האוכלוסיה הכי רגישה בימים אלו. אני דורשת מראש הממשלה וממשרד הבריאות לעצור את החלטה הזאת".

 

ח"כ מירב כהן (כחול לבן) התייחסה לדברים: "עוד מוסד אשפוז לחולים במצב סיעודי שמשרד הבריאות מתכוון לפנות לטובת חולי קורונה. הפעם זה מוסד שוהם בפרדס חנה. אני פשוט לא מצליחה להבין את ההיגיון בלפנות חולים מאוד מבוגרים, שנמצאים בקבוצת הסיכון הכי גבוהה בימים אלו, שכל שינוי בשגרה שלהם הוא בגדר סכנת חיים. אלו האנשים שאנחנו בוחרים לסכן? הם ימותו ולא מקורונה אלא מהפקרות. לפנות חולים סיעודיים, חוליי אלצהיימר, זו ממש לא תוכנית עבודה. זה אולי קל לביצוע כי הם לא ממש מסוגלים להתנגד, אבל היגיון אין בזה", אמרה כהן.קרדיט – פורסם לראשונה