7 בפברואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה: אשתו של רושטו מספרת על התסמינים של בעלה


קורונה בספורט: לואיס פרננדס הודיע שהחלים, "השפתיים והעור של רושטו הפכו אפורים"
טובי הכדורגלנים מעבירים את הזמן בפגרה בעזרת אתגר נייר הטואלט

בווידאו: אתגר נייר הטואלט

כדורגל

* אשתו של שוער העבר הטורקי רושטו סיפרה על המאבק של בעלה עם הנגיף: "72 השעות האחרונות היו קשות ואני מקווה שמעתה הכל ישתפר. זהו מאבק של אדם מול וירוס חדש שלא מוכר לגוף. חשוב מאוד לזהות אותו. הוא לא נשאר בגרון או באף, אלא זז מהר ומתפשט לריאות. לרושטו היו ימים ושעות כאילו הוא חלה במלריה, סימפטומים מוזרים שמעולם לא חווה. הוא היה חלש מאוד, איבד תיאבון, העור שלו הפך אפור, כמו השפתיים. הוא נשם בכבדות, השיעול שלו לא פסק והוא התקשה לדבר. גם הדופק שלו היה לא יציב".

* פאולו דיבאלה, שגילה כי הוא נושא את הנגיף ב-21 במרץ, סיפר: "היה לי שיעול כבד, הרגשתי עייף וכשנרדמתי היה לי קר. בהתחלה לא חשבתי שקרה לי משהו, אבל אז הבנתי שאותו דבר קרה גם לשני חברים שלי לקבוצה. היו לנו כאבי ראש וייעצו לנו לא לקחת דבר. רציתי להתאמן, אבל אחרי חמש דקות לא יכולתי לנשום. אנשים חייבים להיזהר ולהישאר בבתים".

* נשיא פיורנטינה רוקו קומיסו הודה כי "יש סיכוי גבוה שהעונה באיטליה תבוטל. אנחנו לא יכולים להתאמן כרגע, המגפה עוד לא הסתיימה".

* המאמן הטורקי פתיח טרים, שנדבק בקורונה, שוחרר מבית החולים ויעבור לבידוד ביתי.

לואיס פרננדס, לשעבר כוכב נבחרת צרפת בכדורגל ומאמן בית"ר ירושלים,החלים מהקורונה. הצרפתי בן ה-60 סיפר שהחלים אחרי שבועיים של מחלה: "הייתי קצת עייף, היו לי סימפטומים כמו אובדן של חוש הטעם והריח, לא חום או שיעול. אבל עכשיו מצבי משתפר יותר ויותר. אפילו יצאתי לדוג. יש לי עכשיו אפילו יותר מוטיבציה ותשוקה מאשר לפני כן".

כדורסל

* מרכוס סמארט, שהחלים מקורונה, הודיע כי יתרום דם לניסוי שמטרתו למצוא תרופה לנגיף הקטלני. על פי דיווחים, מספר שחקנים נוספים הסכימו גם הם להשתתף בניסוי.

* בארגון השחקנים של ה-NBA מנהלים שיחות עם הליגה. אם העונה תבוטל, ייתכנו קיצוצים רוחביים של 25 אחוז לכל שחקני הקבוצות.

רודי גובר חזר להתאמן

ענפים נוספים

* על אף משבר הקורונה, ב-NFL מתעקשים: העונה תתקיים כסדרה. חמישה חודשים נותרו, אולם בליגה מבהירים שכרגע, אין כל כוונה לשנות את לוח הזמנים והמשחקים, כולל המשחקים שאמורים להתקיים בלונדון ומקסיקו סיטי. "אנחנו מתכננים לקיים עונה מלאה", אמר סגן נשיא הליגה ג'ף פאש.

* השחיינית ההונגריה בוגלרקה קפאס, שזכתה במדליית זהב באליפות העולם האחרונה, הודיעה שנדבקה בקורונה.

* טורונטו ביטלה את כל האירועים בעיר – כולל אירועי ספורט – עד ה-30 ביוני.קרדיט – פורסם לראשונה