6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

משבר הקורונה: 89 מקרים חדשים בתאילנד


משבר הקורונה: קורבנות ראשונים בסינגפור, בסין סופרים יום שלישי ללא נדבקים
קרדיט: דוברות המשטרה

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט ברחבי העולם. בתאילנד הודיעו הבוקר (שבת) כי ביממה האחרונה אובחנו כמות החולים הגדולה ביותר ומניין הנדבקים עלה ל-411. בסינגפור מסרו הרשויות במדינה כי שני בני אדם מתו לאחר שחלו בנגיף והפכו לקורבנות הראשונים של המדינה מהנגיף. בקולומביה הודיעו כי יכנסו לסגר החל מיום שלישי הקרוב.

אמש נרשם הקורבן הרשון מהנגיף בישראל, לאחר שקשיש בן 88 מת בבית החולים שערי צדק שבירושלים לאחר שחלה. מניין הנדבקים בנגיף בישראל עומד על 705, בהם הקשיש שמת אמש וכן שתי קשישות וקשיש נוסף, המאושפזים באורח אנוש. עשרה חולים נוספים במצב קשה ו-18 בינוני. בבתי חולים ברחבי הארץ חלה הידרדרות במצבם של כמה חולים שהועברו ליחידות טיפול נמרץ כשהם מורדמים ומונשמים.

10:21 – הרשות הפלסטינית: מניין החולים בנגיף עלה ל-52

הרשות הפלסטינית עדכנה כי אובחנו ארבעה מקרים חדשים של נגיף הקורונה, שלושה מהם ברמאללה ואחד בחברון. עם אבחון החולים החדשים, מניין הנדבקים ברשות עלה ל-52 בני אדם, מתוכם 17 החלימו.

09:50 – רוחאני: מצפים לשיפור בסטיאצית הנגיף תוך שבועיים

נשיא איראן חסן רוחאני אמר כי איראן מצפה לשיפור בסיטואציה שיצר נגיף הקורונה תוך שבועיים. "ההגבלות על התנועה וההוראה להישאר בבית יחולו לשבועיים-שלושה", אמר רוחאני. "צריך לעשות הכל כדי להחזיר את התפוקה הכלכלית לנורמה". עד כה 149 בני אדם מתו מהנגיף באיראן ו-1,046 נדבקו.

07:07 – תאילנד: מניין החולים במדינה עלה ל-411 בני אדם

89 מקרים חדשים של נגיף הקורונה אובחנו בתאילנד ביממה האחרונה – כך מסר משרד הבריאות במדינה. עם אבחון החולים החדשים, מניין הנדבקים במדינה עלה ל-411 בני אדם.

06:37 – יפן: מספר חולי הקורונה ממשיך לעלות ועובר את האלף

1,016 איש ביפן נדבקו בנגיף הקורונה בהדבקה שבתוך תחומי המדינה – כך מסרו הבוקר הרשויות ביפן. הדבר מהווה שיא במספר החולים במדינה שממשיך להיות בעליה, זאת אם לא מתחשבים ב-712 החולים שהגיעו לחופיה בספינת התענוגות "דיימונס פרינסס" לפני כחודש וחצי.

06:05 – סינגפור: קורבנות ראשונים מנגיף הקורונה במדינה

שני בני אדם מתו היום מנגיף הקורונה בסינגפור – כך לפי הרשויות במדינה. השניים, אישה בת 75 מסינגפור וגבר בן 64 מאינדונזיה, מהווים את הקורבנות הראשונים מהנגיף בסינגפור. מאז התפרצות הנגיף בסוף ינואר במדינה, נדבקו בו 385 בני אדם וסינגפור הצליחה להימנע מקורבנות בשטחה, עד היום.

05:45 – קולומביה: המדינה תיכנס להסגר החל מיום שלישי

נשיא קולומביה, איוון דוקה, הודיע הבוקר כי תושבי קולומביה ייכנסו להסגר של 19 יום החל מיום שלישי בלילה, זאת כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה במדינה. 158 בני אדם במדינה נדבקו בנגיף במדינה הדרום אמריקנית.

04:35 – קוריאה הדרומית: 147 איש נדבקו בקורונה ביממה האחרונה

147 בני אדם בקוריאה הדרומית נדבקו ביממה האחרונה בנגיף הקורונה – כך דיווח הלילה משרד הבריאות של המדינה. הדבר מביא את מספר הנדבקים במדינה ל-8,799, ומהווה עלייה במספר הנדבקים ביחס לאתמול, אז נדבקו 87 בני אדם. מאז ה-29 בפברואר, היום בו מספר ההידבקויות במדינה היה הגדול ביותר ועמד על 909 איש, קצב ההדבקויות בקוריאה הדרומית נמצא במגמת ירידה, אולם העובדה כי מספר הנדבקים במדינה עלה ביחס ליממה הקודמת יכול להיות סימן מדאיג לבאות.

04:12 – מקסיקו: 203 איש במדינה נדבקו בנגיף הקורונה עד כה

משרד הבריאות של מקסיקו דיווח הלילה כי 203 במדינה נדבקו בנגיף הקורונה, עלייה של 39 נדבקים ביום.

03:21 – סין: יום שלישי ברצף ללא נדבקים חדשים בקורונה במדינה

סין דיווחה הלילה על היום השלישי ברצף ללא הידבקויות מקומיות בנגיף הקורונה במדינה – כך לפי משרד הבריאות של המדינה. אמש אובחנו 41 חולים במדינה, אולם החולים הינם תיירים שהגיעו מחוץ לסין ולא נדבקו בה. הדבר מביא את מספר החולים שהגיעו מחוץ למדינה ל-269. עם אותם החולים, מספר הנדבקים בסין מאז תחילת התפרצות הנגיף בסוף דצמבר עומד על 81,008 ומספר קורבנות הנגיף עומד על 3,255 שבעה מהם מתו אמש.

02:54 – פנמה: 200 בני אדם נדבקו בקורונה ביממה האחרונה

200 בני אדם בפנמה נדבקו ביממה האחרונה בנגיף הקורונה – כך אישר הלילה משרד הבריאות של המדינה. מספר הנדבקים מהווה עלייה, שכן אמש נדבקו 137 איש במדינה.

01:40 – קובה סוגרת את גבולותיה כדי למנוע את התפשטות הקורונה

קובה לא תאפשר כניסת זרים לשטחה החל מיום שלישי הקרוב, למעט אלו שמתגוררים בה, כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה במדינה – כך הודיע נשיא קובה, מיגל דיאס-קאנל.

00:36 – עובד במשרדו של סגן נשיא ארה"ב נדבק בקורונה

עובד במשרדו של סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, נדבק בנגיף הקורונה – כך לפי דובר משרדו של סגן הנשיא. עוד אמר הדובר כי לא לנשיא, דונלד טראמפ, ולא לסגן הנשיא היה מגע עם החולה.קרדיט – פורסם לראשונה