2 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה: 39 מקרים חדשים בסין; 8 קורבנות נוספים בארה"ב


משבר הקורונה: 39 מקרים חדשים בסין; שמונה קורבנות נוספים בוושינגטון
צילום: לע"מ, עריכה: ליר שפיגלר

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט ברחבי העולם. מניין הקורבנות בוושינגטון שבארצות הברית עלה הלילה (שישי) ל-74 בני אדם, לאחר ששמונה נוספים מתו מהנגיף. בפנמה נרשמה עלייה נוספת במניין הנדבקים שהגיע ל-109. מנגד, נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו אמר כי הוא מצפה שהשיא של התפשטות הנגיף תחלוף תוך שלושה או ארבעה חודשים. בדרום קוריאה המשיכה מגמת הירידה ונרשמו 87 מקרים חדשים של הנגיף ביממה האחרונה.

בישראל עלה אתמול מניין הנדבקים החולים בקורונה ל-677 בני אדם. שישה מתוכם במצב קשה, בהם קשישה בת 89 מבית האבות "נופים" בירושלים, המאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם וסובלת מהידרדרות נשימתית. בנוסף, 13 מאושפזים באורח בינוני, ומצבם של השאר מוגדר קל. 14 בני אדם החלימו לחלוטין מהנגיף ושוחררו לבתיהם.

04:20 – מושל קליפורניה הורה לתושבים להישאר בביתם

מושל קליפורניה שבארצות הברית גווין ניוסם הוציא צו המורה לתושבים להישאר בבתים בשל החשש מהתפשטות נגיף הקורונה. ניוסם פנה לתושבים ואמר להם שהם יכולים לצאת מהבית רק במידת הצורך.

03:32 – קוריאה הדרומית: מניין החולים עלה ל-8,652

87 מקרים חדשים של נגיף הקורונה אובחנו בקוריאה הדרומית – כך מסר המרכז לבקרת ומניעת מחלות במדינה. עם אבחון המקרים החדשים, מניין החולים בנגיף במדינה עלה ל-8,652 בני אדם.

02:30 – ניו זילנד: מניין הנדבקים מנגיף הקורונה עלה ל-39

מניין הנדבקים מנגיף הקורונה בניו זילנד עלה ל-39 – כך מסר משרד הבריאות במדינה. זאת, לאחר שאובחנו 11 מקרים חדשים של הנגיף. עוד נמסר כי כל 11 החולים לא ביקרו בבית החולים והיו בבית בבידוד עצמי.

02:22 – סין: שלושה בני אדם נוספים מתו בשל נגיף הקורונה

שלושה בני אדם נוספים מתו בסין בשל הידבקות בנגיף הקורונה ביממה האחרונה – כך מסרו הרשויות במדינה. עם המתים הנוספים, מניין הקורבנות במדינה עלה ל-3,248 בני אדם. עוד נמסר כי 39 מקרים חדשים של הנגיף אובחנו תוך יממה, עלייה של חמישה מקרים מהיממה הקודמת.

02:10 – האיטי הכריזה על עוצר בשל התפרצות הנגיף

ממשלת האיטי הכריזה על מצב חירום במדינה בשל התפשטות נגיף הקורונה. הממשלה מסרה כי תסגור את גבולותיה ותטיל עוצר לאחר שאובחנו שני מקרי הדבקה ראשונים במדינה. נשיא המדינה ג'ובנל מויס אמר כי שדות התעופה והגבולות יסגרו ויישארו פתוחים רק לתנועת סחורות.

02:03 – פנמה: אובחנו 28 מקרים חדשים של הנגיף

28 מקרים חדשים של נגיף הקורונה אובחנו בפנמה – כך עדכן שר הבריאות של פנמה רוסאריו טרנר. עם אבחון המקרים החדשים, מניין הנדבקים במדינה עלה ל-109.

01:18 – ארה"ב: מניין הקורבנות בוושינגטון עלה ל-74

שמונה בני אדם נוספים מתו כתוצאה מנגיף הקורונה בוושינגטון שבארצות הברית – כך מסרו הרשויות במדינה. עם מקרי המוות החדשים, מניין הקורבנות בוושינגטון עלה ל-74, המדינה עם מספר המתים הרב ביותר מהנגיף בארצות הברית.

00:42 – בולסונארו: "מצפה ששיא ההתפשטות יחלוף תוך 3-4 חודשים"

נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו אמר כי הוא מצפה ששיא התפשטות נגיף הקורונה יחלוף תוך שלושה או ארבעה חודשים. "בשישה או בשבעה חודשים ברזיל תוכל לחזור לנורמה", אמר בולסונארו.

23:35 – גורם במשטרה: הרעיון בהנחיות הוא לייצר הרתעה

גורם במשטרה הבהיר את ההנחיות של ראש ההמשלה, ואמר כי המשטרה תתגבר את המערכים שלה החל ממחר ואל תוך סוף השבוע והשבוע הבא. "נרחיב את האכיפה. תהיה נוכחות משטרתית רחבה בצירים ובערים, הניידות יהיו בולטות. הרעיון הוא לייצר הרתעה".

הוא הוסיף כי הכוחות ינסו "לוודא שמי שלא צריך לנוע סתם ממקום למקום לא יעשה את זה. הדגש של אכיפת המשטרה יהיה על בתי עסק, כדי לוודא שאין הפרות של הצו והתקהלויות אסורות". הוא הוסיף כי המשטרה לא תאכוף את איסור התכנסות בבתי תפילה. "במקום שבו יהיו דברים בוטים ומתריסים נטפל", אמר גורם במשטרה.

22:34 – בת 89 מאושפזת במצב אנוש בהדסה עין כרם

בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים מסרו כי חלה הידרדרות נשימתית מהירה במצב של בת 89, המוגדר כעת אנוש. החולה היא אחת מדיירות מבית האבות "נופים" בירושלים, שדייריו הושמו בבידוד בעקבות הידבקות בנגיף. דייר נוסף מאותו בית אבות מאושפז במצב קשה בבית החולים שערי צדק.

22:14 – מניין חולי הקורונה בישראל עלה ל-677

משרד הבריאות מסר כי מניין חולי הקורונה עלה ל-677. בין הנדבקים שישה במצב קשה, 13 בינוני והיתר במצב קל.

(עדכון ראשון: 02:22)קרדיט – פורסם לראשונה