2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

מספר חולי הקורונה בגדה המערבית עלה ל-52


משבר הקורונה: דיווחים שוטפים מהארץ

 

11:02 – ארבעה חולי קורונה נוספים התגלו ביממה האחרונה בגדה המערבית – שלושה מהם מרמאללה והם סטודנטים ששבו מבריטניה. חולה אחת נוספת התגלתה בחברון. לפיכך עומד מספר הנדבקים הפלסטינים בגדה המערבית על 52. ברצועת עזה לא התגלו עד כה חולי קורונה.

 

09:00 – מטוס חילוץ של אל על המריא לפני זמן קצר למומבאי שבהודו זאת כדי להחזיר מאות ישראלים שנתקעו במדינה. מטוס נוסף, שהעביר אתמול מטען למומבאי, נמצא על הקרקע. שני המטוסים ימריאו כשהם מלאים במאות מטיילים ישראלים שיעשו דרכם חזרה לארץ.

 

08:05 – השחקן והבדרן טוביה צפיר נדבק בקורונה זאת אחרי שבימים האחרונים עלה לו החום. צפיר עבר בדיקה ואמש (ו') קיבל את תוצאותיה החיוביות. "אבא בבית והכל טוב", אמר בנו, במאי הטלו"יזיה, יואב צפיר. מטעמו של צפיר נמסר כי מאז שנדבק בקורונה הוא לא הופיע על הבמות. זאת בין היתר משום שהצגות "סבא טוביה" בפורים בוטלו בשל ההוראות על כמות מתכנסים מטעם משרד הבריאות. לדברי נציגיו של צפיר, הוא נדבק באירוע חברתי שנערך בבר לפני כשבועיים. ״מצבו טוב, הוא בבידוד ביתי בפיקוח של רופאים. הוא מרגיש בסדר", נמסר מטעמם.

 

טוביה צפיר טוביה צפיר צילום: שלומי יוסף

 

 עוד נודע כי הקשיש בן ה-88 שנפטר אמש
בבית החולים שערי צדק בירושלים, לאחר שאושפז לפני כשבוע במחלקת הקורונה, הוא דייר שהתגורר ב"מגדל נופים", הדיור המוגן בבירה שבו התפרץ הנגיף. מבית החולים נמסר כי הקשיש סבל ממחלות רקע רבות ומשמעותיות. "המטופל קיבל טיפול רחב, מקיף וצמוד על ידי צוות רחב ועבר במהלך השבוע החייאה בשל אירוע לבבי", ציינו בבית החולים. "בשעות האחרונות חלה הידרדרות במצבו". ההתפרצות בדיור המוגן קרתה לאחר שאחת העובדות הסוציאליות נדבקה מתייר צרפתי והעבירה את הנגיף לקשישים. דיירת אחרת, בת 89, מאושפזת בהדסה עין כרם במצב אנוש ושכנים אחרים נדבקו גם הם.

 


אתמול חלה עלייה במספר החולים שנמצאים במצב קשה כתוצאה מהנגיף. מבין 705 החולים, 10 נמצאים במצב קשה, בהם שתי קשישות וקשיש במצב אנוש וגבר בן 45 ללא מחלות רקע שאושפז בוולפסון. אחד הקשישים שבמצב קשה, בן 82, הועבר אמש לבית החולים השרון במצב קריטי ועבר החייאה. עם זאת, הנתונים מעודכנים רק עד לשעת כניסת השבת – מאחר שמשרד הבריאות הפסיק לעדכן את העלייה בחולי הקורונה מאז.

קרדיט – פורסם לראשונה