6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

מניין המאובחנים בקורונה בישראל עלה ל-1,442, מהם 29 מונשמים


מספר הנדבקים בנגיף קורונה
שאובחנו בישראל עלה ב-377 ביממה האחרונה והוא עומד הערב (יום ב') על 1,442 בני אדם. מספר החולים קשה המונשמים עלה מ-24 ל-29. מספר החולים באורח בינוני עומד על 40 והיתר קל.

 

יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום

 


פרסום ראשון: 23 הישראלים שנתקעו בפרו יחזרו בטיסה לאזרחים גרמנים

עשרות מנהלי מחלקות ומרפאות דורשים להחליף את מנכ"ל משרד הבריאות

משרדי האוצר והביטחון הקדימו את העברת המענק השנתי למשרתי המילואים

רופא ילדים בהדסה הר הצופים אובחן כחולה בקורונה, שני ילדים נשלחו לבידוד

צרפת: מניין הקורבנות מקורונה עלה ל-860 בני אדם

 

במקביל, גבר בשנות ה-60 לחייו שהגיע היום עצמאית לחדר המיון בבית החולים איכילוב מת כעבור שעתיים וכעת ממתינים לתוצאות הבדיקה שתקבע אם מת מנגיף הקורונה. האיש הועבר למחלקה שבה שוהים חולים שקיים חשד שנדבקו בקורונה. תוך שעתיים חלה הידרדרות במצבו והוא נפטר. המקרה כאמור בבדיקה.


 


מבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים נמסר הערב כי רופא ילדים אובחן אתמול כנשא קורונה. מתחקיר מיידי שבוצע עלה כי הרופא עובד גם בקופת החולים מאוחדת. המרפאה שבה הוא עובד נסגרה בגלל מגע עם חולה קורונה. הרופא ואנשי הצוות שהיו עמו במגע נשלחו לבידוד וחשים בטוב. שני ילדים שהיו במגע עם הרופא הושמו בבידוד. המחלקה ממשיכה לתפקד באופן מלא, עם צוות חלקי.

 

בנוסף, רופאה מבית החולים סורוקה מבאר שבע אובחנה היום כנושאת את הנגיף. היא נמצאת בבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

 

Ichilov Hospital prepares a special ward for coronavirus patients  ()

בית החולים איכילוב


 

נגיף הקורונה בתל אביב ישראל (צילום: AP)

"אל תהיו בפאניקה". תל אביב, היום(צילום: AP)


פקחים של משטרת ישראל ומשרד הבריאות אוכפים הפרה של בידוד ביתי (צילום: דוברות משרד הבריאות)

אכיפת הפרת בידוד ביתי(צילום: דוברות משרד הבריאות)


נגיף הקורונה בירושלים, ישראל (צילום: רויטרס)

ירושלים, היום(צילום: רויטרס)

ברקע העלייה במניין הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל הנחה הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו להגביר באופן דרמטי את האכיפה על הגבלות התנועה. נוסח ההחלטה שעדיין מתגבש יכלול החמרה בהגבלות התנועה שתותר רק לעבודה ולהצטיידות במזון, בתרופות ובמוצרים חיוניים. התחבורה הציבורית תצומצם עד כדי ביטול מלא.


 

מסתמן כי בנקים ועסקים שמספקים מוצרים חיוניים יורשו לפעול. גם משלוחים ממסעדות יוסיפו לפעול. מסתמן שחנויות לממכר ביגוד ומחשבים שהיו מותרות עד עכשיו ייסגרו.

 

נוסח החלטת הממשלה בנושא החמרת הגבלות התנועה החדשות מגובש כעת על ידי גורמי המקצוע והמשפט. ישיבת הממשלה בנושא תתקיים מחר.


 

הלילה בשעה 23:00 הממשלה תתכנס לישיבה טלפונית להסמיך את שב"כ לסייע במאמץ הלאומי לצמצום התפשטות נגיף הקורונה. הסיבה לכך: ההיתר לשב"כ לאכן ניידים של חולי קורונה יפוג מחר ומכיוון שאין עדיין ועדת חוץ ובטחון הממשלה צריכה לאשר ארכה. כמו כן תאשר הממשלה תקנות לשעת חירום בנושא קיום דיונים פליליים באמצעים טכנולוגיים.

 

חיטוי בראשון לציון    (צילום: שחר גולדשטיין ומוטי קמחי)


בתום דיון שנמשך שבע שעות, שבו השתתפו שרים וראשי מערכת הבריאות והמערכת הכלכלית, התגבשה ההחלטה שנועדה לצמצם מגע ולמנוע את המשך התפשטות נגיף הקורונה. ההחלטה תהיה בתוקף לשבוע מרגע אישורה. ההנחיות בעניין הגעה לעבודה לא השתנו בשלב זה. במקרה שיהיה עדכון להנחיות – יינתן זמן התארגנות. האפשרות להצטייד במזון, תרופות ומוצרים חיוניים לא תוגבל גם לאחר אישור ההחלטה בממשלה.


 

בנוסף, לצוות הכלכלי שיציג מחר את תוכנית הסיוע המסיבי לעצמאים שכירים ולעסקים, הנחה ראש הממשלה על הקמת צוות להגדלה נוספת של הבדיקות לאיתור חולים וצוות נוסף לבדיקות סקר לכלל האוכלוסייה. בדיון נשמעו סקירות מפי כלל הגורמים שהשתתפו בו ודנו בהשלכות של כל אחת מהאפשרויות. לדברי שר בכיר, לאחר שיאושרו התקנות אפשר יהיה לצאת מהבית לטווח של עשרות מטרים בלבד.

 

ש

 

ההסגר יחול על כולם – ולא רק על בני 65 פלוס. ייאסר לצאת מהבית למשך שבוע מלבד לקניות בסופרמרקט, בבית מרקחת וברשתות הפארם. רק עובדים חיוניים יורשו לצאת לעבוד. כמו כן מסתמן כי ממחר יורחבו הסמכויות של השוטרים והפקחים העירוניים לתת קנסות. מהלילה ייכנסו לתוקף ככל הנראה תקנות חדשות שייאפשרו לשוטרים ולפקחים עירוניים לקנוס אזרחים שיפרו את הנחיות משרד הבריאות.


 

בדיון אצל ראש הממשלה, חלק שר הבריאות יעקב ליצמן על עמדת משרדו להחמיר את הסגר. ליצמן גם התנגד לדרישה לסגור את המקוואות ועמדתו התקבלה. לדברי שרים, הוא אמר בדיון: "לא ייתכן שניתן יהיה להוציא את הכלב לטיול מהבית אך המקוואות ייסגרו". שרים אמרו שהרבה דברים נותרו פתוחים וכעת עובדים על הניסוחים המלאים לפני שיובאו לאישור הממשלה.

 


 


משרד הבריאות דרש לעצור תנועת אזרחים במרחב הציבורי למשך שבוע ולבטל את כל פעילות המסחר, למעט הצטיידות במזון ותרופות. מנגד, טענו חלק מהשרים כי הם מתנגדים בתוקף למהלך שכזה, שכן הוא יוביל לפגיעה הרסנית במשק. אחרי שעות של דיונים בנושא, אשר לא הובילו להסכמה, יצאו הצדדים להפסקה, לא לפני שנתבקשו על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו להגיע לפיתרון מוסכם.


 

נתניהו הזמין לדיון מומחים ובהם פיזיקאים מהאוניברסיטה העברית כדי שיציגו לו ניתוח על הסטטיסטיקה והערכות לגבי הדבקה והתפשטות. כמו כן משתתפים בהתייעצויות רופאים ובהם פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, ופרופ' ורן בליצר, מנהל מכון כללית למחקר וחטיבת החדשנות בשירותי בריאות כללית.

 

חלק מהמומחים לא הסכימו עם הניתוח של משרד הבריאות שרק הסגר מלא (למעט הצטיידות באוכל ותרופות) יבלום את ההדבקה. יש הסכמה בין כולם שיש לצמצם התקהלויות, גם אם הן לא בכוונה, בדגש על בני משפחה שיוצאים החוצה ומעלים את הסיכוי להדבקה.


 

בתוך כך מסתמן כי החל ממחר יורחבו הסמכויות של השוטרים והפקחים לתת קנסות למפרי ההנחיות. עד כה ניתנו הקנסות בעיקר לעסקים או לאנשים שהפרו בידוד. כעת מקווים במשטרה לקבל סמכויות נרחבות יותר, שלא יאפשרו לאנשים להסתובב ברחובות ללא סיבה מוצדקת. קרדיט – פורסם לראשונה