6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

עלה ל-3,865 מספר חולי הקורונה המאובחנים בישראל, 66 במצב קשה


משרד הבריאות עדכן הבוקר (ראשון) כי מניין חולי הקורונה
בישראל עלה ב-405 מאז אתמול בבוקר, ל-3,865 בני אדם, מתוכם 66 במצב קשה. צעיר בן 22 ללא מחלות רקע מאושפז במצב קשה בבית החולים אסותא באשדוד. 54 מהחולים מונשמים בבתי החולים השונים – מספר המונשמים זינק ב-11 מאז שעות הערב – ו-82 חולים במצב בינוני. מספר הבדיקות עלה באופן ניכר בסוף השבוע.  

 

 

X

משדר מיוחד מאולפן ynet ומהמוקדים השונים

 

אמש עמד מספר החולים המאובחנים בישראל על 3,619 בני אדם, ואתמול בבוקר הוא היה 3,460.

 

כאמור, בין החולים שמצבם קשה נמצא גם צעיר בן 22 – ללא מחלות רקע. בביה"ח אסותא באשדוד צוין כי הצעיר שאובחן חיובי לקורונה שהה בבידוד ביתי, ולאחר פרק זמן הועבר למרכז הרפואי במצב קל. "בימים האחרונים חלה הידרדרות נשימתית, במצבו והוא טופל בין השאר באמצעות תמיכת חמצן, אך לאור האצה והחמרה קלינית במצבו הוחלט להרדימו ולהנשימו. הוא מאושפז כעת ביחידה לטיפול נמרץ לחולי קורונה", נמסר.

 

ד"ר מאיר עמי, מנהל יחידת טיפול נמרץ, עדכן: "לקראת הבוקר מצבו הנשימתי של החולה החמיר, כך שהוא נזקק לתמיכה נשימתית מלאה. לאחר שהורדם והונשם מצבו התייצב, והוא מגיב היטב לטיפול שמוענק לו".

 

נוסף ל-12 החולים שנפטרו מת בסוף השבוע ישראלי נוסף מנגיף הקורונה
באיטליה. שמואל ספרי, בן 82 מחיפה, יצא יחד עם רעייתו לשיט מארצות הברית לסבונה שליד טורינו בצפון איטליה
בחודש שעבר. לפני כשבוע הוא אושפז בבית חולים מקומי אחרי שנדבק בנגיף, ובלילה שבין חמישי לשישי הוא נפטר. רעייתו שוהה בבידוד בבסיס צבאי. קונסול ישראל ברומא איתן אברהם מסר כי ליווה את משפחתו של הגבר מהרגע שבו נודע שחלה, והוא ממשיך לעמוד בקשר עם משפחתו ולסייע לה.

  (באדיבות משרד הבריאות)

בדיקות קורונה במעבדה המרכזית של "כללית"(באדיבות משרד הבריאות)


 

הכשרת גדודים בפיקוד העורף לחיטוי מקורונה    (צילום: דובר צה"ל)

 

 

התפרצות הקורונה – סיקור נרחב ב-ynet

ארה"ב: יותר מ-2,000 מתו מקורונה, בהם גם תינוק בן פחות משנה

מסתמן: הממשלה תעניק חבילת סיוע של 80 מיליארד שקל למשק


ישראל: יותר מ-920 אלף דורשי עבודה, 22% אבטלה

נערכים לסגר מיום שני: "לשלושה שבועות, עד אחרי פסח" 

בני ברק: 400 איש בהלוויה באישון לילה – המשטרה לא אכפה


 

קופות החולים חזרו הלילה לפרסם את תוצאות הבדיקות לגילוי קורונה, וקופת החולים כללית החזירה לאתר את תוצאות הבדיקות שהוסרו. זאת לאחר שמשרד הבריאות הקפיא אתמול למשך שעות ארוכות את מסירת ההודעות לנבדקים מחשש לתוצאות שגויות – כפי שנחשף ב-ynet.
בעקבות טעות במערך הזנת התוצאות, נשלחו תוצאות חיוביות לנבדקים שליליים לנגיף ולהפך. 

 

במשרד הבריאות הסבירו כי "עקב בעיית מחשוב שהתגלתה בהעברת הנתונים, מתן תשובות המעבדות מתעכב". במשרד הדגישו כי "עבודת המעבדות נמשכה כסדרה בשבת, וכך גם לקיחת הבדיקות על ידי מד"א".

 

בתוך כך, חל שינוי בנהלים בבדיקות הקורונה: רופאי קופות החולים יורשו להחליט לגבי בדיקות קורונה למבוטחים במקום מד"א – שימשיכו לבצע את הדגימות. לא מדובר על אישור גורף, אלא על הקצאה יומית שקיבלה כל קופת חולים: בכללית 500 בדיקות ביום, במכבי 250 בדיקות, במאוחדת 150 בדיקות ובלאומית 150 בדיקות ביום. ההוראה לקופות ניתנה ביום חמישי האחרון, אולם בשלב זה עדיין לא ברור מתי היא תצא לפועל.

 

 


 

 

 


 


 

בימים האחרונים גדל במידה ניכרת היקף הבדיקות, וביום שישי הגיע לכמעט 6,000. בישראל פועלות כיום 35 מעבדות שעוסקות בבדיקות לגילוי קורונה, אך רובן לא פועלות בלילה וחלקן אף נסגרות כבר ב-16:00. במעבדות רבות לא מספיקים לבדוק את כל הדגימות שמועברות אליהן, ומאות מהן נבדקות רק למחרת.

 

יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום

 

בינתיים צפויה הממשלה להתכנס היום לישיבה מיוחדת שבה יוחלט על הידוק הסגר והחרפת הגבלות התנועה על הישראלים, באופן שיצמצם את מספר השוהים מחוץ לבית. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בדיון שערך ביום שישי שאם לא נראה שינוי בשיעור הנדבקים ביומיים הקרובים, לא יהיה מנוס מהטלת הסגר החל מיום שני. נתניהו הנחה את כל הגופים להציג לו ולשרים את התוכניות החדשות להידוק הגבלות התנועה בתוך 48 שעות.

 


"אני רוצה שהחל מיום שני ניכנס להסגר של שלושה שבועות עד אחרי פסח. כל שבוע אסתכל על זה, ויהיה לי כיסא מפלט. אם המצב ישתפר – אני אוכל קצת לשחרר את המשק", אמר נתניהו בדיון שנמשך כארבע שעות. הוא הורה לאוצר להוריד את מספר האנשים שייצאו לעבודה מ-30% ל-15%, ואפילו ל-10%. ככל הנראה, בסופו של דבר יירד מספר העובדים לכ-20%.קרדיט – פורסם לראשונה