12 באוגוסט 2022

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה בספורט: קנדה הודיעה שלא תשתתף באולימפיאדה


קורונה בספורט: קנדה הודיעה שלא תשתתף באולימפיאדה

בווידאו: הספורטאים הישראלים מדגימים כיצד לעשות כושר בבידוד

מגיפת הקורונה נמשכת ביתר שאת ומשפיעה כמובן גם על עולם הספורט. אחרי השבתת מרבית הליגות, דחיית יורו 2020 בשנה אחת והאפשרות לדחיית האולימפיאדה, אנחנו ממשיכים לעדכן אתכם לאורך היום על כל ההשלכות של הקורונה על עולם הספורט.

כדורגל

* נשיא ארגנטינה אלברטו פרננדס, שבשבוע שעבר תמך בהמשך הפעילות הספורטיבית במדינה עם משחקים ללא קהל, התייחס לעצירת הליגה ואמר: "הכדורגל יכול לחכות. יש עניין של סדרי עדיפויות: קודם נדאג לבריאות של החולים וננסה לגרום לכך שלא ידבקו אנשים נוספים. אחר כך נגיע גם לספורט. המצב מסובך עבור כולם, צריך לגלות סבלנות".

* חביב חביבו, שחקן מכבי פתח תקוה לשעבר, נמצא כעת ברומניה כשחקן פולי יאש וסיפר בראיון בצרפת: "הוכרז כאן מצב חירום, כמו בבית בצרפת, אבל אני מרגיש בטוח. רק הגעתי לאחרונה ואני עדיין משתכן במלון, אז אני צריך להישאר שם. אם כולם היו מקשיבים להוראות, יכול להיות שלא היינו מגיעים למצב הזה. אנחנו האירופים עקשנים, לא רוצים להקשיב. כשאומרים להישאר בבית, אז צריך להישאר בבית. זה לא מסובך, למה לנהוג בטיפשות?".

ענפים נוספים

* בזמן שהוועד האולימפי הבינלאומי בוחן את דחיית טוקיו 2020, מנהיגים ברחבי העולם ממשיכים להדגיש כי הם מתנגדים לקיום המשחקים בקיץ הקרוב. קנדה הודיעה הלילה כי החליטה שלא לאפשר לספורטאיה השונים להשתתף באולימפיאדה הקרובה, והיא המדינה הראשונה שעושה כך באופן רשמי. "בעוד אנחנו מבינים את הבעייתיות בהודעה שלנו, שום דבר לא חשוב יותר מבריאות ספורטאינו והקהילה העולמית", אמרו.

* סקוט מוריסון, ראש ממשלת אוסטרליה, הצטרף והבהיר: "זה תלוי בוועד האולימפי של אוסטרליה, אבל מבחינתנו התשובה היא אחת כי יש איסור יציאה מאוסטרליה לכל רחבי העולם. ההמלצה שלנו ברורה. הבריאות של האוסטרלים היא הדבר החשוב כעת".

* בג'קרטה, אינדונזיה, הפכו את כפר הספורטאים ממשחקי אסיה ב-2018 לבית חולים שדה עבור נדבקי הקורונה. מעל 4,000 אנשים אמורים להגיע לשם.קרדיט – פורסם לראשונה