6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה – עדכונים שוטפים | כמעט 800 אלף נרשמו בשירות התעסוקה; העצמאים מפגינים: "בפצע מטפלים ישר, כשהוא מדמם" – בריאות


כספומט, קורונה

הבנקים מקשה דווקא בזמן משבר. למצולם אין קשר לכתבהצילום: אמיל סלמן

"זאת נבזות ממדרגה ראשונה", אומר בכעס צבי, 76, מתל אביב: "אנחנו לקוחות של בנק הפועלים יותר מ–60 שנה וכל השנים היינו לקוחות הכי טובים. מעולם לא הייתי בחריגה של אגורה. לאור המצב בימים האחרונים פניתי לבנק בטלפון וביקשתי להגדיל את המסגרת". צבי מספר שהבקשה היתה רק למען הזהירות: "אמרתי להם שאנחנו אנשים מבוגרים ובתוך הבלגן אנחנו עלולים להיכנס למינוס שלא מרצון, בגלל שאין לנו אפשרות להגיע לבנק ולסדר את זה. הפקיד ענה לי: 'אתה יודע טוב טוב שבגילך לא נותנים לעשות את זה'. ממש במלים האלה". את צבי התגובה הזאת הפתיעה מאוד: "אני לא רוצה מכם כסף, אני גם לא לוקח ריבית על המזומן שאני מחזיק אצלכם. אבל מסגרת? תתביישו! למה לא מסתכלים על ההיסטוריה שלי, אם לא 60 שנה אחורה אז גם 20 שנה".

ניתן להניח שכמו צבי, רבים פנו בימים האחרונים לבנקים וביקשו להגדיל את המסגרת. כ–800 אלף איש הוצאו לחל"ת או פוטרו מאז אמצע מארס, ועצמאים רבים מתמודדים עם חיתוך חד בהכנסות.

לפי בדיקה של TheMarker, בעקבות הצמצום בהכנסות משקי הבית, צפויים משקי בית רבים שהם מתחת לעשירון השישי, להיות במצב שבו ההוצאות עולות על ההכנסות. משמעות הדבר היא שחלק גדול מהציבור יהיה במינוס.

לכתבה המלאה

קרדיט – פורסם לראשונה