6 בפברואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

נוסעים מארה"ב לארץ חוששים: חולי קורונה על המטוס


 

 

חשש שחולי קורונה נמצאים על טיסה לנתב"ג

 

נוסעים בטיסת יונייטד אירליינס (UA90) מניו ג'רזי לנמל התעופה בן גוריון חוששים שחולי קורונה עלו על המטוס, שנמצא בשעה זו בדרכו לישראל. אחד הנוסעים סיפר ל-ynet כי אדם שהגיע לטיסה מברוקלין אמר לו שהוא עלה על המטוס אף שהיה אמור לשהות בבידוד, שכן הוא ממתין לתוצאת בדיקת קורונה שנעשתה לו.

 

נגיף הקורונה – סיקור נרחב ב-ynet


בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה היום (רביעי) את משרד הביטחון להעביר את כל הבאים לישראל מחו"ל לבידוד במלוניות, או במתקנים אחרים שיוסבו לכך, ולהשאירם תחת השגחה. מימוש ההחלטה אמור לצאת לפועל מיידית, כך שגם נוסעי טיסה זו כלולים בה. עוד קבע ראש הממשלה כי ככל שמשרד הביטחון יצליח לספק ערכות בדיקה, בהתאם לדרישות שהוגדרו על-ידי משרד הבריאות, יישקל ביצוען של הבדיקות לכלל השבים מחו"ל. נתניהו הנחה את משרד האוצר להקצות תקציב מיידי לעניין.

טיסה מניו יורק ()

"שאלנו אם הוא חולה, אמרו שהכל מלמעלה"


 

טיסה מניו יורק ()

הטיסה מניו יורק

הנוסעים על הטיסה מארצות הברית לנתב"ג סיפרו שבטרם עלו למטוס הם לא נבדקו ולא נדרשו למסור הצהרת בריאות. מדינת ניו יורק היא מוקד ההתפרצות החמור ביותר בארצות הברית, ואובחנו בה עד כה יותר מ-75 אלף חולים. יותר מ-1,700 מתו שם. לשם השוואה, בסין כולה אובחנו 81,554 בני אדם. העיר ניו יורק נחשב למוקד ההתפרצות המרכזי במדינת ניו יורק, והתפשטות חמורה של המחלה נרשמה בשכונות חרדיות ברובע ברוקלין.
במדינת ניו ג'רזי אובחנו כ-19 אלף חולים, מתו במדינה.

 

המטוס צפוי לנחות בנתב"ג אחר הצהריים, לקראת השעה 15:00. בזכות חיבור הנוסעים לאינטרנט הם מנסים להעביר מסר לרשויות בישראל לפני שיהיה מאוחר מדי. "אחד הנוסעים אמר לי שהוא חולה, אבל לא יודע אם זה קורונה. הוא ממתין לתשובות מבית החולים", סיפר אדם שנמצא על הטיסה.

 

"פניתי לדיילים ולדיילות והם לא עושים כלום", אמר אותו אדם. "הם אמרו שאין להם מה לעשות, ובינתיים הם מסכנים את שאר הנוסעים. יש במטוס יותר מ-200 נוסעים, תינוקות, אנשים מבוגרים. זה חוסר אחריות לא להתייחס לדבר הזה".

 


 


 


 

 

"יש פה מישהו שמשתעל בטיסה וזה הקפיץ את כולם", סיפר נוסע אחר. "עכשיו הוא הלך לישון עם מסכה על הפנים. שאלתי כמה מחברי הקבוצה שאיתו אם הוא חולה, והם אמרו שהם לא יודעים אבל הכל נקבע מלמעלה. כולם פה ממש בסיכון והצוות לא מתייחס אלינו".

 

"צוות המטוס אמר שאין להם מה לעשות בנושא ושהטיסה תתנהל כרגיל", סיפר אחד הנוסעים. הנוסעים מקווים שאכן עם נחיתת המטוס בישראל הם יילקחו מיד לבדיקה ולבידוד, כדי למנוע מצב שבו נגיף הקורונה התפשט בישראל למרות שרוב מוחלט של הציבור הישראלי – בכל המגזרים – נשמע להנחיות, לא יוצא לעבוד וללמוד ונשאר בבית.

 

בשבוע שעבר הודיע שר הביטחון נפתלי בנט כי נוסעים ששבו ארצה ממדינות שהוגדרו כבעלות סיכון גבוה לתחלואה בנגיף, בהן ארה"ב, איטליה, צרפת וספרד, יעברו בדיקות קורונה מיד עם נחיתתם בישראל. בהמשך היו אמורים הנוסעים להילקח לבידוד מרוכז בבית מלון, עד להגעת תוצאות בדיקת הקורונה שנערכה להם. אלא שלמרות הודעת בנט, המל"ל התנגד למהלך, ובימים האחרונים נוסעים ששבו מארה"ב נכנסו לישראל כרגיל. יש לציין כי כל השבים לישראל נדרשים עם נחיתתם להצהיר כי ישהו בבידוד ביתי בטרם יעברו את ביקורת הגבולות. כאמור, כעת הנחה נתניהו כי מעתה כולם יעברו למלוניות.קרדיט – פורסם לראשונה