30 בינואר 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

קורונה: 48 מתים בוושינגטון; קולומביה סוגרת את שעריה


נגיף הקורונה ממשיך להתפשט, ומניין החולים בישראל עומד היום (שלישי) על 298 בני אדם. מתוכם ארבעה במצב קשה, תשעה במצב בינוני ומצבם של השאר מוגדר קל. במקביל, בממשלה אישרו צעדים נוספים לבלימת התפשטות הנגיף, הכוללים בין היתר העברה של המגזר הציבורי למתכונת חירום, וצמצום של 70% במספר העובדים במגזר הפרטי. ההגבלות שהוטלו עד כה – השבתת לימודים, סגירת בתי קפה, מסעדות ומקומות ובילוי, ואיסור על התכנסויות של יותר מעשרה אנשים – נמשכות.

המאבק בווירוס נמשך גם ברחבי העולם. בוושינגטון שבארצות הברית עלה מספר המתים ל-48 בני אדם, ויותר מ-900 נמצאו חיוביים לנגיף. במונגוליה ובמקסיקו זוהו מקרים נוספים של הידבקות בווירוס. עם זאת, בסין, המדינה בה התפרץ הנגיף, נמשכת הירידה במספר מקרי ההידבקות, ובקוריאה הדרומית זהו היום השלישי ברציפות שבו מניין החולים החדשים ביממה נמוך ממאה.

05:10 – הפריימריז הדמוקרטיים באוהיו נדחו בשל הקורונה

הפריימריז הדמוקרטיים שהיו אמורים להתקיים באוהיו נדחו בעקבות התפשטות נגיף הקורונה – כך הודיע מושל המדינה מייק דה-ויין. מוקדם יותר, דחה שופט אמריקני את הבקשה להעביר את הפריימריז ל-2 ביוני. דה-ויין ציין כי לטובת דחיית הפריימריז, משרד הבריאות במדינה יכריז על מצב חירום ויורה לסגור את הקלפיות מחשש שהעובדים בהן, חלקם בני יותר מ-65, יידבקו בווירוס.

03:57 – מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בדרום קוריאה עלה ל-8,320

84 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף הקורונה זוהו ביממה האחרונה בקוריאה הדרומית – כך הודיע המרכז לבקרת מחלות ומניעתן במדינה. בכך, עלה מספר החולים בקוריאה הדרומית ל-8,320 בני אדם. זהו היום השלישי ברציפות שמספר הנדבקים החדשים הוא מתחת למאה, כשב-29 בפברואר נרשם שיא של 909 חולים חדשים ביממה אחת.

03:22 – מספר החולים בנגיף הקורונה במקסיקו עלה ל-82

29 בני אדם נוספים אובחנו כחולים בנגיף הקורונה במקסיקו ביממה האחרונה – כך הודיע משרד הבריאות במדינה. בכך, עלה מספר הנדבקים בווירוס במקסיקו ל-82 בני אדם.

02:57 – מונגוליה: זוהו שלושה מקרי הידבקות חדשים בנגיף הקורונה

שלושה מקרים חדשים של הידבקות בנגיף הקורונה זוהו במונגוליה – כך הודיעו הרשויות במדינה. בכך, עלה מספר החולים במונגוליה לארבעה בני אדם. עוד נמסר כי שלושת החולים החדשים הוחזרו למדינה בטיסות מיוחדות מקוריאה הדרומית ומגרמניה. החולה הראשון שזוהה במונגוליה בשבוע שעבר היה אזרח צרפת שעובד במדינה.

02:30 – קולומביה: הגבולות ייסגרו למניעת התפשטות נגיף הקורונה

קולומביה תסגור את גבולותיה כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה – כך הודיע נשיא המדינה איוואן דוקה. על פי ההודעה, הגבולות ייסגרו החל ממחר ועד ל-30 במאי. עד כה אובחנו בקולומביה 54 מקרי הידבקות בווירוס.

02:10 – 13 מתים ביממה מנגיף הקורונה בסין

21 מקרי הידבקות חדשים בנגיף הקורונה זוהו בסין ביממה האחרונה – כך מסרו גורמי הבריאות במדינה. בכך, עלה מספר החולים בווירוס בסין ל-80,881 בני אדם. בנוסף לכך, מניין המתים עלה ב-13 בני אדם ביממה האחרונה, ומספר הקורבנות עומד כעת על 3,226.

01:25 – ארה"ב: מניין המתים מנגיף הקורונה בוושינגטון עלה ל-48

שישה בני אדם נוספים מתו מנגיף הקורונה בוושינגטון שבארצות הברית – כך הודיעו גורמי הבריאות במדינה. בכך, עלה מניין מתים מהווירוס בוושינגטון ל-48, ומספר הנדבקים עומד על 904 בני אדם. כל ששת מקרי המוות החדשים הם במחוז קינג שליד סיאטל.

00:40 – בנט הורה על צמצום כניסת פלסטינים לישראל בשל הקורונה

שר הביטחון נפתלי בנט אישר צעדים נוספים ביחס לשטחי הרשות הפלסטינית ורצועת עזה במטרה לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה, שייכנסו לתוקף מחר. בנט מסר כי כניסת פלסטינים לשטח ישראל תותר רק לעובדים בתחומי הבריאות, החקלאות, הסיעוד והבניין. כניסת העובדים תהיה כפופה לשהותם בישראל במשך חודש עד חודשיים, באחריות המעסיקים. עוד מסר בנט כי הסגר על בית לחם יימשך, כמו גם הסגר על רצועת עזה. לצד זאת, מעברי הסחורה בין ישראל ליהודה ושומרון ורצועת עזה ימשיכו לעבוד כבשגרה.קרדיט – פורסם לראשונה