6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

מניין חולי הקורונה בישראל – 4,247; טראמפ: מתקרבים לשיא


מניין חולי הקורונה בישראל – 4,247; טראמפ: מתקרבים לשיא התמותה
צילום: רויטרס, עריכה: ניר חן

עם המשך התפשטות נגיף הקורונה בישראל, בו נדבקו עד כה 4,247 בני אדם ומתו 15, הממשלה תתכנס היום (שני) לישיבה בנושא החמרת ההגבלות במסגרת המאבק בווירוס. 74 איש מאושפזים במצב קשה, ובסך הכל החלימו 132, ששוחררו לבתיהם.

ברחבי העולם, מספר המתים עלה ליותר מ-33 אלף, ומספר הנדבקים טיפס למעלה מ-700 אלף. באיטליה טיפס מניין הקורבנות ל-10,799, עם 756 מתים בתוך יממה. בכך נרשמה ירידה נוספת לשיא שנרשם במדינה ביום שישי, בו מתו 919 בני אדם שחלו בנגיף. בספרד, מוקד נוסף של התפשטות חריפה באירופה, מניין הקורבנות עומד על 6,528 בני אדם, עם 838 מתים בתוך יממה. בצל החשש בארצות הברית ממאה אלף מתים מהנגיף, הנשיא דונלד טראמפ הכריז: מניין המתים ביממה צפוי להגיע בעוד שבועיים.

03:30 – סין: 31 נדבקים חדשים בקורונה, 4 מתו ביממה

הרשויות בסין הודיעו כי במדינה אובחנו רק 31 מקרים חדשים של הידבקות בקורונה ביממה האחרונה, וארבעה חולים מתו – כולם במחוז חוביי. עם זאת, במחוז לא אותר אף חולה חדש. יממה קודם לכן עמד מספר החולים החדשים על 45.

02:50 – פנמה: שבעה חולי קורונה מתו בתוך יממה

ממשלת פנמה הודיעה כי שבעה חולי קורונה מתו במדינה בתוך יממה. בכך, טיפס מניין הקורבנות ל-24 מאז פרוץ הווירוס במדינה.

01:50 – יועצת של ראש הממשלה נתניהו נדבקה בקורונה

יועצת הכנסת והחרדים של ראש הממשלה בנימין נתניהו, רבקה פאלוך, נמצאה חיובית לנגיף הקורונה ונמצאת בבידוד. פאלוך נבדקה אתמול לאחר שבעלה אובחן ביום חמישי כחולה קורונה. גורמים במשרד ראש הממשלה אמרו בתגובה כי "נפעל על פי הנחיות משרד הבריאות".

01:45 – טראמפ: שיא מספר המתים ביממה יגיע בעוד שבועיים

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר כי בעוד שבועיים צפוי להגיע מספר חולי הקורונה שימותו ביממה לשיאו. במסיבת עיתונאים שערך בבית הלבן הוסיף טראמפ כי הוא מאריך את תקנות החירום עד ה-30 באפריל.

00:34 – טראמפ: על בתי חולים לשחרר מכונות הנשמה שאינן בשימוש

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ האשים בתי חולים במדינתו באגירת מכונות הנשמה, ציוד הנמצא באספקה מועטה ברקע המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. טראמפ הוסיף כי מרכזים רפואיים שלא יעשו שימוש במכונות – יחויבו לשחררן. דבריו מגיעים יומיים לאחר צו שהוציא הנשיא לחברת ג'נרל מוטורס, המחייב את יצרנית הרכבים שבסיסה בארצות הברית לייצר מכונות הנשמה עבור המדינה.

23:34 – ראש עיריית רעננה לנתניהו: המשק הוא הנפגע המידי מהנגיף

ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, פנה במכתב אישי לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בקריאה דחופה לפעול למען העסקים במשק, בדגש על העסקים הקטנים והבינוניים. ראש העיר ציין במכתבו כי עסקים אלו הם הנפגעים הישירים מנגיף הקורונה. "הלכנו לקראת העסקים בעיר וגיבשנו עבורם חבילת הקלות עירונית, אך ישנם תחומים בהם אנו מחויבים לחוקי מדינה", אמר ברוידא. "אין באפשרותנו, כרשות מקומית, לפעול עצמאית בניגוד למדיניות משרד הפנים והאוצר, כולל הפחתה או ביטול היטלי ארנונה" . ראש עיריית רעננה ביקש מנתניהו לגבש חבילת הטבות ארצית למען העסקים, כדי לאפשר להם לעבור את המשבר ולהמשיך בפעילות עסקית ביום שאחרי.

23:33 – ישיבת הממשלה בנושא החמרת ההגבלות תתקיים היום

ישיבת הממשלה שתוכננה להתקיים אמש בנושא החמרת ההגבלות למאבק בהתפשטות נגיף הקורונה, תתקיים היום. כמו כן, התכנית המקיפה לסיוע כלכלי למשק תוצג בשעות אחר הצהריים. סיבת הדחייה מאתמול היא משום שטרם הושלמה העבודה על התקנות לשעת חירום הנוגעות להגבלת התנועה.

22:38 – קוסטה ריקה: מספר החולים בנגיף הקורונה עלה ל-314

19 מקרי הידבקות חדשים בנגיף הקורונה זוהו בקוסטה ריקה ביממה האחרונה – כך הודיע משרד הבריאות במדינה. בכך, עלה מניין החולים בווירוס בקוסטה ריקה ל-314 בני אדם.קרדיט – פורסם לראשונה