2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

משרד הבריאות ביטל את בדיקות הקורונה שתיכנן לבצע מחר ברשתות השיווק


משרד הבריאות ביטל את בדיקות הקורונה שתוכננו למחר (ב') בשני סניפים של רמי לוי, בסניף אחד של ויקטורי ובשלושה סניפים של שופרסל, מחשש להתנפלות של הציבור. ההתעניינות המוגברת של הציבור בקבלת בדיקה חינם בעקבות חשיפת כלכליסט, הובילה את המשרד לדחות את הבדיקות למועד אחר ובלתי ידוע, במטרה לעשות זאת ללא ידיעה מוקדמת של הציבור. 

 

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם 

קראו עוד בכלכליסט:

 

כחלק מהפיילוט, עובדי משרד הבריאות יחד עם פיקוד העורף יקימו עמדת בדיקות בחדר צדדי בסניפים, במטרה להרחיב את בדיקות הקורונה לכלל הציבור, ולבצע בדיקות כשירות חינם ללקוחות ולעובדי הסניפים. בדיקות ייערכו גם בסניפי שופרסל ברהט, בטירת הכרמל ובבני ברק, וכן בסניף של רשת ויקטורי. אם הניסיון יהיה מוצלח – הבדיקות יורחבו לרשתות נוספות.

 

מקורב למשרד הבריאות אמר כי עד כה נבדקו רק מי שסומנו כחשודים: אנשים ששהו בקרבת חולים או כאלה שפיתחו תסמינים. כעת, זו הפעם הראשונה שייערכו בדיקות לאזרחים אקראיים.

 

בדיקת קורונה בדיקת קורונה צילום: גטי אימג'ס

 

 

במסגרת הפיילוט יבוצעו בדיקות רק למי שיחפוץ בכך ואין חובה להיבדק. הפיילוט מתאפשר הודות לגידול במספר הבדיקות שמבצע משרד הבריאות, כאשר היעד הוא 10,000 בדיקות ליום כבר בקרוב, וזאת לאחר שהושלם מחסור במטושים ובציוד בדיקה.


 

רשתות השיווק נבחרו כתחנת בדיקות משום שתחת מגבלות הסגר הן אחד המקומות הבודדים שהציבור מורשה להגיע אליו, ומדובר במבנה גדול דיו המאפשר לשמור על מגבלות משרד הבריאות ביחס לציפוף ומרווח בין קונה לקונה.

 

יש לציין כי בכניסה לרוב הרשתות מתבצעת בדיקת חום וסדרנים מקפידים על עמידה בתור במרווחים של 2 מטרים ולא יותר ממספר קצוב של אנשים בסניף בכל זמן נתון. 

 

 

בדיקת חום בסניפי רמי לוי. ממחר - בדיקות קורונה בחדר צדדי בדיקת חום בסניפי רמי לוי. ממחר – בדיקות קורונה בחדר צדדי

 

קרדיט – פורסם לראשונה