7 בפברואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה מי? סטארטאפ ישראלי עוזר לחברות לגייס עובדים חדשים מרחוק


ב-Spetz בנו מערכת אוטומטית מבוססת צ׳אטבוט שמאפשרת לחברות לתקשר עם מועמדים מתחילתו ועד סופו של תהליך הגיוס. כעת, החברה מודיעה על גיוס ראשון של 750 אלף דולר


מקור: Unsplash

הסטארטאפ הישראלי Spetz​, אשר רוצה להכניס כמה שיותר אוטומציה לתהליך גיוס עובדים חדשים, נחשף לראשונה ומודיע על גיוס של 750 אלף דולר. את הגיוס הובילה קרן GoAhead Ventures האמריקאית, אליה הצטרפו תוכנית ההאצה Fusion LA, משפחת לגזיאל ו-Launch It Capital.

עבודה מול אלפי מועמדים מרחוק

ב-Spetz (ספץ) פיתחו מערכת מבוססת צ׳אטבוט שניתן להטמיע בכל פלטפורמת מסרים מיידיים קיימת כדוגמת וואטסאפ, סלאק או מסנג׳ר. במקביל, המערכת מתחברת למערכות ניהול המועמדים שבה עושה שימוש כל חברה, כדוגמת Comeet ו- Niloosoft, על מנת לאפשר לאנשי ה-HR ליצור קשר עם המועמדים בכל שלב בתהליך הגיוס.

למעשה, בחברה מסבירים כי המערכת יכולה לנהל את כל תהליך הגיוס – מתחילתו ועד סופו; החל מאיסוף הלידים מכל מקורות הגיוס השונים – חברות השמה, עמודי פייסבוק וכו׳; דרך ביצוע סינון ראשוני ישירות מול המועמדים; עדכונם בסטטוס התהליך; שליחת תזכורות אודות ראיונות; ולבסוף – איסוף פידבק על התהליך כולו. היתרון הגדול הוא שכל התהליך הזה לא דורש התערבות ידנית, אלא מבוסס על הגדרות ותסריטי שיחה שהוגדרו מראש על ידי כל חברה.רוצים לראות איפה החברים שלכם עובדים?


רוצים לראות איפה החברים שלכם עובדים?
ללוח מיתוג המעסיק גיקטיים אינסיידר לחצו כאן >

לפי Spetz, ביכולתה של המערכת לחסוך לחברות מאות שעות עבודה במיון מועמדים לא רלוונטים, להוריד את אחוזי הנטישה במהלך תהליך הגיוס – הודות לעדכון מתמיד של המועמד, וקיצור משך הזמן של הליך הגיוס פר מועמד. בנוסף, בחברה מתגאים שדרך הפנייה והעדכון של המועמדים מותאמת אליהם אישית, כך שאם מועמד מסוים הוא סטודנט בתקופת מבחנים, המערכת יודעת לפנות אליו בשפה קלילה דרך הוואטסאפ רק בשעות הערב, ואולי אפילו לשלב כמה גיפים תוך כדי. מנגד, אל מועמדת חרדית שאינה עובדת כרגע, המערכת תפנה דרך פלטפורמה רלוונטית יותר כמו מייל ובמהלך היום.

בשיחה עם גיקטיים אמר ים דביר, מנכ”ל החברה, כי עולם הגיוס סובל היום מבעיות רבות; מצד אחד, ניתן לפנות למועמדים רבים דרך ערוצי שיווק שונים ולקבל כמות גדולה מאוד של קורות חיים, אבל מצד שני – כל מועמד מצפה לקבלת מענה ויחס כמה שיותר מהר. ״העומס על מחלקות הגיוס מייצר מציאות שבה לוקח לעיתים מספר שבועות להחזיר תשובה למועמד, ועל חלק גדול מאוד מקורות החיים בכלל לא מספיקים לעבור. ברגע שנמצא מועמד מתאים מרימים אליו טלפון ואם הוא לא ענה – מתקדמים לבא אחריו ברשימה. זה יוצר מצב אבסורדי שבהרבה מהמקרים המועמדים הטובים נאלצים להתפשר על החברות ואילו החברות נאלצות להתפשר על המועמדים, רק כי התהליך לקוי מהיסוד״, מסביר דביר.

איך המוצר שלכם יכול לסייע בתקופה קשה זו? האם בכלל יש גיוסים בימים אלו?

״אף אחד לא יודע מהן ההשלכות של משבר הקורונה לטווח הקצר. חברות רבות, גם פה בארץ, שנערכו מראש לעבודה מהבית ממשיכות כיום את תפקודן בצורה המיטיבית ביותר, וזה כולל גם את מחלקות ה- HR. חברות אלה עובדות כבר היום על פתרונות גיוס מרחוק, והפיתרון שלנו משתלב במאמצים אלו באופן מושלם. בשבועיים האחרונים חברות עימן היינו בקשר הביעו עניין מוגבר במוצר בשל העובדה שהוא מאפשר צמצום הגעה למשרד, דבר שבטווח הקרוב והרחוק מסתמן כמשמעותי. אנחנו עושים כמובן את ההתאמות הנדרשות כדי לעזור לכל החברות האלו״, מסביר דביר.

בהתייחסו למשבר הקורונה בו נמצא ענף ההייטק, אומר דביר כי חברות צריכות לשמור על קשר הדוק עם המועמדים והעובדים תוך כדי ניהול מרחוק, ולכן המוצר של Spetz רלוונטי עוד יותר.

צוות Spetz, קרדיט צילום: איתי אוסי

​Spetz הוקמה על ידי ים דביר (מנכ”ל), יעל פלורנטל (סמנכ”לית תפעול) ואלון סלוצקי (סמנכ”ל טכנולוגיה). היא מעסיקה כיום 9 עובדים במשרדיה בתל אביב ובארה״ב, ובכוונתה להכפיל את מצבת עובדיה במהלך 2020. לפי החברה, היא מייצרת הכנסות מיום הקמתה, ובין לקוחותיה ניתן למנות את Soda Stream, EY, אלביט ואדם מילא. הגיוס ישמש אותה להמשך התרחבותה בשוק האמריקאי, וכן להרחבת היצע פתרונות התקשורת שלה לפלטפורמות מסרים מיידים ומערכות גיוס נוספות.


Avatar

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It


קרדיט – פורסם לראשונה