6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

משרד הבריאות מעדכן: 4,347 מספר חולי קורונה בישראל, 16 מתו
הקורונה ממשיכה להתפשט: עלה ל-4,347 מספר חולי הקורונה המאומתים בישראל – מהם 80 במצב קשה ו-63 מונשמים. כך הודיע הבוקר (שני) משרד הבריאות. בית החולים אסף הרופא עדכן כי מניין המתים מהקורונה בישראל עלה ל-16, לאחר שאדם בן 58 מחולון, בעל מחלות רקע משמעותיות, נפטר הבוקר בבית החולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מבין הנדבקים, 543 נמצאים בבתי החולים, 2,107 בטיפול ביתי ו-586 במלונות ההבראה. נכון להבוקר, 134 נדבקים החלימו. 

 

מדובר בעלייה של מאה חולים מאז העדכון האחרון של משרד הבריאות אתמול בערב. עם זאת, הנתון המדאיג הבוקר הוא העלייה במספר החולים הקשים: אתמול בערב עמד המספר על 74 חולים שמאושפזים במצב קשה, מהם 59 מונשמים והבוקר כאמור עלה מספר המונשמים ב-4.

הבוקר העריך מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב כי הלימודים בבתי הספר לא יחודשו לאחר חג הפסח. "מרבית הדברים לא יחודשו, אבל נוכל להחזיר באופן מבוקר ומנוהל פעילויות", אמר ל"קלמן ליברמן" בכאן רשת ב'. "המפתח בסוף הוא שינוי עמוק בהתנהגות של אנשים".


חרדים נגיף קורונה חרדי

חיטוי רחוב בירושלים | צילום:
יונתן זינדל, פלאש 90


ראש חטיבת רפואה במשרד הבריאות ד"ר ורד עזרא אמרה אתמול שהמדינה עלולה להגיע לתרחיש שבו מאושפזים במערכת הבריאות 5,000 מונשמים. על רקע הדברים האלה, אורלי וינשטיין, נציגת משרד הבריאות בוועדת הקורונה בכנסת סיפרה שהמדינה הזמינה יותר מ-11 אלף מכונות הנשמה, אך לאור הביקוש העולמי – ייתכן מאוד שהרכש יגיע רק בעוד חודשיים.

בית החולים אסף הרופא עדכן היום במצב החולים המאושפזים במחלקת הקורונה. במחלקה מאושפזים 27 חולים, 3 במצב קשה, 5 בינוני ו-19 במצב קל. 14 בני אדם מטופלים בחשד להידבקות לקורונה. בנוסף, בבית החולים הודיע כי אדם בן 58 מחולון, שהגיע אמש לבית החולים, אותר כחולה בקורונה. הוא בעל מחלות רקע משמעותיות. אותו אדם נפטר הבוקר בבית החולים.

אתמול בערב פורסם במהדורה המרכזית כי כמחצית מחולי הקורונה המאושפזים בשורת בתי חולים מרכזיים ברחבי הארץ – הם חרדים. בצל הנתונים האלה, בממשלה כבר החלו לפעול לגיבוש פתרונות ייעודיים למגזר החרדי. בין היתר נשקלת האפשרות לפתוח מתקני בידוד שיתופעלו בידי פיקוד העורף.

בשיחה שהתקיימה אתמול בין ליצמן לדרעי גובש פתרון מסתמן, לפיו ייבנו מתקנים חיצוניים של פיקוד העורף וכן מתקנים מיוחדים לאשפוז של חולים קלים בחברה החרדית כדי למנוע את אחוזי ההדבקה הגבוהים. בכיר במשרד הבריאות אומר שהיה מעדיף להטיל עוצר מלא על בני ברק, ואוסר לצאת מהבתים בכלל – מלבד לצורך קניה של מזון.


קרדיט – פורסם לראשונה