6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה: מניין החולים בישראל עומד כעת על 427 נשאים חיוביים


על פי נתוני משרד הבריאות שפורסמו היום (רביעי), במהלך היממה האחרונה טיפס מניין החולים המאומתים בנגיף הקורונה ל-427 חולים חיוביים סך הכל. מתוכם, 401 מוגדרים במצב קל, 10- במצב בינוני, 5- במצב קשה, ו-11 חולים החלימו ושוחררו. 

כעת מאושפזים בבתי החולים 236 חולים לצד 71 חולים הנמצאים בטיפול ביתי, מתוכם 8 בטיפול במלונית הייעודית שנפתחה אמש, לאחר שהוסבו בתי מלון בהוראת פיקוד העורף למוקד טיפול לנשאי קורונה. 

ההודעה על זינוק במספר החולים מגיעה בצל ההצהרתו המיוחדת של ראש הממשלה אמש, בה הודיעה על החמרת המדיניות הננקטת להתמודדות עם הנגיף הקטלני ובלימת התפשטותו ברחבי ארץ. נתניהו התריע במהלך ההצהרה ואמר כי "לא מדובר במשחק ילדים" והפציר בציבור להישמע להוראות וההנחיות המחמירות של משרד הבריאות.

לאחר הדברים, גם ראשי המגזר החרדי התגייסו למלחמה בהתפשטות הווירוס הקטלני, ובכירים במועצת גדולי התורה של אגו"י, אדמו"רים, רבנים וראשי ישיבות, יצאו בקריאה לציבור לציית להנחיות משרד הבריאות אותן הגדירו כפיקוח נפש. בנוסף, לצד הקריאה להיענות בקרב המגזר ובצל ריבוי המבודדים, הודיעה תחנת הרדיו קול ברמה כי על פי פסיקת הרבנים, ניתן לצאת לידי חובה על ידי תפילה בשידור חי. 

גם האדמו"ר מסאטמר קיים במהלך הלילה שיחה במהלכה דנו בהתפשטות נגיף הקורונה בארה"ב. בסיומה של השיחה הוחלט על סגירת כל מוסדות הלימוד של החסידות ל-15 יום. גם במועצת גדולי התורה קראה כאמור לשמירה על ההוראות מגורמי הבריאות, אליהם הצטרפו גורמים מאיחוד מוסדות גור שפרסמו מודעה לפיה ההוראות "אינן בגדר המלצה בלבד – אלא בגדר חובה גמורה". 

בתוך כך, משרד הבריאות פרסם אמש איסורים חדשים על ציבור האזרחים, בין היתר איסור השהות בפארקים, הביקור בקניונים, בגני המשחקים, חופי הים או כל מרחב ציבורי אחר – לרבות אלו הנמצאים במרחבים פתוחים. עוד המליצו לציבור שלא לבוא במגע לא הכרחי עם אנשים, להימנע משימוש במעליות וחללים סגורים ולהשתדל שלא לצאת מהבית, למעט צרכים מוגדרים וחיוניים ולפרקי זמן קצרים.

קורונה- שאלות ותשובות 

קרדיט – פורסם לראשונה