29 במאי 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

מיי הריטג' מגייסת 150 עובדים לצורך הקמת מעבדת קורונה


חברת מיי הריטג' מגייסת 150 עובדים למעבדת הקורונה החדשה שאותה היא מקימה בימים אלה עם הענקית הסינית BGI. המעבדה שדבר הקמתה פורסם לראשונה בכלכליסט אמורה להתחיל לפעול ב-9 לאפריל והחברה החלה בגיוס עובדים מואץ למעבדה.

קראו עוד בכלכליסט:

המעבדה תוקם בלוח זמנים בהול בסביבות פתח תקווה ותתחיל לפעול בתוך פחות משבועיים עם עבודה במשמרות. יתרון לבעלי ניסיון קודם בעבודת מעבדה, אולם חלק מהמשרות פתוחות גם לאקדמאיים מצטיינים שאין להם ניסיון מעבדה קודם, והם ילמדו את העבודה המעשית בשטח.

 

גלעד יפת מייסד my heritage גלעד יפת מייסד my heritage צילום: יחצ

 

החברה תפעיל את המעבדה ללא רווח, מתוך רצון לתרום למאמץ הלאומי לאיתור מהיר של חולים בטרם ידביקו אחרים, כפי שעשו מדינות שהצליחו לנצח את הנגיף. כל הכנסות המעבדה ייתרמו לבתי חולים בישראל. המשרות של עובדי המעבדה הן בתשלום מלא לעובדים.

 


חברת MyHeritage הישראלית וענקית הגנטיקה הסינית BGI יקימו בישראל בניית המעבדה תושלם עד ה-9 באפריל ותאפשר למדינה לבצע בדיקות קורונה נרחבות, בהיקף של 10 אלפים בדיקות ביום. בהמשך, בזמן קצר ניתן יהיה להרחיב את הבדיקות במעבדה ל-20 אלף ביום. מעבדה זהה הוקמה בתוך חמישה ימים בלבד על ידי חברת BGI בעיר ווהאן בה התפרץ נגיף הקורונה ומעבדה נוספת בשנזן. צוות המומחים הסיני יהיה פטור מכניסה לבידוד, מאחר ויגיעו עם אישורים רפואיים המעידים על היותם שליליים לנגיף


קרדיט – פורסם לראשונה