6 בפברואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה: כריסטיאנו רונאלדו עם מחווה מרגשת לנפגעים


קורונה בספורט: חולה נוסף ב-NBA, מחווה מרגשת של כריסטיאנו רונאלדו
צילום: רויטרס

התפשטות נגיף הקורונה ממשיכה לטלטל את הספורט העולמי. אחרי שכמעט כל הליגות ברחבי העולם בוטלו והושעו מחחש להידבקות, ממשיכים להגיע דיווחים על המתרחש בקרב הקבוצות והשחקנים. במהלך היום נעקוב אחרי ההתפתחויות בספורט העולמי.

כדורגל

* רויטרס מדווחים: לחץ גדול על אופ"א לשנות סדרי עדיפויות. ביום שלישי תיערך שיחה מקוונת עם נציגי הקבוצות והליגות, והדרישה מאופ"א תהיה להתמקד בטיפול בליגות המקומיות – ולשים אותן בעדיפות ראשונה, לפני היורו והמפעלים האירופיים (ליגת האלופות והליגה האירופית). התקווה היא לדחות את היורו לשנה הבאה (טורניר שאמור להתקיים הקיץ ב-12 ערים בין 12 ליוני ל-12 ביולי), ולאפשר לליגות המקומיות להסתיים השנה ולהשלים אותן במלואן. הטענה היא שקבוצות רבות יספגו נזק כלכלי אם יידרשו לשלם משכורות מלאות על פחות משחקים, כשהן יפסידו סכומי עתק.

* מחווה מרגשת של כריסטיאנו רונאלדו: רשת בתי המלון של הכוכב הפורטוגלי תוסב לבתי חולים, בהם יוכלו אזרחי פורטוגל להיבדק בחינם. כוכב יובנטוס הוא זה שישלם את שכר הרופאים ועובדי בתי החולים.

* שחקני הסריה A תורמים כסף למאבק בקורונה. לאחר שלאונרדו בונוצ'י תרם 120 אלף יורו, הצטרף אליו לורנצו אינסינייה ותרם 100 אלף דולר לבית החולים בנאפולי. אינטר תרמה 500 אלף יורו ואטאלנטה גייסה 100 אלף יורו מהשחקנים והאוהדים.

* אשתו של מיקל ארטטה העלתה פוסט באינסטגרם כדי לעדכן את כל אוהדי ארסנל, מכריו וחבריו לגבי מצבו. לורנה אמרה שמאמן התותחנים, שנדבק בנגיף הקורונה "מרגיש טוב" כפי שהוא עצמו אמר בהודעה הרשמית של הקבוצה בסוף השבוע. "הרגשתי מחויבות לחלוק איתכם את מה שאנחנו עוברים תחת כל הנסיבות הנוכחיות", אמרה ארטטה, "אני רוצה להודות לכולם ששלחו מחשבות חיוביות, הודעות, אימיילים והתקשרו, זה באמת מחמם את הלב. אני מבינה שאתם רוצים לדעת מה קורה. בעלי מרגיש טוב, הוא בסדר. זה נכון שהיו לו סימפטומים של הנגיף, אבל הסימפטומים לא היו מונעים ממנו ללכת לעבוד במצב נורמלי. הוא פשוט היה לוקח איבופרופן או פרקטמול ומגיע לעבוד, זה ממש לא משהו רציני מדי. היה לו חום, קצת כאב ראש וזהו. זו החוויה שלו. ילדיי ואני בסדר גמור. מסתבר שהנגיף לא קטלני, הוא יכול להיות כזה עבור מספר מסוים של אנשים, אבל הרוב יעברו אותו עם סימפטומים עדינים יחסית. אולי יש אנשים שסובלים מסימפטומים רבים יותר מאשר אחרים, אבל זה לא משהו נורא".

כדורסל

* אחרי רודי גובר ודונובן מיטשל מיוטה, חולה קורונה נוסף ב-NBA: הפעם מדובר בכריסטיאן ווד, שחווה את עונתו הטובה בקריירה. שחקן הפנים בן ה-24 שמר על גובר בהפסד הפיסטונס 111:105 לג'אז בשבת שעברה, משחק בו קלע 30 נקודות.

* מאמן קבוצת הנשים של מכללת קליבלנד סטייט כריס קיאלסמייר נדבק בקורונה. במכללה הודיעו על הפסקת פעילות, לפחות עד ה-10 באפריל.

* נושמים לרווחה: טורונטו ראפטורס הודיעה שכל שחקני הקבוצה ואנשי הצוות נבדקו בחשש להידבקות בנגיף הקורונה, וכולם קיבלו תשובה שלילית. הראפטורס היו הקבוצה האחרונה ששיחקה מול יוטה של רודי גובר לפני שנמצא חולה.

ענפים נוספים

* על אף התפשטות הנגיף, בעלי ה-UFC דיינה ווייט מבהיר: הקרבות ימשיכו להיערך כסדרם. הבעיה כעת היא למצוא אולמות שיוכלו לארח אותם, ועל כן עשויים בארגון לנדוד ללונדון לקרב הבא.

* ב-NFL התעקשו כי העונה תצא לדרך כסדרה, בשבוע הבא, אז ייפתח שוק השחקנים החופשיים וניתן יהיה לערוך בדיקות רפואיות לשחקנים, אולם קבוצות רבות מפקפקות בהיתכנות של התחזית הזאת. המשחקים עצמם יתחילו רק ב-10 בספטמבר.קרדיט – פורסם לראשונה