30 בינואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה: נתניהו נערך להטלת סגר מלא עד לאחר פסח


העלייה במספר הנדבקים נמשכת: מניין חולי הקורונה בישראל עלה הבוקר (ראשון) ב-246 ל-3,865, בהם 66 במצב קשה, זאת לאחר שאמש פורסם כי 3,619 בני אדם זוהו כחיוביים לנגיף. לפי הנתונים של משרד הבריאות, מצבם של 3,616 מהחולים מוגדר קל ו-82 בינוני, כאשר בנוסף מונשמים 54 בני אדם. עד כה נפטרו כתוצאה מהנגיף 12 חולים, בעוד ש-89 החלימו ממנו. 

בתוך כך, ברקע ההתקדמות המשמעותית במגעים להקמת ממשלת אחדות, תתכנס היום הממשלה לישיבה מיוחדת, שבה ידונו ראש הממשלה והשרים באפשרות להחמיר את הגבלות התנועה שהוטלו על האזרחים.

נתוני הקורונה, 29.3, 8:00 (צילום: ללא)נתוני הקורונה, 29.3, 8:00 (צילום: ללא)

שלשום הבהיר נתניהו כי אם מגמת הנדבקים והמתים לא תתמתן, הממשלה תיאלץ להחריף את הצעדים, כולל הטלת סגר מלא החל מיום שני. ההערכה היא שמדובר בסגר שיימשך עד אחרי חג הפסח. 

משרד הבריאות פרסם אמש נתונים עדכניים בנוגע למספר הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל, ומהם עלה כי 3,619 ישראלים חולים בנגיף נכון לעת הזו, 54 במצב קשה, ביניהם 43 מונשמים. 

בנימין נתניהו, יעקב ליצמן. בדרך לסגר מלא (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)בנימין נתניהו, יעקב ליצמן. בדרך לסגר מלא (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

ביום רביעי האחרון נכנסו התקנות החדשות לתוקף, והובילו את המשטרה להעמיק את האכיפה ולתגבר את הכוחות הפרוסים ברחבי הארץ. השלב הבא הוא שילוב של כוחות צבא ומתן אישור למפקחי הרשויות המקומיות לרשום קנסות כנגד מפרי הצווים ובכך בעצם להכפיל את כוח האכיפה בשטח. גורמים במשטרה מדגישים כי המנדט שניתן למשטרה הנו לבצע משימה של אכיפה, שהמטרה שלה היא נעלה וחד־משמעית. 

בתוך כך, בהוראת ראש הממשלה פתחה ביום חמישי האחרון ישראל את הבונקר התת־קרקעי לשעת חירום באזור ירושלים, שממנו יפעל המרכז הלאומי לניהול משברים. המרכז נועד במקורו לניהול מלחמות, וכעת הוחלט להשתמש בו לניהול משבר הקורונה בישראל. גורמים במשרד ראש הממשלה הבהירו כי מדובר ב"עוד כלי לניהול, שליטה, בקרה ומעקב. אנו מבינים שהמשבר ילווה אותנו עוד זמן ממושך".

קרדיט – פורסם לראשונה