2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

מספר המתים מקורונה בישראל עלה ל-32; נתניהו נכנס לבידוד בעקבות אבחונו של ליצמן


 

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

 


 


 

 

 

13:00 חולה קורונה בן 77 נפטר – מניין הקורבנות מהנגיף עלה ל-32

 

חולה קורונה בן 77 מאשקלון נפטר בבית החולים ברזילי בעיר. מבית החולים נמסר כי הוא טופל במחלקה המיוחדת לחולי קורונה, מצבו הידרדר והוא הועבר לפני מספר ימים ליחידה לטיפול נמרץ. בכך עלה ל-32 מניין המתים מהנגיף בישראל.

 

12:55 – כספי פיקדון ישוחררו

 

ח"כ עפר שלח, יו"ר ועדת הקורונה הגיש הצעת חוק לשחרור כספי פיקדון כהוראת שעה. לפי ההצעה חייל משוחרר יהיה זכאי על פי בקשתו לקבל לידיו מכספי הפיקדון סכום שלא יעלה על 10,000 שקל לשם התמודדות עם משבר נגיף הקורונה. תוקפו של חוק זה עד סוף השנה הנוכחית. כזכור, חיילים משוחררים בשל גילם הצעיר, בחלקם לא כלולים בתכנית הכלכלית שהציג השבוע משרד האוצר. (צבי זרחיה)

 

12:23 – האדמו"ר מגור לא ייכנס לבידוד למרות שנפגש על ליצמן

 

משרד הבריאות: מנתוני חקירה אפידמיולוגית עולה כי על פי הנחיות המשרד, האדמו"ר מגור הרב יעקב אריה אלתר,  אינו נדרש להיכנס לבידוד בעקבות האיבחון החיובי לקורונה של שר הבריאות יעקב ליצמן.  השניים נפגשו לפני 12 יום במרחק שמעל 2 מטר וכי הוראות המשרד נשמרו בקפידה.

 

האדמ"ר מגור, הרב יעקב אריה אלתר האדמ"ר מגור, הרב יעקב אריה אלתר צילום: שוקי לרר

 

11:22 – נתניהו  נכנס לבידוד בעקבות אבחונו של ליצמן

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו נכנס לבידוד עד יום רביעי הבא, בעקבות אבחונו של שר הבריאות יעקב ליצמן כחולה קורונה. זאת, בהמשך להמלצת רופאו האישי של נתניהו ד"ר ברקוביץ ולפי הנחיית משרד הבריאות. 

 

 

יעקב ליצמן ובנימין נתניהו יעקב ליצמן ובנימין נתניהו צילום: עמית שאבי

 

10:39 – שיעור האבטלה עלה ל-24.6%

 

שיעור האבטלה עומד על 24.6% – כך עולה מנתוני שירות התעסוקה. מאז אתמול בשעה 17:00 ועד הבוקר נרשמו בשירות התעסוקה 7,290 דורשי עבודה חדשים. אתמול נרשמו בסך הכל 25,380 דורשי עבודה. זאת לעומת 32,137 דורשי עבודה שלשום וכ-24 אלף בימים שני וראשון. 

 

מאז החל המשבר בתחילת חודש מרץ ועד היום נרשמו 866,907 מובטלים חדשים – 89.3% מהם בחל"ת, 6.6% פוטרו. על פי שירות התעסוקה, נמשכת המגמה של עלייה בפיטורים: שלשום ואתמול עמד שיעור החל"ת בתמהיל היומי של סיבת ההתייצבות על 83.7% בלבד, ואילו פיטורין היוו 9.1% ו-10.4% בהתאמה.

 

09:47 – ראש המוסד ייכנס לבידוד בגלל פגישה עם ליצמן

 

ראש המוסד יוסי כהן ייכנס לבידוד בלשכתו למשך שלושה ימים לאחר שהתברר כי נפגש עם שר הבריאות יעקב ליצמן, שאובחן כחולה קורונה. גם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ייכנס לבידוד מאותה סיבה.

 

יוסי כהן ראש המוסד יוסי כהן ראש המוסד צילום: אלכס קולומויסקי

 

09:45 – הקורבן ה-31: חולה קורונה בן 72 נפטר בבית החולים איכילוב


 

חולה קורונה בן 72 נפטר בבית החולים איכילוב בתל אביב. מבית החולים נמסר כי לחולה היו מחלות רקע רבות. בכך עולה ל-31 מניין המתים מהנגיף בישראל.

 

9:20 – מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב נכנס לבידוד


 

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ייכנס לבידוד בעקבות ההודעה על כך שהשר ליצמן אובחן כחולה בנגיף יחד עם אשתו.
בר סימן טוב ימשיך לנהל את המשבר ממתקן בידוד בשיבא. בר סימן טוב ישהה בבידוד במתקן ייעודי הכולל חדר עבודה ואמצעי תקשורת מתאימים. ״התכוננו לאפשרות כזאת ונערכנו בהתאם", אמר הבוקר בר סימן טוב. " אמשיך לנהל את האירוע יחד עם חברי להנהלה באמצעים דיגיטליים. רצף השליטה על האירוע יימשך. הצורך להיכנס לבידוד יכול לקרות לכולנו וחובה עלינו להישמע להוראות".


(שירות כלכליסט)  

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב צילום: יואב דודקביץ

 

9:00 – מספר המתים מהקורונה עלה הבוקר ל-29

 

מניין המתים מנגיף הקורונה בישראל עלה הבוקר (חמישי) ל-29, לאחר שבתי החולים הודיעו על שלושה נפטרים נוספים. מבית החולים העמק בעפולה נמסר על חולה סיעודי בן 77 שסבל ממחלות רקע מורכבות, ונפטר כתוצאה מסיבוכי הנגיף. במקביל, הודיע בית החולים שיבא בתל השומר על חולה קורונה בן 95 שנפטר. בית החולים ברזילי דיווח על חולה בן 78 עם מחלות רקע שנפטר לפנות בוקר, לאחר שאושפז בשבוע שעבר במחלקת הקורונה ומצבו הידרדר.

 

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי מניין הנדבקים בקורונה עומד כעת על 6,211 בני אדם – עלייה של 119 לעומת המספר שנמסר אתמול. כמות הנדבקים שאובחנה אתמול נחשבת לגבוהה ביותר שאובחנה עד כה ביום אחד בישראל. לפי נתוני המשרד, 107 חולים נמצאים במצב קשה, ומהם מונשמים 83. 

(ynet) 

 

בית חולים ברזילי באשקלון בית חולים ברזילי באשקלון צילום: גדי קבלו

 

08:39 – הקורבן ה-29: חולה קורונה בן 78 נפטר בביה"ח ברזילי


 

חולה קורונה בן 78 שסבל ממחלות רקע נפטר לפנות בוקר בבית החולים ברזילי שבאשקלון. מבית החולים נמסר כי החולה אושפז במחלקה המיוחדת לחולי קורונה ומצבו הידרדר בסוף השבוע והוא הונשם .הלילה מצבו הוחמר מאוד והוא נפטר. בכך עלה ל-29 מניין המתים מקורונה בישראל.

 

שר הבריאות יעקב ליצמן ורעייתו אובחנו הלילה כחולים בנגיף הקורונה.
כך נמסר מלשכתו של השר. השניים מרגישים טוב וישהו בבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות. לפי שעה לא ברור ממי נדבקו השר ורעייתו או היכן. מלשכתו של ליצמן בן ה-71 נמסר עוד כי בהתאם לחקירה האפידמיולוגית שתתבצע, יימסרו הודעות לכניסה לבידוד לאלו שנחשפו לקרבתו ולקרבת רעייתו בשבועיים האחרונים. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו עודכן בפרטים. השר ליצמן צפוי להמשיך משיך לנהל מביתו סדר יום רגיל, בהתאם להמלצות הרפואיות.

 

 

שר הבריאות יעקב ליצמן שר הבריאות יעקב ליצמן צילום: אבי מועלם

 

חברי הצוות האישי של שר הבריאות יעקב ליצמן שוהים כעת בבידוד, לאחר שליצמן ורעייתו אובחנו כחולים בקורונה. בסביבת השר מעריכים כי גם מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב צפוי להיכנס לבידוד. במהלך היום תתקבל החלטה לאחר סיום החקירה האפידמיולוגית.

 


אמש הודיע רה"מ בנימין נתניהו על ארבעה צעדים חדשים במסגרת המאבק בקורונה ובניסיון
להקל על התושבים במדינה. בין היתר ביקש נתניהו לחבוש מסכות או צעיף ביציאה מהבית והודיע על מענקים מיוחדים לפסח עבור משפחות עם ילדים ולקשישים. "אם אין ברשותכם מסכה השתמשו בצעיף או בכל כיסוי פנים אחר שיצמצם את הפצת הנגיף לאחרים", אמר נתניהו.

 

 

בני ברק בימי קורונה בני ברק בימי קורונה צילום: יריב כץ

 


ראש הממשלה הודיע במקביל גם על הגבלת התנועה אל בני ברק וממנה כדי למנוע הדבקות. הגבלות תנועה נוספות צפויות גם לשכונות בדרום תל אביב שבהן גרים מסתננים ושוהים בלתי חוקיים. נתניהו הבטיח כי "לכל מקום שנהדק את מגבלות התנועה אליו נדאג למחסור. הנחתי את כל המשרדים להגיש סיוע מיוחד לבני ברק".

 

 

מקפיד על מסכה מקפיד על מסכה צילום: אבי מועלם

 


סוגיית הסגר על בני ברק נדונה בשיחת ועידה שקיים נתניהו עם שר הפנים אריה דרעי ושר הבריאות יעקב ליצמן וגורמים נוספים. בשיחה התברר שהמשטרה לא יכולה למנוע כניסה לעיר בהיעדר תקנות לשעת חירום. עם זאת, הכוונה היא להעניק למשטרה יכולת להחליט מי ייכנס ומי לא. משאיות לחלוקת מזון יוכלו להיכנס, אבל השוטרים יגבילו למינימום את הכניסות של אזרחים לעיר. פקיד בכיר בממשלה אמר: "נאפשר רק למי שחייב להיכנס ולצאת מבני ברק".

קרדיט – פורסם לראשונה