2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה, אבל רק דברים טובים


 

15:00 – פרופ' סיגל סדצקי: "אין עשרות אלפי חולי קורונה בישראל". בתדרוך שהעניקה הבוקר לעיתונאים
ביקשה ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות להרגיע את הציבור ואמרה כי אף על פי שמספר החולים בקורונה נמצא במגמת עלייה – אין בישראל עשרות אלפי חולים.

 

"למחלה הזו יש עקומה מאוד ספציפית על פני הזמן", היא אומרת. "למדנו הרבה ממה שהתרחש בספינה ליד יפן: אף אחד לא מת, ואחרי כמה ימים פתאום המחלה מתנהגת אחרת ומספר המתים עולה. בישראל אנחנו נמצאים במצב שמספר החולים לא ידוע – יש כאלו שחושבים שמדובר במאות ויש כאלו שמדברים על אלפים אבל אין עשרות אלפי חולים. אחרת היינו רואים תמותה אחרת". (אדריאן פילוט)

סיגל סדצקי סיגל סדצקי צילום: משרד רה"מ

 

14:45 – תקופת הזכאות לדמי אבטלה של מובטלים ותיקים – תוארך באמצעות תקנות חרום. הביטוח הלאומי מצפה ל-400 אלף תביעות חדשות החודש, פי 20 מאשר בחודש רגיל. ב-24 השעות האחרונות הוגשו 40 אלף תביעות לדמי אבטלה. (שחר אילן)


 

12:50 – ספרד: האטה נרשמה במספר המתים מהנגיף ביממה האחרונה. משרד הבריאות הספרדי הודיע כי מניין המתים מנגיף הקורונה במדינה עלה ל-558. מדובר בהאטה במספר המתים ביממה במדינה, שכן ביממה האחרונה מתו 67 בני אדם ביחס ל-182 ביממה שלפני כן. מניין הנדבקים בנגיף בספרד עומד כעת על 13,716 בני אדם. (רויטרס)   

פרופ' מייקל לויט פרופ' מייקל לויט צילום: רויטרס

 

09:30 – פרופ' לויט: "אופתע אם ימותו יותר מ-10 אנשים בישראל".  חתן פרס נובל בכימיה, פרופ' מייקל לויט, אומר : "אהיה מאד מאד מופתע אם ימותו בישראל יותר מעשרה אנשים מקורונה".  בראיון לתוכנית  "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב', אמר לויט  כי הוא חש שבישראל  יש לדיווחי הקורונה הרשמיים גם השפעה פוליטית., וכי הוא אינו מאמין למספרים המדווחים בארץ.

קרדיט – פורסם לראשונה