2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

עלה ל-25 מניין הנפטרים מקורונה בישראל


גבר בן 66 עם מחלות רקע שנדבק בקורונה נפטר הערב (רביעי) בוולפסון, אישה בת 66, גם היא עם מחלות רקע, נפטרה גם היא הערב במרכז הרפואי שיבא. ובוולפסון ובית החולים שערי צדק דיווחו אחר הצהריים על מותם של שני חולים נוספים שנשאו את נגיף הקורונה
בגופם. בעקבות כך עלה מניין הנפטרים מקורונה בישראל ל-25.

 


הנחיה בבילינסון: "קחו מטוש מכל מטופל מבני ברק"

נוסעים מארה"ב לארץ חוששים: חולי קורונה על המטוס

בנט על הנחיית רה"מ: "המלוניות יהפכו למדגרות קורונה"

מחסור במסכות וכפפות: "מביאים בדרך לא דרך"

כך ייראו הבחינות בשנת הקורונה

 

במרכז הרפואי שערי צדק נפטרה מטופלת בת 69 עם מחלות רקע קשות ומורכבות. בבית החולים וולפסון נפטר מטופל בן 74 שסבל גם הוא ממגוון מחלות רקע.


 

מוקדם יותר היום עדכן משרד הבריאות על מותה של חולת קורונה בת 98, דיירת בבית האבות "משען" בבאר שבע. בבית החולים סורוקה בבאר שבע אמרו כי הקשישה, שהיא החולה המבוגרת ביותר שנפטרה עד כה, סבלה ממחלות רקע קשות ומורכבות.

 

אמש הודיעו בבית האבות כי יחלו בדיקות קורונה מקיפות לכלל הדיירים בדיור המוגן. הבדיקות יחלו בקרב דיירי המחלקה הסיעודית ובהמשך לכלל דיירי הבית. הקשישה היא הדיירת השנייה בבית האבות שנפטרה מקורונה, לאחר אברהם ארושס, בן 93. עוד שלושה קשישים מבית האבות עדיין מאושפזים בסורוקה, ושמונה דיירים שנדבקו הועברו לבית אבות ביפו.

בדיקות לצוות משען ()

בדיקות קורונה בבית האבות משען בבאר שבע


במרכז הרפואי לגליל בנהריה התגלה כי תינוק בן חמישה שבועות נמצא חיובי לבדיקת קורונה. מצבו מוגדר קל. התינוק, מאחד הכפרים בגליל, אושפז תחילה בחדר מבודד במחלקת הילדים שמיועד לנחשדים שנדבקו בנגיף. התינוק סובל משיעול ומתסמינים נשימתיים נוספים.

 

אתמול, לאחר שהגיעו תוצאות הבדיקה, הועבר התינוק ליחידה לטיפול נמרץ ילדים – שם הוא מאושפז בחדר מבודד.

 

במקביל, אחר הצהריים דיווח בית החולים סורוקה כי אחות במחלקת ילדים אובחנה כחיובית בבדיקת קורונה. עוד נמסר כי מקור ההדבקה הוא מחוץ לבית החולים וכי התבצעה בדיקה אפידמיולוגית לאיתור מגעים. עובדים שהיו בחשיפה נכנסו לבידוד בית.

 

שאלות ותשובות על ההנחיות    (צילום: לע"מ)

נכון לשעות הבוקר טיפס מספר הנדבקים בנגיף ל-5,591. במקביל נרשמה בבוקר עלייה במספר החולים קשה: 97 לעומת 94 אמש. עם זאת, מספר המונשמים נכון להבוקר עמד על 76 – בדיוק כמו אמש.

 

לפי נתוני משרד הבריאות מהבוקר, עוד שני חולים שהחלימו השתחררו ומספרם הגיע ל-226. עוד אמרו במשרד הבריאות כי נכון לאתמול בבוקר נערכו ברחבי הארץ 66,461 בדיקות קורונה. השיא היה ביום ראשון, שבמהלכו נערכו 6,489 בדיקות.

 


 


 


 

שרי הממשלה תודרכו אמש על-ידי ראש המל"ל מאיר בן שבת ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב על אסטרטגיית היציאה של ישראל מההגבלות החריפות שנכפו עליה בהתמודדות עם המגפה. לפי התוכנית המסתמנת, אחרי פסח תתחיל הממשלה להקל על המגבלות ולהוציא את הציבור מההסגר. בשלב הראשון יישארו בתי הספר סגורים, והילדים יישארו כנראה עדיין בבתים.


 

אוכלוסייה צעירה שלא בסיכון ומי שחלו והבריאו יורשו לחזור למקומות העבודה, ואחרי שבועיים יבחנו אם ניתן להרחיב ההקלות. במקביל, יתרחבו מאוד הבדיקות באוכלוסייה. ראש הממשלה בנימין נתניהו, הנחה את משרד הביטחון לדאוג לרכש של ערכות הבדיקה באופן שיוכל לאפשר 30 אלף בדיקות ביום.

 

במסגרת התדרוך אמר לשרים ראש המל"ל כי למדיניות שהציג יש ארבעה יעדים: הבטחת בלימת המגפה, שיפור ההיערכות להמשך ההתפשטות, יצירת תנאים ליציאה, וחזרה זהירה, איטית ומדורגת ל"שגרה אחרת לחלוטין מזו שהכרנו". בן שבת ציין כי התהליך יוכל לצאת לדרך רק לאחר פסח, ובלבד שיושלמו כל ההכנות.קרדיט – פורסם לראשונה