29 במאי 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

עלה ל-1,656 מספר הנדבקים בקורונה בישראל; מספר המובטלים עבר את ה-600 אלף


עלה ל-1,656 מספר הנדבקים בקורונה בישראל, מתוכם 31 במצב קשה. מספר החולים זינק ב-214 ביממה האחרונה.

 

החולים בישראל

 

 

 

11:53 – מתחם ייעודי ליולדות עם חשש לקורונה נפתח בבית החולים הלל יפה


 

בבית החולים הלל יפה בחדרה נפתח מתחם ייעודי ליולדות עם חשד לקורונה. המתחם הייעודי, שייקרא "מתחם היהלום", ממוקם בנפרד מהמיון והמחלקות המאשפזות, ויטפל אך ורק בנשים או ביולדות לגביהן קיים חשש להידבקות בנגיף.

11:07 – מספר דורשי העבודה החדשים עבר את ה-600 אלף, שיעור האבטלה הגיע ל-18.6%

 

מתחילת חודש מרץ נרשמו 615,834 נרשמים חדשים בשירות התעסוקה – כ-91% מהם בחל"ת. מאז העדכון אתמול ועד הבוקר ב-07:00 נרשמו 31,146 דורשי עבודה בשירות התעסוקה. סה"כ מספר נרשמים אתמול 38,016 דורשי עבודה (לעומת 54,305 ביום ראשון, 67,115 ביום שישי האחרון, ו-127,464 ביום השיא – חמישי, 19.3.2020)

 

 

שירות התעסוקה שירות התעסוקה צילום: באדיבות שירות התעסוקה

 

10:20 – מתחם נוסף לחיילים בבידוד נפתח בבית החייל בקריית שמונה


 

מערכת הביטחון והאגודה למען החייל פותחים מתחם נוסף לחיילים שבבידוד מחשש להידבקות בקורונה בבית החייל בקריית שמונה. המתחם יתווסף למתקן הנופש בגבעת אולגה שמשמש לאותה מטרה בשבועיים האחרונים ומאכסן כבר כ-110 חיילים מבודדים. 

 

10:00 – לשכת עורכי הדין: לייתר את הצורך בהפקדת רישיונות נהיגה

 

במכתב ששלחה לשכת עורכי הדין לשר התחבורה מבקש עו"ד אבי חימי, ראש הלשכה, משר התחבורה להוציא צו המייתר את הצורך בהפקדה הפיזית של רישיונות נהיגה בעת משבר הקורונה. כיום נהג שנתפס בשורה של עבירות, החל בשכרות וכלה בנהיגה במהירות מופרזת גבוהה במיוחד נדרש להפקיד את רשיונו במשטרה. הפקדת הרישיון היא תנאי להתחלת תקופת הפסילה, ובפועל רק עם הפקדת הרישיון, הפסילה יכולה להתחיל. לפי בקשת חימי, נהגים אשר נמצאים בביתם ואינם מסוגלים לצאת, אינם יכולים להפקיד את רישיון הנהיגה במשטרה, מה שבפועל דוחה את תקופת הפסילה שלהם. (תומר הדר ואודי עציון)

 

ביקוש לכפפות חד-פעמיות ומסכות ביקוש לכפפות חד-פעמיות ומסכות צילום : גדי קבלו

 


 

09:52 – סטורנקסט: זינוק של 40% במכירות שוק מוצרי הצריכה בשבוע החולף


 

זינוק של 40% במכירות שוק מוצרי הצריכה הכולל מזון,
משקאות, טיפוח ונקיון בשבוע החולף, ביחס לממוצע המכירות בשנה החולפת, הניב מכירות בגובה 1.3 מיליארד שקל. עיקר הזינוק (75.2%) נרשם במוצרי הנון פוד לבית, בשל הביקוש לכפפות, חומרי חיטוי למשטחים ופסטה. שוק המזון רשם עליה של 41.1%, בעוד שוק המשקאות נותר קפוא עם צמיחה שולית של 1.1%. החשש מצפיפות בחנויות הגדולות, השפיע על הצרכנים שהגדילו הקניות בחנויות השכונתיות שמתחת לבית. (נורית קדוש)

 

התפלגות החולים בישראל

 

 

 

09:48 – שר התקשורת אישר לחברת דואר ישראל להיערך לעבודה מצומצמת למניעת התקהלות

 

ההחלטה התקבלה בהמשך לנתונים המצביעים על ירידה משמעותית במופעי הקהל ביחידות הדואר מכ-100 אלף לקוחות ויותר בממוצע יומי לכ-40 אלף לקוחות בממוצע ביום. בימים א'-ד', יפעלו הסניפים בין השעות 16:00 –8:00 במקום עד השעה 20:00; ביום ה' יפעלו הסניפים בין השעות 15:00 –8:00; וביום ו' הסניפים יהיו סגורים. זכיינים של הדואר ("סוכנויות") יפעלו בימים א'-ה' בין השעות 8:00-13:00. בימי קצבאות ביטוח לאומי יתוגברו היחידות. (אביאור אבו)

 

החולים המטופלים כיום

 

  

09:03 – אדם נעצר לאחר שפרץ עם רכבו מתחם לבדיקות קורונה בחיפה


 

המשטרה עצרה אדם שפרץ הלילה את שער הכניסה למתחם "היבדק וסע" בחיפה באמצעות רכבו, ורמס מחשבים, מצלמות וציוד נוסף שהיה במקום. נבדק החשד כי הוא לוקה בנפשו. האתר, שהוקם על ידי מד"א בסיוע עיריית חיפה, ייפתח כמתוכנן למרות הנזק שנגרם.


  

08:52 – הממשלה תאשר החמרה בסגר

 

 מפת החולים בישראל

 

 

איפה הם מאושפזים

 

הממשלה אמורה לאשר היום (ג') תקנות לשעת חירום. הללו יכללו איסור לצאת מהבית, למעט יציאה לעבודה, קניית מזון או תרופות. פעילות ספורט או ירידה עם הכלב תוגבל לתחום של 50-30 מטרים מהבית. התחבורה הציבורית תצומצם באופן ניכר עד כדי השבתה כללית. מוניות יפעלו רק עם נוסע אחד. ההחלטה תהיה בתוקף לשבוע מרגע אישורה. ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי למסור הצהרה לציבור במהלך היום.

 

 

דיון בנושא הקורונה דיון בנושא הקורונה

 


ההחלטה הזו היא סוג של פשרה. הדרישה המקורית של משרד הבריאות הייתה לסגר מלא לשבוע. השרים שהשתתפו בדיון התנגדו בתוקף ועמדו על כך שהמשק ימשיך לפעול. בסופו של דבר הוחלט על סגר עם הקלות. "ההנחיות בעניין הגעה לעבודה לא השתנו בשלב זה. במקרה שיהיה עדכון להנחיות – יינתן זמן התארגנות. האפשרות להצטייד במזון, תרופות ומוצרים חיוניים לא תוגבל גם לאחר אישור ההחלטה", נמסר מלשכת ראש הממשלה.

 

 

חולת קורונה בבית החולים הלל יפה בחדרה חולת קורונה בבית החולים הלל יפה בחדרה צילום: באדיבות ביה״ח הלל יפה

 


מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הזהיר בדיון כי "אם לא נעשה כלום נגיע למצב של איטליה". הוא התריע מפני קריסה של מערכת הבריאות אם מספר המונשמים יעלה דרמטית. לפי החישובים של משרד הבריאות, בתוך כמה שבועות נגיע למאות מונשמים ואם לא ייעשה דבר – המספר עלול להגיע גם לאלפים.


 


שר הבריאות יעקב ליצמן חלק באופן כללי על עמדת משרדו וטען שאין צורך להחמיר את ההגבלות. שרים שנכחו בדיון אמרו כי ליצמן אמר: "לא ייתכן שניתן יהיה להוציא את הכלב לטיול מהבית אך המקוואות ייסגרו". המקוואות אגב לא נסגרו אך לפי הנחיית המשרד לשירותי דת ימשיכו לפעול במתכונת מצומצמת יותר: במקום עשרה אנשים רק חמישה, שמירה של מרחק של שני מטרים בין אנשים, ורק אדם אחד בבור הרחצה.

  

07:00 – דלק רכב מדווחת לראשונה לבורסה על הקורונה

 

חברת דלק רכב, יבואנית מאזדה, פורד וב.מ.וו, דיווחה לבורסה: משבר הקורונה משפיע על פעילות הקבוצה בתחומי יבוא הרכב ויבוא חלפים ומתן שירותי מוסך – במספר מישורים ובהם ירידה בשיעורי הצריכה בישראל, אשר עלול להוביל לפגיעה בביקושים לכלי רכב חדשים אותם משווקת הקבוצה, אם לצרכנים פרטיים ואם לחברות הליסינג בגין ירידה בפעילותם לאור המשבר".

 

לפי דלק רכב -לעת עתה מחזיקה החברה במלאי מספיק של רכבים למכירה וחלקי חילוף.

 

לצד כלמוביל וצ'מפיון מוטורס, דלק רכב היא אחת מיבואניות הרכב שבחרו לסגור לחלוטין את הסוכנויות ברחבי הארץ כבר מהשבוע שעבר-כדי לשמור על בריאות אנשי הצוות וגם הלקוחות. (תומר הדר)


 


קרדיט – פורסם לראשונה