6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

משבר הקורונה: 248 חולים בישראל, ניסוי ראשון בחיסון יוצא


משבר הקורונה: 248 חולים בישראל, ניסוי ראשון בחיסון יוצא לדרכו בארה"ב
צילום: רויטרס, עריכה: עמית שמחה

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט גם היום (שני) בישראל, ומניין החולים עלה ל-248 בני אדם. 48 מתוכם אובחנו אתמול – הנתון הגבוה ביותר עד כה. הסיבה היא ככל הנראה העלייה בכמות הבדיקות – כאלף שנערכו ביממה האחרונה לעומת כ-400 ביום שבת. כמו כן, ההגבלות שנועדו למנוע את התפשטות הנגיף – השבתת לימודים, סגירת בתי קפה, מסעדות ומקומות ובילוי, ואיסור על התכנסויות של יותר מעשרה אנשים – נמשכות גם היום.

גם בעולם המאבק בווירוס נמשך: בארצות הברית עורכים ניסוי בחיסון לנגיף והלימודים בעיר ניו יורק יושבתו. באוסטרליה הוכרז מצב חירום במדינת ויקטוריה, בצ'כיה מחמירים את מגבלות התנועה ובגוואטמלה נרשם מקרה המוות הראשון. בסין ממשיכים בהיפוך המגמה ומאטים את קצבה עם רק 16 נדבקים חדשים ו-14 מתים.

06:45 – דיווח במקסיקו: מקרה מוות ראשון בעקבות הקורונה

מקרה מוות ראשון בעקבות נגיף הקורונה נרשם במקסיקו – כך דווח בכלי תקשורת במדינה, שציטטו גורמים המעורים בפרטים. על פי הדיווח, איש עסקים ידוע בשם חוסה קורי מת לאחר שנמצא חיובי בבדיקת קורונה שעבר כששב למדינה מארצות הברית.

05:39 – ארה"ב: בניו יורק ולוס אנג'לס הכריזו על סגירת מקומות בילוי

ראשי הערים ניו יורק ולוס אנג'לס, ביל דה בלאזיו ואריק גארסטי, הודיעו כי מקומות הבילוי, בהם מסעדות, ברים ומועדוני לילה, ייסגרו בניסיון להיאבק בהתפשטות נגיף הקורונה.

04:20 – לבנון: סגר הוטל למשך שבועיים בעקבות הקורונה

ממשלת לבנון הורתה לתושביה להישאר בבתיהם "למעט מקרים קיצוניים" עד ה-29 במרץ, זאת בניסיון להיאבק בנגיף הקורונה שהביא עד כה למותם של שלושה בני אדם במדינה. כמו כן, לבנון, בה עד כה נדבקו בנגיף 99 איש, מתכוננת להשבית את שדה התעופה הראשי בביירות כחלק מהחרפת הצעדים.

02:40 – סין: 16 מקרי הידבקות חדשים בקורונה, 14 מתו

הרשויות בסין דיווחו על 16 מקרי הידבקות חדשים בנגיף הקורונה, שגבה את חייהם של 14 בני אדם ביממה האחרונה. בכך, מספר הנדבקים במדינה בסך הכל הינו 80,860, בעוד 3,213 מתו כתוצאה מהווירוס.

02:25 – החל ניסוי בחיסון לנגיף בארצות הברית

ניסוי בחיסון שמטרתו להגן מפני נגיף הקורונה יחל בארצות הברית – כך מסר גורם בממשל האמריקני לסוכנות הידיעות אי-פי. הבדיקה, אותה יממן המכון הלאומי לבריאות, תבוצע על 45 מתנדבים, צעירים ובריאים, להם יוזרק החומר המחסן שפותח על ידי המכון וחברת "מודרנה". הניסוי עצמו יתקיים במכון מחקר של חברת קייזר פרמננטה בסיאטל. על פי אותו גורם, שביקש להישאר בעילום שם, אין חשש כי החיסון יפגע במתנדבים, שכן הנגיף עצמו לא נמצא בחומר המחסן. גורמים רפואיים בארצות הברית אומרים כי פיתוח מלא של חיסון ייקח בין שנה ל-18 חודשים.

01:47 – גואטמלה: מקרה מוות ראשון בעקבות נגיף הקורונה

מקרה מוות ראשון בעקבות נגיף הקורונה נרשם גוואטמלה. החולה זוהה כאדם כבן 85 ששב לאחרונה למדינה מספרד.

00:40 – מניין חולי הקורונה בישראל עלה ל-248

מספר חולי הקורונה בישראל עלה ל-248 בני אדם – כך נודע לוואלה! NEWS.
48 מתוכם אובחנו אתמול – הנתון הגבוה ביותר עד כה. הסיבה היא ככל הנראה העלייה בכמות הבדיקות – היום נערכו כאלף לעומת כ-400 אתמול.

00:30 – צ'כיה: מגבלות תנועה חדשות הוטלו בשל הקורונה

ראש ממשלת צ'כיה, אנדריי באביש, הודיע על שורה של מגבלות תנועה חדשות במדינתו בניסיון להיאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. על פי ההנחיות החדשות, עד ל-24 במרץ תיאסר יציאה מהבית שלא לצורך עבודה וקניות נחוצות. עד כה אובחנו 253 מקרי הידבקות בנגיף במדינה, ולא דווח על מקרי מוות כתוצאה מהקורונה.

00:05 – הבנק הפדרלי בארה"ב הוריד את שער הריבית לאפס

הבנק הפדרלי (הפדרל רזרב) הודיע על נקיטת אמצעי חירום על מנת לסייע לכלכלה האמריקנית בעת משבר הקורונה, בהם הורדת שער הריבית לאפס, וכן הזרמה של כספי סיוע בסך 700 מיליארד דולרים. ההודעה המפתיעה של הבנק המרכזי של ארצות הברית ממחישה את החשש כי התפרצות הווירוס תפחית את הצמיחה בחודש הקרובים, ומבהירה כי הם יהיו מוכנים לנקוט בכל פעולה כדי לצמצם את הסיכונים.

23:48 – אוסטרליה: מצב חירום הוכרז במדינת ויקטוריה בשל הקורונה

מדינת ויקטוריה באוסטרליה הכריזה על מצב חירום במשך ארבעה שבועות, במטרה להאט את התפשטות נגיף הקורונה. ראש ממשלת אוסטרליה דניאל אנדרוס אמר לעיתונאים כי "סביר להניח שמצב החירום יוארך ויתקיים כל עוד הוא צריך להיות". עד כה אוסטרליה הטילה בידוד עצמי של 14 יום על מטיילים שהגיעו למדינה ואסרה על שייט מנמלים זרים למשך 30 יום.קרדיט – פורסם לראשונה