7 בפברואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

עלה ל-4,347 מספר החולים בקורונה בישראל; יועצת ראש הממשלה נדבקה


נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

 

משרד הבריאות: בישראל יש 4,347 חולי קורונה, מהם 80 במצב קשה, 134 החלימו, 15 נפטרו. בעולם – מעל ל-723 אלף חולים, כ-34 אלף מתו עד כה.

 

10:45 – נהג של קוקה קולה נדבק בקורונה – עובדים שהיו בסביבתו נכנסו לבידוד

 

הקורונה פוגעת גם בחברות המזון. נהג תובלה של החברה המרכזית לייצור משקאות קלים (קוקה קולה ישראל) התגלה במהלך הלילה כחולה בקורונה ושוהה בבית החולים. כל העובדים שהיו עימו במגע נשלחו לבידוד, והאזורים שבהם שהה חוטאו. החברה ציינה כי מדובר בעובד שנמצא בחופשה ב-11 ימים האחרונים. החברה דיווחה למשרד הבריאות וציינה כי נערכה מבעוד מועד לתרחיש שכזה ונקטה בצעדים משמעותיים על מנת לשמור על בטיחות עובדיה ומוצריה.

 

מפעל קוקה קולה ישראל מפעל קוקה קולה ישראל צילום: עמית שעל

 

 

בשבוע שעבר נמצא כי עובד במחלקת האריזה במחלבת תנובה אלון תבור התגלה כחולה מאומת בקורונה לאחר שנדבק מקרוב משפחה והוא הוכנס לבידוד. לאותו עובד נחשפו 15 עובדים והם נכנסו מיידית לבידוד. תנובה עידכנה את משרד הבריאות, חיטאה באופן מלא את האזור הרלוונטי ועדכנה את כלל עובדי המחלבה. גם ברשת שופרסל אובחנו מספר עובדים כחולי קורונה. מדובר בעובדי שטח ובשופרסל מסרו כי "החברה פועלת בדיוק לפי הנהלים לגבי בידוד כל מי שבא איתם במגע".

 

קודם לכן, מנכ"ל יינות ביתן מיכאל לובושיץ, בעלי הקבוצה נחום ביתן ובכירים נוספים בה נכנסו לבידוד;
זאת לאחר שנחשפו לבכיר בקבוצה שנדבק בקורונה. בעקבות כך, יינות ביתן, מנוהלת מרחוק.

(נורית קדוש)

 

10:00 – עלה ל-4,347 מספר החולים בישראל, 80 במצב קשה

 

משרד הבריאות מעדכן הבוקר (ב') כי מניין חולי הקורונה בישראל עלה ל-4,347 בני אדם. מצבם של 80 מהחולים מוגדר קשה, 134 החלימו ושוחרו לביתם.

 

9:20 – מעל 5,000 דורשי עבודה נרשמו בשירות התעסוקה מאז אתמול בערב


 

• מאז השעה 17:00 אתמול ועד השעה 05:00 הבוקר נרשמו 5,373 דורשי עבודה.


 

• אתמול, 29.3.2020, נרשמו בסה"כ 23,946 (לעומת 21,932 ביום שישי האחרון 27.3.2020, ו-42,860 ביום חמישי האחרון, 26.3.2020)


 

• מתחילת מרץ: 786,991 נרשמים חדשים – 90% מהם בחל"ת


 

• שיעור האבטלה עומד היום על 22.7%.

 

09:07 – ניוסי בשאטלים אוטונומיים בשיבא

 

מרכז ערים חכמות של אוניברסיטת בר אילן יתחיל בימים הקרובים ניסויים בשטח הקמפוס בשאטל אוטונומי, מתוצרת חברת NAVYA בצרפת, שיובא לארץ ומופעל במיזם משותף של חברה בת ישראלית של קבוצת ST אינג'ינירינג הסינגפורית, וחברת BWR הישראלית. המיניבוס מסוגל להסיע עד 15 איש, ומצויד במצלמות ובחיישני לייזר שמאפשרים לו להתמצא בסביבתו. הוא מורשה לנוע רק במתחמים סגורים, ומוגבל לפי הוראות משרד התחבורה למהירות מרבית של 25 קמ"ש. (אודי עציון) 

הרכב האוטונומי הרכב האוטונומי צילום: יח"צ

 

07:00 – יועצת נתניהו למגזר החרדי נדבקה בקורונה, ראש הממשלה ייבדק פעם נוספת

 

יועצת ראש הממשלה בנימין נתניהו למגזר החרדי ולכנסת, רבקה פאלוך, נדבקה בנגיף הקורונה. כך נמסר הלילה (בין ראשון לשני) מלשכת ראש הממשלה. פאלוך שהתה בימים האחרונים בסביבתו של ראש הממשלה, יועציו וכמה מהשרים. גורמים במשרד ראש הממשלה מסרו כי יפעלו על פי הנחיות משרד הבריאות.

 

רבקה פאלוך רבקה פאלוך צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה, יוטיוב

 

פאלוך עברה בדיקת קורונה לאחר שבעלה אובחן כחולה ואושפזה בסוף השבוע במצב קל. בעקבות קרבתה של היועצת בימים האחרונים לנתניהו ולשרים, המתינו אתמול בלשכת ראש הממשלה במתח לתוצאות בדיקתה. 


 

מלשכת ראש הממשלה נמסר אתמול, עוד בטרם נודע כי פאלוך נדבקה, כי נתניהו וסביבתו שמרו על כללי המרחק עוד בטרם נמצא בעלה חיובי לנגיף. עוד נודע, כי ראש הממשלה צפוי לעבור בדיקת קורונה נוספת, לאחר שהבדיקה שעבר לפני כשבועיים יצאה שלילית.

 


הממשלה אמורה הייתה לדון הלילה בהחמרת הגבלות התנועה על האזרחים ובצמצום הפעילות במשק בשיחת ועידה טלפונית, אך הישיבה נדחתה ברגע האחרון על-ידי נתניהו. בלשכתו ציינו כי "טרם הושלמה העבודה על התקנות להחמרת הגבלות התנועה". הישיבה צפויה להתקיים היום, אולם לא ברור באיזו שעה.


 

לדחייה זו מצטרפת הבטחתו של נתניהו בשבוע שעבר, ולפיה תוצג תוכנית כלכלית לסיוע למשק תוך 48 שעות, אולם היא עדיין לא הוצגה. לפי לשכתו, היא תוצג היום אחר הצהריים. הצעות נוספות שהונחו על סדר יום הישיבה היו הקצאת חיילים לסיוע למשטרה באכיפת התקנות לשעת חירום וכן היערכות המגזר הציבורי לעבודה במתכונת חירום.

 

אף שבדיון שהתקיים ביום שישי האחרון אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מתכוון להטיל סגר של שלושה שבועות עד אחרי פסח, הממשלה לא צפויה להטיל סגר מלא אלא להסתפק בצעדים שיהדקו את ההנחיות ויגבירו את האכיפה באזורים שבהם נרשמו הפרות של ההנחיות – בדגש על מוקדי המגזר החרדי.

קרדיט – פורסם לראשונה