6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה: מספר החולים בישראל עלה ל-200; נדחה משפט נתניהו


התפשטות הקורונה: מספר החולים בישראל עלה ל-200; נדחה משפט נתניהו
צילום: רוני כנפו, עריכה: שאול אדם

עם התחדשות ההנחיות מפני התפשטות הנגיף בישראל, עלה מספר הנדבקים בווירוב בארץ ל-200 בני אדם. על פי משרד הבריאות, מצבם של 178 מוגדר קל, 11 במצב בינוני, שניים במצב קשה, וארבעה החלימו ושוחררו לביתם.

בית המשפט המחוזי בירושלים החליט על דחיית מועד פתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ביותר מחודשיים. זאת, בעקבות הכרזת שר המשפטים אמיר אוחנה על מצב חירום לאור משבר הקורונה, שמשמעותו הקפאת פעילות בתי המשפט השלום והמחוזי ברחבי הארץ ל-24 שעות. כמו כן, על פי הוראות משרד הבריאות, כל מוסדות החינוך הפסיקו לפעול החל מהבוקר ונסגרו מקומות הבילוי כדוגמת קניונים, בתי קולנוע, חדרי כושר ובתי קפה. נכנס לתוקף האיסור על התקהלות של יותר מעשרה אנשים.

גם ברחבי העולם ממשיך וירוס הקורונה לתת את אותותיו. הבית הלבן הכריז כי בדיקת הקורונה של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, חזרה שלילית, והוא אינו נדבק בנגיף. לעומתו, אשת ראש ממשלת ספרד פדרו סנצ'ס – ביגונה גומז, חלתה בווירוס. בקונגו אובחן מקרה הקורונה הראשון אצל אזרח שחזר מפריז, ובסין עלה מניין המתים ל-3,199 בני אדם.

10:12 – התנועה בכבישי ישראל ירדה ב-50% בשל ההנחיות החדשות

המרכז לניהול התנועה של חברת נתיבי ישראל מסר כי נפח התנועה בכבישי ישראל ירד ב-50% לפחות. זאת, בעקבות ההנחיות החדשות להתמודדות עם נגיף הקורונה שהוכרזו אמש על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו. עוד נמסר כי נכון לשעה זו, אין כל עומס בכבישים.

09:12 – מספר החולים בנגיף הקורונה בתאילנד עלה ל-114

32 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף הקורונה זוהו בתאילנד ביממה האחרונה – כך הודיעו גורמי הבריאות במדינה. בכך, עלה מניין החולים בווירוס בתאילנד ל-114 בני אדם. מדובר במספר הגבוה ביותר של נדבקים ביממה שנרשם עד כה בתאילנד.

09:06 – מניין הנדבקים בנגיף הקורונה באינדונזיה עלה ל-117

21 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף הקורונה זוהו באינדונזיה – כך מסרו גורמי הבריאות במדינה. בכך, עלה מספר החולים בווירוס באינדונזיה ל-117 בני אדם. עוד נמסר כי 19 מבין הנדבקים החדשים, הם תושבי הבירה ג'קרטה, ושניים נוספים הם ממחוז ג'אווה.

08:34 – לאחר הקפאת פעילות בתי המשפט: פתיחת משפטו של נתניהו נדחתה

פתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נדחתה ביותר מחודשיים, לאחר החלטת שר המשפטים אמיר אוחנה להקפיא את פעילות בתי המשפט. דיון הקראת כתב האישום של נתניהו, שהיה אמור להיערך ביום שלישי השבוע, נדחה ל-24 במאי. ההחלטה מגיעה שעות בודדות אחרי הכרזתו של אוחנה על מצב חירום במערכת המשפט, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.

08:13 – משרד הבריאות: מניין החולים בנגיף הקורונה עלה ל-200

משרד הבריאות הודיע כי מניין החולים בנגיף הקורונה בישראל עלה ל-200. עוד נמסר כי מבין הנדבקים מצבם של 178 מוגדר קל, 11 במצב בינוני, שניים במצב קשה, וארבעה החלימו ושוחררו לביתם.

08:00 – מקרה ראשון של הידבקות בנגיף הקורונה באוזבקיסטן

מקרה ראשון של הידבקות בנגיף הקורונה זוהה באוזבקיסטן – כך הודיע משרד הבריאות במדינה.

07:32 – תוגבל התקהלות וכניסה לאל סלבדור בשל הקורונה

הקונגרס באל סלבדור אישר שורה של צעדי חירום שהציג הנשיא נאיב בוקלה, למניעת התפשטות נגיף הקורונה במדינה. בין הצעדים שאושרו הגבלות על כניסה למדינה ויציאה ממנה, כמו גם צמצום התקהלויות במרחב הציבורי. באל סלבדור לא דווחה עד כה מקרים של הידבקות בווירוס.

05:44 – אוסטרליה: נאסרה הכניסה למדינה ל-14 יום

אוסטרליה תטיל סגר של 14 יום לכל הטיסות הנכנסות אליה – כך אמר ראש ממשלת אוסטרליה, סקוט מוריסון. בין היתר, אוסטרליה תאסור כניסת ספינות מנמלים זרים למשך 30 יום נוספים. באוסטרליה עומד מספר החולים בנגיף על 250 בני אדם, ועל שלושה מקרי מוות.

05:13 – יפן: מניין הנדבקים בקורונה עלה ל-1,484 איש

מניין הנדבקים בנגיף הקורונה ביפן עלה ל-1,484 בני אדם – כך דיווחו כלי התקשורת במדינה. מספר הנדבקים כולל את 697 המאובחנים מספינת ה"דיימונד פרינסס" ששהתה לחופי יפן במשך קרוב לחודש, וכן מאזרחים ששבו למדינה מסין. מניין המתים כתוצאה מהנגיף במדינה עומד על 29 בני אדם.

04:11 – לאחר הטלת הסגר: בריטניה ממליצה לאזרחיה שלא לנסוע לספרד

ממשלת בריטניה אמרה לאזרחיה כי היא ממליצה להימנע מנסיעה לספרד, זאת ברקע התפרצות ווירוס הקורונה. אמש הכריזה ספרד על סגר חלקי כחלק ממצב חירום בן 15 ימים להתמודדות עם הנגיף. משרד החוץ הבריטי אמר כי על אזרחים בריטיים שנמצאים בספרד, לפעול על פי הוראות הרשויות המקומיות. בספרד, המדינה השנייה אחרי איטליה שנפגעה בצורה הקשה ביותר מהנגיף, מתו עד כה כ-193 בני אדם, ואובחנו כ-6,250 מקרי הדבקות.

03:30 – מקסיקו: מניין הנדבקים במדינה עלה ל-41

מספר החולים בנגיף הקורונה במקסיקו זינק ב-15 בני אדם ביממה, ועומד על 41 בני אדם, כך נמסר ממשרד הבריאות במדינה.

03:14 – קוריאה הדרומית: 76 אובחנו כחולים בקורונה ביממה האחרונה

76 בני אדם אובנו כחולים בקורונה ביממה האחרונה, מה שמעלה את מניין הנדבקים במדינה ל-8,162 בני אדם. עד כה 75 בני אדם מצאו את מותם מהנגיף בקוריאה הדרומית.

02:10 – סין: מניין המתים מווירוס הקורונה עלה ל-3,199

מניין המתים מווירוס הקורונה בסין עומד על 3,199 בני אדם, כשעשרה מתו רק ביממה האחרונה. מניין הנדבקים במדינה הוא 80,844 בני אדם.

01:52 – הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו: אובחן מקרה קורונה ראשון

הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו אמרה היום (ראשון) כי אובחן מקרה ראשון של וירוס הקורונה במדינה. החולה, גבר כבן 50, חזר לאפריקה מפריז. בהודעה מטעם הממשלה נמסר כי החולה במצב יציב ואשתו וביתו נכנסו לבידוד.

01:30 – ארה"ב: הנשיא טראמפ לא נדבק בקורונה

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע היום (ראשון) כי לאחר שעבר בדיקת קורונה, הוא לא נדבק בנגיף.

01:13 – משרד הבריאות: מוסדות החינוך יושבתו, קניונים ובתי קפה ייסגרו

משרד הבריאות פרסם את ההנחיות הציבוריות החדשות להתמודדות עם נגיף הקורונה:

מוסדות חינוך: כל מוסדות החינוך יפסיקו לפעול, ללא קשר למספר הילדים במסגרת. בכלל זה ייסגרו גם מסגרות החינוך המיוחד, הפנימיות, מעונות היום, המשפחתונים, מחנות הנוער, הקייטנות והצהרונים.

מרכזי בילוי: קניונים (למעט מרכולים ובתי מרקחת, מקומות שמוכרים מזון שלא לצריכה במקום), דיסקוטקים, ברים, פאבים ובתי אוכל ובכלל זה בתי אוכל בבתי מלון (למעט הפעלת בתי אוכל שיספקו מזון שלא לצריכה במקום), אולמות אירועים, חדרי כושר ובריכות שחיה, פארקי מים, גן חיות, ספארי, פינות חי, בתי קולנוע, תיאטרון ומוסדות תרבות אחרים, מתקני שעשועים ולונה פארק, מקומות לעריכת מופעים וירידים, אתרי מורשת.

אמצעי תחבורה: כלי שיט ציבורי, רכבל, יש להימנע מנסיעה של יותר משניים ברכב, יש להימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית ככל שניתן.

גופי דת: מקוואות לגברים, בתי מרחץ, תפילה וטקסים דתיים ייערכו בקבוצות של עד עשרה אנשים כל אחת, תוך שמירת מרחק של שני מטרים בן אדם לאדם ולא יותר משתי קבוצות בו זמנית.

מקומות עבודה: עסקים לטיפול לא רפואי בגוף האדם, הגעת חולים למקום העבודה, מקומות עבודה ייערכו להמשך העברת עבודה מהבית ללא התקהלויות כלל. לעת הזאת הם יוכלו להמשיך לעבוד כל עוד הם מקפידים על קיום מרחק של שני מטרים לפחות בין העובדים בכל המקומות והמתארים בהם העובדים נמצאים.

חל איסור ביקורים במסגרות רווחה, סיעוד או בריאות, המשמשים כבתים לחיים עבור תושביהם למעט מלווה אחד לכל היותר, רצוי מלווה קבוע.

01:10 – שר המשפטים הקפיא את פעילות בתי המשפט ל-24 שעות

שר המשפטים אמיר אוחנה הקפיא את הפעילות בבתי המשפט המחוזי והשלום ל-24 שעות, בשל התפשטות נגיף הקורונה. רק בימים האחרונים נכנסה לתוקף התקנה עליה חתם אוחנה ומאפשרת לו לעשות זאת. בהתאם להכרזה, יידונו מחר רק עניינים דחופים כגון מעצר ושחרור, עתירות דחופות לבג"ץ, וסעדים דחופים בהליכים אזרחיים.

01:07 – ספרד: אשת ראש הממשלה סנצ'ס חלתה בקורונה

אשת ראש ממשלת ספרד פדרו סנצ'ס, אובחנה היום (ראשון) כחולה בקורונה – כך נמסר ממשרד ראש הממשלה הספרדי. עוד נמסר כי הזוג במצב טוב.

00:25 – המרכז לשירותי דת הודיע על סגירת המקוואות לגברים

המשרד לשירותי דת הודיע כי לאחר התייעצות, הוחלט על סגירת כל המקוואות לגברים ברחבי הארץ – ציבוריים ופרטיים כאחד.קרדיט – פורסם לראשונה