2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

עלייה של כמעט 400 חולי קורונה בתוך יממה
עלייה במספר הנדבקים: במקביל להחמרת ההנחיות פרסם משרד הבריאות כי חלה עלייה של 371 חולים בתוך יממה והמספר הנוכחי של חולי הקורונה בישראל עומד הלילה (בין שני לשלישי) על 1,442. מהם 29 מאושפזים בבית החולים במצב קשה כשהם מורדמים ומונשמים. בקרב החולים גם בן 45 במצב קשה ללא מחלות רקע קודמות. 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם – היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד עולה מהנתונים כי 40 ישראלים מאושפזים במצב בינוני וכן ש-41 החלימו מן המחלה ושוחררו לביתם. 540 נמצאים באשפוז ביתי ו-126 מטופלים בבית מלון. 

בשיחה שקיים במהלך הלילה מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב עם ראש הממשלה נתניהו, הוא אמר לו כי "קצב ההדבקה מדאיג" וכן שהוא מזכיר את זה שהיה באיטליה. לפיכך הוחלט לקיים היום את הדיון שבו יחמירו את ההנחיות על הציבור. 

בדיון שהתקיים במהלך היום בין ראש הממשלה, נציגי משרדי הבריאות ומשרד האוצר וגורמים נוספים הוחלט לצמצם את התחבורה הציבורית עד הפסקה מוחלטת שלה ולסגור את כלל החנויות זולת חנויות פארם ומזון. ההנחיות יהיו בתוקף לשבעה ימים מרגע אישורן ובכפוף לאישור בממשלה. 


ניקוי וחיטוי שולחן העבודה

מנקה במשרד | צילום:
By Andrey_Popov, shutterstock


לפי ההנחיות החדשות שהתגבשו בדיון, יהיה מותר לצאת רגלית רק בסמוך לבית והיציאה עצמה תוגבל למרחק ולזמן. עבור מי שירצה לבצע פעילות ספורטיבית בחוץ – יוגבלו ריצה בחוץ לאזור הבית ברדיוס מסוים. לצד זאת ייסגרו חנויות אופנה ומחשוב ויוטל קנס כספי גם על יחידים שיפרו את ההנחיות.

 


קרדיט – פורסם לראשונה