6 ביוני 2023

קורונה וירוס

אתר הקורונה הישראלי – עדכונים שותפים

ראש ממשלת בריטניה הוריס ג'ונסון נדבק בקורונה


משבר הקורונה: עדכונים שוטפים מהעולם

 

תמונת מצב בארץ ובעולם – לחצו כאן

 

14:20 – בוריס ג'ונסון נדבק בקורונה

 

ראש ממשלת בריטניה הוריס ג'ונסון נדבק בקורונה. 

 

14:00 – ספרד: מספר שיא של מתים מקורונה

 


רשויות הבריאות בספרד הודיעו כי עוד 769 בני אדם מתו מנגיף הקורונה, ומניין המתים עומד כעת על 4,858. זוהי העלייה היומית הגדולה ביותר במספר המתים בקורונה בספרד. עוד נמסר כי אובחנו עוד 7,817 נדבקים, ומניין החולים עומד כעת על 64,059.


 

באיראן עדכנו הרשויות כי ביממה האחרונה מתו 144 בני אדם מנגיף הקורונה, ומניין המתים במדינה עומד על 2,378. עוד נמסר כי 2,916 חולי קורונה נוספים נדבקו בנגיף ביממה האחרונה, ומספר הנדבקים באיראן עומד כעת על 32,322 בני אדם. 11,133 איראנים החלימו מהנגיף עד כה.

 

 

פינוי של קורבן קורונה בספרד פינוי של קורבן קורונה בספרד צילום: AFP


 

 

13:00 – תמריצים גם במלזיה

 

מלזיה הכריזה על תוכנית תמריצים בהיקף של 250 מיליארד רינגיט (58 מיליארד דולר). 128 מיליארד מסכום זה יוקצו למטרות רווחה, ו-23 מיליארד – לתמיכה בעסקים. מלזיה דיווחה על מספר הנדבקים הגבוה ביותר בדרום מזרח אסיה – 2,031. 23 בני אדם מתו מהנגיף.

 

 

12:30 – ממשלת רוסיה: עלה ל-1,036 מספר חולי הקורונה, ארבעה מתו מהנגיףממשלת רוסיה מסרה כי 196 חולים נוספו ביממה האחרונה למניין הנדבקים בקורונה, וכי הוא עומד כעת על 1,036. עוד מסרו הרשויות במדינה כי אדם נוסף מת מהנגיף, ומניין המתים עומד על ארבעה בכל רוסיה.

 


11:45 – סינגפור איירליינס תקבל סיוע ממשלתי של 13 מיליארד דולר


 

חברת התעופה סינגפור איירליינס תקבל סיוע ממשלתי על סך 13 מיליארד דולר, בעקבות נזקי משבר הקורונה. זהו הסיוע הגדול ביותר שניתן לחברת תעופה עקב המגפה העולמית. גם "אל על" ביקשה מממשלת ישראל סיוע של לפחות 200 מיליון דולר כדי לאפשר לה לשרוד את המשבר.

 

 

סינגפור איירליינס סינגפור איירליינס צילום: Peter Gronemann/Flickr


 

 

09:30 – טראמפ שוחח עם שי ג'ינפינג 

 

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שוחח עם נשיא סין שי ג'ינפינג בנוגע לשיתוף פעולה במאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. טראמפ צייץ בטוויטר: "שוחחנו בפירוט רב על נגיף הקורונה, שהורס חלק ניכר מהעולם. סין עברה הרבה ופיתחה הבנה טובה של הנגיף. אנו עובדים יחד בשיתוף פעולה צמוד".

 

משרד הבריאות של ניקרגואה דיווח על מוות ראשון מנגיף הקורונה במדינה. נמסר כי האיש היה חולה איידס עם בעיות בריאות קודמות. מדובר באדם הראשון שמת מקורונה במרכז אמריקה.


 

שי ג'ינפינג ודונלד טראמפ שי ג'ינפינג ודונלד טראמפ צילום: רויטרס

 


 07:30 – מקרון שוחח עם טראמפ: "מכינים יוזמה בינלאומית חזקה למאבק בקורונה"


 

נשיא צרפת עמנואל מקרון אמר כי היתה לו "שיחה טובה" עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בעניין המאבק בנגיף הקורונה. מקרון טען כי הוא ומקבילו האמריקני מכינים יחד עם מדינות אחרות "יוזמה חדשה וחזקה למאבק במגפה בימים הקרובים".


 

 

מקרון וטראמפ מקרון וטראמפ צילום: איי פי

 

07:20 – ארה"ב עם הכי הרבה נדבקים בעולם

 

ארה"ב עקפה אמש (יום ה') את סין ואיטליה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה. לפי ניו יורק טיימס עד כה נדבקו בקורונה 83,329 בני אדם בארה"ב ולפחות 1,222 מתו מהנגיף. לפי דיווחים בארה"ב, רק ביממה האחרונה נוספו יותר מ-13 אלף חולים חדשים למניין. בעקבות העדכון מספר הנדבקים בנגיף הקורונה בארה"ב הוא הגבוה ביותר בעולם. באיטליה, שבה מספר המתים הוא הגבוה ביותר ועומד על 8,165, נדבקו עד כה 80,539 בני אדם. בסין, שבה התפרץ הנגיף בסוף השנה שעברה, נדבקו עד כה 81,340 איש ו-3,292 מתו. אחרי סגר ממושך באזורים רבים במדינה הצליחה לסין לעצור את התפשטות הנגיף, וברחבי המדינה חוזרים בהדרגה לשגרה. במקביל ממשיכה בייג'ינג לנקוט צעדים שימנעו התפשטות נוספת של הנגיף: אתמול הודיעה סין שמסוף השבוע היא תאסור על אזרחים זרים להיכנס למדינה.


 


אמש שיבח נשיא ארה"ב דונלד טראמפ את המאבק של סין בנגיף הקורונה, ואמר שברצונו לשוחח עם נשיא סין שי ג'ינפינג. אך במקביל לשבחים אמר טראמפ שסין לא נהגה בשקיפות בדיווחיה, הטיל ספק בדיווחים של סין על מספר הנדבקים ואמר שוב שהנגיף התפרץ בסין.

 

הרשויות בסין הודיעו כי 55 בני אדם נוספים נדבקו בנגיף הקורונה ביממה האחרונה לעומת 67 שנדבקו אתמול. במחוז חוביי, שבו פרצה המגפה, לא נרשמו כלל מקרי הידבקות נוספים, אך חמישה בני אדם מתו. מאז פרוץ המגפה מתו בסין 3,292 בני אדם ואובחנו 81,340. מוקדם יותר דווח ב"ניו יורק טיימס" שארצות הברית עקפה את סין במניין הנדבקים הכולל במדינה אחת.


 

 

אוטובוס ריק בניו יורק אוטובוס ריק בניו יורק צילום: איי פי

 

07:15 – קוריאה: עוד 91 נדבקו בנגיף 

 

המרכז לבקרת מחלות בדרום קוריאה עדכן כי 91 בני אדם נוספים נדבקו בנגיף הקורונה ביממה האחרונה. מניין הנדבקים במדינה עלה ל-9,332. עוד דווח כי מספר מקרי המוות עלה בשמונה ל-139.

 

משרד הבריאות במקסיקו דיווח כי 110 בני אדם נוספים נדבקו בנגיף הקורונה ביממה האחרונה ושניים מתו. מניין הנדבקים עלה ל-585, מתוכם מתו שמונה.


 


 


 

 

 

קרדיט – פורסם לראשונה