7 בפברואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

צפו: בית חולים שדה הוקם בלב סנטרל פארק עבור חולי קורונה – בעולם


בית חולים שדה ייעודי, שיוקדש כולו לטיפול בחולים שנדבקו בקורונה, הוקם בלב סנטרל פארק בניו יורק. הוא הוקם כדי לסייע במאבקה של העיר נגד הנגיף הקטלני, שבו נדבקו יותר מ-36 אלף מתושבי העיר וגבתה את חייהם של 790 מהם.

בית החולים, הכולל 68 מיטות וישמש כמחלקה לטיפול נשימתי, נבנה על המדשאה המזרחית של הפארק הניו יורקי המפורסם, הסמוכה לשכונת אפר איסט סייד ושבימים כתיקונים משמשת את התושבים לשיזוף ולפיקניקים.

בית החולים הוקם על ידי ארגון סיוע נוצרי בשיתוף פעולה עם סוכנות החירום הפדרלית של ארה"ב (FEMA), ויחל לקלוט מטופלים מחר (ג').

מספר הפונים לחדרי המיון בבתי החולים בניו יורק הוכפל מאז התפרצות הקורונה, ומספר המטופלים ביחידות טיפול נמרץ גדול פי שלושה.

בה בעת, ספינת בית החולים הצבאי "קומפורט" של חיל הים האמריקאי עגנה היום בנמל ניו יורק כדי להקל על בתי החולים בעיר הכורעים תחת העומס.

הספינה כוללת 1,000 מיטות, כמו גם מעבדות, בית מרקחת ומתקנים רפואיים אחרים. הספינה תתמקד אך ורק בטיפול בחולים שלא נדבקו בנגיף, כדי להקל את העומסים בבתי החולים בעיר בהם מטופלים חולי הקורונה.

במקביל, חיל ההנדסה של צבא ארה"ב הפך את מרכז הכנסים ג'אוויץ במנהטן לבית חולים שדה בן 1,000 מיטות. מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, הודיע בסוף השבוע על יעד של בניית בית חולים זמני של 1,000 מיטות לפחות, בכל אחד מחמשת רובעי העיר ניו יורק.

בחודש ינואר, כאשר מוקד התפרצות הקורונה עוד היה ווהאן, הרשויות בעיר הסינית בנו בית חולים חדש בתוך שבוע כדי לטפל בחולים שנדבקו בנגיף הקטלני. בית החולים, שכלל 1,000 מיטות ותאי בידוד אישיים, נבנה בבנייה טרומית בשטח של 25 אלף מ"ר בפאתי ווהאן.

קרדיט – פורסם לראשונה