30 בינואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

מספר חולי הקורונה בארה"ב חצה את ה-200 אלף, יותר מ-4,400 מתו


נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

  

22:00 – יותר מ-200 אלף חולי קורונה בארה"ב

 

מספר חולי הקורונה המאומתים בארה"ב הוכפל מאז יום שישי בעוד המדינה עורכת יותר בדיקות והמגפה מתפשטת לערים נוספות. בבית הלבן מעריכים שמספר המתים מהנגיף יהיה בין 100 אלף ל-240 אלף. נכון לעדכון האחרון הערב (ד'), מספר חולי הקורונה המאומתים בארה"ב עומד על 203,608 בני אדם. מספר המתים הגיע כבר ל-4,476 – כך על פי אוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הזהיר כי מספר מקרי ההידבקות יעלה משמעותית בשבועות הקרובים. בארה"ב יש הכי הרבה חולי קורונה מאשר בכל מדינה אחרת בעולם. אתמול, הפכה מדינת ניו יורק למוקד המגפה הגדול בעולם – אפילו יותר ממחוז חוביי בסין ששם החלה המגפה. מושל המדינה אנדרו קואומו אישר כי מספר מקרי הקורונה עלה ביותר מ-10% בין לילה, והוא עומד כעת על 83,712.

 

שכונת ברונקס, ניו יורק שכונת ברונקס, ניו יורק צילום: גטי אימג'ס


 

 

בתוך כך, הרשויות בצרפת עדכנו הערב כי עוד 509 בני אדם מתו ביממה החולפת מנגיף הקורונה, וכעת מניין המתים במדינה הגיע ל-4,032. מספר הנדבקים עלה ל-56,989. יו"ר ארגון הבריאות העולמי טדרוס גברייסוס אמר כי הוא מודאג באופן עמוק מ"ההסלמה המהירה וההתפשטות העולמית" של נגיף הקורונה, שהגיע עד כה ל-205 מדינות וטריטוריות. "בחמשת השבועות האחרונים היה גידול כמעט אקספוננציאלי במספר ההדבקות, ומספר המתים הוכפל בשבוע שעבר", אמר גברייסוס במסיבת עיתונאים. 


 

19:55 – ירידה נוספת במספר המתים מקורונה באיטליה: 727 מתו ביממה


 

727 בני אדם מתו ממגפת הקורונה באיטליה ביממה החולפת, ומניין המתים במדינה עלה ל-13,155 בסך הכל. כך מסרו הרשויות במדינה. מדובר במספר המתים היומי הנמוך ביותר מזה שבוע. עם זאת חלה עלייה במספר הנדבקים החדשים לעומת אתמול, וביממה החולפת אובחנו עוד 4,782 חולים ונשאים.

 

ביום שישי דיווחה איטליה על שיא במספר המתים ביממה – 919 בני אדם. בשבת דווח על 889 מתים, בראשון על 756, בשני 812 ובשלישי 837.

 

ביומיים האחרונים התעודדו האיטלקים מירידה מתונה במספר החולים החדשים. אתמול דווח על 4,050 חולים ושלשום על 4,053 – המספרים הנמוכים ביותר בשבועיים האחרונים.


 


היום חלה עלייה קלה במספר הנדבקים החדשים – 4,782 בני אדם (עדיין פחות מהממוצע בימים הקודמים שנע בין 5,000 ל-6,000 נדבקים ביום). גורמים איטלקים הביעו השבוע אופטימיות זהירה ואמרו שהסגר שהוטל במדינה לפני שלושה שבועות מתחיל לתת את אותותיו.

 

מנגד נמתחה ביקורת קשה באיטליה על המדיניות נגד משבר הקורונה. רופאים איטלקים ואיגודים שונים הזהירו שהמדיניות של הממשלה, שמעבירה נדבקים ששוחררו מבית החולים לבתי אבות, היא "פצצה ביולוגית".


 

בעקבות העומסים הקשים בבתי החולים וביחידות לטיפול נמרץ יש ביקוש אדיר למיטות, ולכן חלק מהנדבקים שמשוחררים מבתי החולים מועברים לבידוד בבתי אבות ובבתי מלון. הרופאים חוששים שההחלטה הזאת מסכנת את מאות האלפים שחיים בבתי האבות.

 

לפי מדען איטלקי בכיר הצעדים שנוקטת המדינה נגד הקורונה לא מוכיחים את עצמם, והיא צריכה לשנות אסטרטגיה. אנדראה כריסנטי, פרופסור למיקרוביולוגיה באוניברסיטת פדובה, מציע להקים מרכזי בידוד – כדי להפריד את מי שסובלים מתסמינים מבני משפחותיהם.


 

כריסנטי אמר שבמקום לדרוש מאנשים שסובלים מתסמינים קלים להיות בבידוד ביתי, הרשויות צריכות להפריד אותם מהמשפחות שלהם – כפי שעשתה סין, שבה התפרץ הנגיף בדצמבר.


 

איטליה האריכה את הסגר עד 13 באפריל. גם בגרמניה, שם שיעור המתים נמוך משמעותית בהשוואה לשאר העולם, האריכו את הסגר (עד 19 באפריל).


 

מספר המתים באיטליה (13,155) הוא הגבוה ביותר בעולם. כ-30% מקורבנות הקורונה ברחבי העולם הם מאיטליה. מבין הנדבקים באיטליה עד כה החלימו 16,847 בני אדם. עוד 4,035 חולים מאושפזים ביחידות לטיפול נמרץ.


18:40 – בעקבות הקורונה: בוטל טורניר הטניס ווימבלדון

 

טורניר הטניס ווימבלדון לשנת 2020 בוטל בעקבות מגפת הקורונה – לראשונה מאז מלחמת העולם השנייה. הפעם הקודמת שבה בוטל הטורניר הייתה בשנת 1945, במהלך המלחמה. הטורניר אמור היה להתקיים בלונדון בין ה-29 ביוני ל-12 ביולי. במקום זאת, יידחה הטורניר לשנה הבאה ואמור להתקיים בין ה-28 ביוני ל-11 ביולי 2021. טורניר ווימבלדון התקיים לראשונה בשנת 1877 ונערך מאז בכל שנה, חוץ מבמלחמת העולם הראשונה ובמלחמת העולם השנייה.

(ynet) 

נובאק ג'וקוביץ' מנצח את גמר ווימבלדון בשנה שעברה נובאק ג'וקוביץ' מנצח את גמר ווימבלדון בשנה שעברה צילום: איי פי

 

16:28 – בריטניה: עוד 563 מתים ביממה

 

מניין המתים מנגיף הקורונה בבריטניה עלה ביממה החולפת ב-563, ל-2,352 בני אדם בסך הכל. כך מסרה הממשלה הבריטית. עוד נמסר כי 29,474 נדבקים אובחנו עד כה.

 

לוויה במדריד לוויה במדריד צילום: איי פי

 

13:20 – ספרד: 864 מתו מקורונה ביממה

 

משרד הבריאות של ספרד עדכן ש-864 בני אדם מתו מנגיף הקורונה ביממה האחרונה, ומניין המתים עומד על 9,053. עוד נמסר כי 7,719 חולי קורונה חדשים אובחנו מאז אתמול. עד כה נדבקו בנגיף בספרד 102,136 בני אדם.

 

משרד הבריאות של איראן הודיע כי 138 איש מתו ביממה האחרונה מנגיף הקורונה, ומניין המתים עומד כעת על 3,036 בני אדם. עוד נמסר כי 2,987 אנשים אובחנו כחולי קורונה ביממה החולפת וכי מספר החולים במדינה עומד על 47,593.

 

סין דיווחה היום על 36 מקרים חדשים של הידבקות בקורונה, 6 מהם בחוביי, העיר שבה החלה המגפה.

 

פינוי חולה בספרד פינוי חולה בספרד צילום: איי פי

 

12:30 – תחזיות עגומות באיטליה

 

שר הכלכלה של איטליה, רוברטו גואטיירי, אמר היום (ד') כי תחזית לירידה של 6% בתוצר השנה עקב מצב חירום שהוכרז במדינה בעקבות נגיף קורונה השנה היא מציאותית. התחזית שהוצגה נעשתה על ידי הקונפדרציה הכללית של התעשייה האיטלקית (Confindustria)

 

"לרוע המזל ההערכות הן מציאותיות..עם זאת אנחנו יכולים לכוון להחלמה נמרצת", אמר גואטיירי לעיתון Il fatto Quotidiano. "ככל שנחמיר ונהיה יעילים יותר בהתמודדות עם המגפה, כך נוכל להתחיל שוב מוקדם יותר. האמצעים הכלכליים שאנחנו נוקטים כדי להימנע מפיטורים, תמיכה בהכנסות ואספקה של כל הנזילות הדרושה כדי למנוע צמצום בכושר הייצור – נחוצים כולם".

 

בתוך כך, מדד מנהלי הרכש של מרקיט (Markit) בגוש היורו צלל בחודש מרץ לרמתו הנמוכה ביותר מזה 92 חודשים (שבע שנים וחצי) – 44.5 נקודות בלבד; תחזית הכלכלנים עמדה על 44.8 נק', לאחר קריאה של 49.2 נק' בחודש פברואר. בחלוקה למדינות, המדד באיטליה צלל ל-40.3 נק' (מול 48.7 בפברואר) ובספרד ל-45.7 נק' (50.4 בפברואר). 

 אפל מכפילה את התרומה שלה למאמציה של סין להילחם בקורונה ליותר מ-50 מיליון יואן (7 מיליון דולר), כך כתב הבוקר מנכ"ל החברה, טים קוק, ברשת החברתית הסינית . Weibo. בשבוע שעבר הודיע קוק כי אפל תרמה 10 מיליון מסכות לאנשי מקצוע בתחום הבריאות בארצות הברית ובאירופה. אפל כבר תרמה 20 מיליון יואן מהסכום שהבטיחה לתרום באמצעות הקרן הסינית לטיפול בעוני על מנת לתמוך בשישה בתי חולים במחוז חוביי, כולל בית החולים המאולתר בווהאן.

 

9:00 – ארה"ב: מניין המתים מנגיף הקורונה חצה את רף ה-4,000

מניין המתים מנגיף הקורונה בארצות הברית עלה ל-4,076 בני אדם, זאת על פי ספירה של אוניברסיטת ג'ון הופקינס. מניין המתים בארה"ב הכפיל את עצמו מיום שבת.

 

פינוי חולה קורונה בניו יורק פינוי חולה קורונה בניו יורק צילום: איי אף פי

 

8:30 – ארה"ב: טראמפ הזהיר מפני שבועיים קשים במאבק בקורונה

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הזהיר את הציבור בארצו מפני שבועיים קשים במאבק
נגד נגיף הקורונה, וקרא להקפיד על כללי הריחוק החברתי. "זה הכרחי שהעם האמריקני ימלא אחר ההנחיות ב-30 הימים הקרובים. זה עניין של חיים ומוות", הוסיף טראמפ במסיבת עיתונאים בבית הלבן.

 

8:00 – יפן: בתי הספר בטוקיו עשויים להישאר סגורים עד תחילת החודש הבא

עיריית טוקיו שוקלת להמשיך בהשבתת בתי הספר הציבוריים בבירת יפן לפחות עד תחילת החודש הבא. כך דיווח תאגיד השידור היפני. אתמול נמסר על 78 נדבקים חדשים בקורונה בעיר – שיא יומי מאז התפרצות הנגיף. מוקדם יותר מסרו הרשויות בעיר כי הן שוקלות לפתוח מחדש חלק מבתי הספר בשבוע הבא.

קרדיט – פורסם לראשונה