2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה – תקנות החירום החדשות נכנסו לתוקפן: האכיפה תוגבר


הבוקר (ראשון) בשעה 8:00 נכנסו לתוקפן הנחיות החירום החדשות שגיבש משרד הבריאות ואישרה הממשלה למאבק בנגיף הקורונה. על פי התקנות, יעבור החל מהיום המגזר הממשלתי למתכונת חירום, שתאפשר אספקת שירותים חיוניים לאזרח אך תצמצם לכ-30% את מצבת כוח האדם המוגדרים חיוניים אשר ימשיכו לעבוד מהמשרד ומהבית. זאת, למעט גופים שיוכלו לעבוד ביותר מ-30% ובהם גופי הבריאות, הרווחה והביטחון.

מתכונת החירום תחול גם על גופים שאינם ציבוריים, שגם בהם תתאפשר עבודה מהבית. באשר לעסקים פרטיים קובעות התקנות כי יחול הכלל הרוחבי על פיו במקום העבודה לא ישהו בעת ובעונה אחת יותר מ-30% ממצבת כוח האדם או עד 10 עובדים (לפי הגבוה מביניהם).

על מנת לוודא שהציבור לא יחוש מחסור במזון, בתרופות, בשירותים פיננסים, באיסוף אשפה, באספקת אנרגיה ועוד, הוגדרו גופים חיוניים שיכולים לחרוג מהכלל הרוחבי. גופים אלה יוכלו לפעול  עם יותר מ-30% ממצבת כוח האדם על מנת להבטיח את מתן האספקה הסדירה והשירותים הנדרשים, תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות. אמצעים אלה נועדו לאפשר לכמה שיותר עובדים לשהות בביתם, למזער את היקף ההדבקות ובמקביל לאפשר תפקוד חיוני של המשק.

בנוסף, האפשרות לקיים אימוני ספורט מחוץ לבית הוגבלה להשתתפות שני אנשים בלבד, לאחר שעמדה קודם לכן על חמישה אנשים.

כזכור, במהלך השבת התעלמו אזרחים רבים מההנחיות ויצאו אל הפארקים והחופים, מה שאילץ את מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, לפרסם ציוץ בטוויטר: "אל תצאו מהבית. הקפידו על ההנחיות של משרד הבריאות, אחרת נמצא את עצמנו בהתפרצות משמעותית. אני מבקש מהציבור להשאר בבית, מי שיצא – נא לחזור הביתה".

קורונה – שאלות ותשובות

קרדיט – פורסם לראשונה