6 בפברואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה: נשיא ריאל מדריד לשעבר, לורנסו סאנס, מת


נשיא ריאל מדריד לשעבר, לורנסו סאנס, מת אחרי שחלה בקורונה

עדכון ראשון: 19:16

נשיא ריאל מדריד בשנים 1995-2000, לורנסו סאנס, מת הערב (שבת) אחרי שחלה בקורונה. סאנס בן ה-76 אושפז לפני כמה ימים, אבל בני משפחתו מיהרו לציין שהוא מרגיש טוב. עם זאת, ביומיים האחרונים כבר חלה הרעה במצבו אחרי שאחת הכליות שלו הפסיקה לעבוד.

בנו, לורנסו ג'וניור, שעדכן בימים האחרונים במצבו של אביו דרך הטוויטר, צייץ: "אבי הלך לעולמו. לא הגיע לו סוף כזה. אחד האנשים הכי נחמדים, אמיצים ובעלי מוסר עבודה גבוה שאי פעם הכרתי, עוזב אותנו. המשפחה שלו וריאל מדריד היו התשוקה שלו".

עוד לפני שאביו מת, כתב היום לורנסו: "המצב נותר כשהיה. הוא נלחם על חייו כמו אלוף, למרות שביומיים האחרונים הוא איבד הרבה מכוחו ואנחנו מתחילים לאבד תקווה. אנחנו מתפללים לנס".

סאנס היה חבר הנהלה בריאל מדריד בשנים 1985-1995. מיד לאחר מכן מונה לנשיא המועדון – תפקיד בו נשא עד יולי 2000, אז הפסיד בבחירות לפלורנטינו פרס. בתקופה שלו ריאל זכתה פעמיים בליגת האלופות ופעם אחת באליפות.

סאנס היה האיש שדאג לבניית הקבוצה המרשימה שכללה את רוברטו קרלוס, קלרנס סיידורף, דאבור שוקר ופרדראג מיאטוביץ', וגם היה זה שמינה את פאביו קאפלו למאמן ב-1996. הזכייה הראשונה מבין השתיים בליגת האלופות, ב-1998, הגיעה אחרי 32 שנה בהן הבלאנקוס לא הניפו את הגביע האירופי.

אחרי שעזב את ריאל מדריד, ניהל מו"מ לקניית פארמה האיטלקית, אבל ביולי 2006 רכש דווקא את מלאגה. המועדון האנדלוסי התנהל תחת סאנס, עד שהוא מכר אותו לאנשי עסקי קטארים ב-2010.

בנו של סאנס, פרננדו, שיחק בריאל מדריד ומלאגה ובתו נשואה לשחקן העבר של הבלאנקוס, מיצ'ל סלגאדו. בן נוסף, פאקו, שיחק בקבוצת המילואים של ריאל והיה חלק מהסגל בראסינג סנטאנדר ומאיורקה.קרדיט – פורסם לראשונה