2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה: שר הבריאות ליצמן ורעייתו אובחנו כחולים בנגיף


הנגיף לא פוסח על בכירי הממשלה: מלשכת שר הבריאות נמסר הלילה (חמישי) כי שר הבריאות יעקב ליצמן ורעייתו אובחנו כחולים בנגיף הקורונה. עוד נמסר מהמשרד כי השר ורעייתו חשים בטוב, מטופלים כראוי, וכי הם צפויים לשהות בידוד ביתי ובהשגחה בהתאם להנחיות שניתנו על ידי המשרד. 

כפי שדורשות ההנחיות ובהתאם לחקירה האפידמיולוגית שתתבצע לשר ולאשתו, יימסרו הודעות שיורו על כניסה לבידוד למי שבא במגע הדוק עם השניים בשבועות האחרונים. בעקבות ההודעה, יורו ראש המל"ל,מאיר בן שבת, מנכ"ל המשרד, משה בר סימן טוב, וכן שורה של בכירים נוספים להיכנס לבידוד. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו עודכן בפרטים החדשים. עוד נמסר בהודעה כי השר ימשיך לעבוד ולנהל את סדר יומו הרגיל בבידוד בביתו, בהתאם להמלצות הצוות הרפואי בעניינו. 

בנימין נתניהו ויעקב ליצמן במסיבת עיתונאים (צילום: מרק ישראל סלם)בנימין נתניהו ויעקב ליצמן במסיבת עיתונאים (צילום: מרק ישראל סלם)

מוקדם יותר השבוע דווח כי גם הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, ייכנס לבידוד במשרדו עד סוף השבוע ומשם ימשיך בלוח הזמנים הרגיל שלו. עוד נמסר כי הרמטכ"ל חש בטוב ולא מפגין את תסמיני נגיף הקורונה, וכי הוא צפוי להיבדק בקרוב.

הסיבה לכניסתו של כוכבי לבידוד היא דיון שנערך ב-22.3.2020, במהלכו  נכחו מפקדים של יחידת הקישור לרשויות של פיקוד העורף. אחד מהמפקדים אובחן היום כחולה בנגיף הקורונה. לצד כוכבי, בדיון האמור השתתפו גם מפקד פיקוד העורף וראש אגף המבצעים, ועל כן ייכנסו גם הם לבידוד עד סוף השבוע. 

 

קרדיט – פורסם לראשונה