29 במאי 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה: מספר הנדבקים עלה ל-1,238, חשד למקרה מוות נוסף


משבר הקורונה:  רופא ילדים מבית חולים הדסה הר הצופים רופא ילדים אובחן אתמול כחיובי לקורונה, כך הודיעו הערב (שני) בבית החולים. עוד נמסר: "מתחקיר מיידי שבוצע העלה כי הרופא עובד גם גם בקופת חולים לאומית, כשהמרפאה בה פועל נסגרה בגלל מגע עם חולה קורונה. הרופא ואנשי הצוות שהיו עימו במגע נשלחו לבידוד וחשים בטוב. שני ילדים שהיו במגע עם הרופא הושמו בבידוד".

בבית החולים ציינו עוד כי המחלקה ממשיכה לתפקד באופן מלא, עם צוות חלקי. בתוך כך, ישנו חשד לפיו אדם שנפטר בבית החולים איכילוב היה חולה בקורונה.

כאמור, בשעות הבוקר הודיע משרד הבריאות כי מספר חולי הקורונה בישראל עלה ל-1,238, בהם 24 במצב קשה. מדובר בעלייה של 264 חולים מאז העדכון האחרון שנמסר אתמול. מנתוני משרד הבריאות עולה כי 74,498 נמצאים בבידוד, וכי 5,268 בדיקות בוצעו לאזרחים ב-24 השעות האחרונות. 

בתוך כך, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יכנס הבוקר דיון שיעסוק באפשרות להחמיר את ההגבלות על תנועת האזרחים, בו ייקחו חלק שר הבריאות יעקב ליצמן, שר הביטחון נפתלי בנט, שר האוצר משה כחלון, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שר האנרגיה יובל שטייניץ והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. במשרד הבריאות צפויים להמליץ לנתניהו להורות על החמרת ההגבלות. 

הישיבה תתקיים לאחר שאתמול אושרו התקנת תקנות שעת חירום, שעניינן הארכת שעון החורף בחודש נוסף, במקום להתחיל את שעון הקיץ ב-1 באפריל, כמתוכנן. היועץ המשפטי לממשלה בחן את פניית שר הפנים בנושא, אשר נומקה, בין השאר, בצורך לצמצם תנועה שלא לצורך של אזרחים ברחובות.

תמונת מצב קורונה, 23.3.20 (צילום: באדיבות משרד הבריאות)תמונת מצב קורונה, 23.3.20 (צילום: באדיבות משרד הבריאות)

ההחלטה באה בהמשך לראיון של שר הבריאות יעקב ליצמן שאמר בריאיון לחדשות 12 כי בממשלה שוקלים את הארכת שעון החורף בחודש נוסף כדי למנוע תנועה ברחובות בצל התפשטות נגיף הקורונה. ליצמן הוסיף ששר הפנים אריה דרעי כבר פועל לממש את המהלך הזה, כאשר המטרה היא לגרום לכך שיחשיך מוקדם כדי שאנשים ייצאו פחות לרחובות – וכך יפחת הסיכון להדבקה.

כאמור, לפי היוזמה הדחופה, שעון החורף ייכנס לתוקפו ככל הנראה רק בחודש מאי. ההערכות הן שאם מצב החירום יימשך גם במהלך אפריל, ייתכן ששעון החורף יוארך בהמשך גם לאחר חודש מאי. ההחלטה הגיעה לאור העובדה כי בימים האחרונים נראו למרות ההנחיות אנשים רבים, בהם ילדים, ברחובות, בגנים ציבוריים ובמגרשי משחקים.

קורונה – שאלות ותשובות והנחיות עדכניות

קרדיט – פורסם לראשונה