6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה בספורט: ברצלונה מתמודדת, אדינסון קבאני נלחם


קורונה בספורט: המסר של הררה לעם המקסיקני, נאפולי חוזרת להתאמן

משבר הקורונה העולמי ממשיך לעשות שמות גם בעולם הספורט. בברצלונה שוקלים קיצוץ במשכורות השחקנים, קבאני חזר לאורוגוואי ומנסה לעזור למולדתו, דיבאלה מפריך את השמועות וגם ב-NBA מחפשים פיתרונות.

כדורגל

* הקטור הררה קשרה המקסיקני של אתלטיקו מדריד שיגר בטוויטר מסר לעם שלו לגבי ההתמודדות עם הקורונה: "אני רוצה שכולם יהיו יותר מודעים לוירוס הזה. אני מבין שאנחנו המקסיקנים לפעמים מרגישים בלתי פגיעים. הרבה חושבים ששום דבר לא יקרה להם, אבל בואו נתאחד ונימנע ממגע פיזי".

* למרות שנגיף הקורונה מכה ביתר שאת באיטליה, נאפולי הודיעה שהקבוצה חוזרת לאימונים ביום רביעי הבא (25.3). אאורליו דה לאורנטיס נשיא הקבוצה וקלאודיו לוטיטו הבוס של לאציו הם היחידים בינתיים שהודיעו שרוצים לחזור לאימונים לפני ה-4 באפריל, הדדליין של הממשלה להשבתה כללית של המדינה.

* שמו של פאולו דיבאלה כוכבה של יובנטוס עלה כאחד השחקנים שנדבקו בנגיף הקורונה. אלא שהחלוץ הארגנטינאי הפריך את השמועות הלא מאומתות סביבו ואמר: "אלו שמועות כזב, נכנסתי לבידוד ביוזמתי וזה מה שכולם צריכים לעשות, להישאר בבית ולא לצאת".

* בתקשורת הקטלאנית מדווחים שראשי ברצלונה ערכו ישיבת חירום בשל משבר הקורונה במטרה למצוא פיתרונות לירידה החדה בהכנסות בעקבות ההשבתה של הכדורגל. אחת האופציות שעלו היא קיצוץ בשכר השחקנים עד יעבור זעם.

*אדינסון קבאני חלוצה של פריס סן ז'רמן חזר למולדתו אורוגוואי וסיפר על הכוונה שלו לעזור למדינה להילחם בקורונה: "אני מקווה שזה יסתיים במהרה, אבל אעשה כל מה שצריך כדי לעזור". קבאני שהה מספר ימים בבידוד בפריס, אבל קיבל אישור לחזור לאורוגוואי כל עוד הוא נוקט באמצעי זהירות.

המסר של הקטור הררה לעם המקסיקני

כדורסל

* בסין סופרים כבר יום שלישי ללא נדבקים חדשים בקורונה ובליגת הכדורסל מתכוננים לחזרה לפעילות לראשונה מאז ההשבתה הכפויה ב-1 בפברואר. אחד השמות החדשים והמוכרים בליגה הזו יהיה ג'רמי לין, עד לא מזמן כוכב NBA וכעת שחקנה של בייג'ין דאקס שכתב באינסטגרם שלו: "נחתתי בשלום בסין כדי לסיים את העונה. אני נרגש לחזור לשחק, אבל מודאג לגבי החולים והאנשים שנותרו מובטלים".

* גם ב-NBA סובלים מאובדן הכנסות חמור בגלל ההשבתה הזמנית של הליגה. על פי דיווח ב-ESPN, כל השחקנים יקבלו את מלוא משכורתם ב-1 באפריל, אך מה שיקרה בהמשך לא ברור. על פי הדיווח ב-NBA מתכוננים להודיע לשחקנים ב-15 באפריל על התוכנית לגבי ההמשך כשההערכה היא שהשחקנים יקבלו 90 אחוז ממשכורתם העונתית.

ג'רמי לין נרגש

קרדיט – פורסם לראשונה