6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה: מספר החולים עלה ל-529


משרד הבריאות הודיע הבוקר (חמישי) כי מספר החולים המעודכן נכון לשעה עשר בבוקר עומד על 529, כאשר 498 מהם במצב קל. עוד נמסר כי שישה במצב קשה ו-12 נוספים החלימו לחלוטין מהמחלה. 36 מהחולים נמצאים בבידוד בבית מלון.

בין המחלימים נמצא גם רופא מבית החולים מאיכילוב, שנדבק בעת חופשה באיטליה והיה בבידוד. "הרגשתי דאגה אמיתית ורצון להקל ולטפל מעומק הלב, כעת אני חוזר לבית החולים לטפל בחולים", אמר לאחר ששתי בדיקות הימצאות קורונה יצאו שליליות.

מדובר צה"ל נמסר כי חולה מספר 432 הוא משרת קבע בצה"ל, בן 24 ממרכז הארץ. כאמור, זהו החולה העשירי מהצבא ומצב קל. הוא נדבק לאחר שבא במגע עם חולה מאומת. עוד נמסר מדובר צה"ל: "‏חיל הרפואה, בשיתוף משרד הבריאות, מבצע חקירה אפידמיולוגית מקיפה שממצאיה יפורסמו בהמשך".

מהמרכז הרפואי פוריה דווח כי אחות במחלקה האורתופדית נדבקה בנגיף הקורונה. היא ובנה נדבקו בנגיף ככל הנראה מאב המשפחה, כך נמסר מהמרכז הרפואי. עוד נמסר: "האחות נמצאת בבידוד מיום ראשון והצוות הרפואי עודכן על כך. כתוצאה מכך, שמונה אנשי צוות בפוריה ייכנסו לבידוד".

בתוך כך, מהמרכז הרפואי שיבא בתל השומר נמסר כי שלווה דהאן, שנמצאה חולה בנגיף הקורונה לאחר ששהתה בספינת ה"דיימונד פרינסס" ביפן, שוחררה היום לביתה. דהאן שהתה במתחם המבודד בבית החולים במשך 28 ימים, ושוחררה לאחר ששתי בדיקות רצופות לגילוי הווירוס הראו תוצאה שלילית.

בשבוע שעבר חזרו לישראל בני הזוג עודד ורוחלה עופרים, מקיבוץ גבעת השלושה, זאת אחרי שהעבירו את החודש האחרון בבידוד בבית חולים צבאי ביפן, הנמצא מרחק של כשעה וחצי מטוקיו. הם התקבלו באופן מצומצם על ידי בני משפחתם הנרגשים, ובטרם יציאתם משטח השדה בוצעה לזוג הבדיקות המחמירות של מדינת ישראל לאיתור נשאי קורונה.

קרדיט – פורסם לראשונה